Arkell
Posty: 4
Rejestracja: 25-02-2015 19:45

25-02-2015 19:50

Witam. Potrzebuję footswitcha do pieca Fender Mustang I.
Jak wiadomo orginał to koszt ok. 140 zł. Czytałem że można zrobić sobie samemu takie urządzonko i jest to banalnie proste. Jednak jak wiadomo nie chcę sobie spalić pieca i mam pytanie. Czy 'fs' wykonany z schematu będzie działał? (link) http://i60.tinypic.com/imoyua.png (link)

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

25-02-2015 20:30

Będzie działał. Tylko uważaj, czy dajesz pstryczek stykowy czy bistabilny. Od razu mówię, że nie wiem, który jest potrzebny w tym modelu- sprawdź, czy jak tam wsadzisz kabel i zewrzesz styki, przełącza na czas zwarcia, czy w momencie zwarcia.
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

Arkell
Posty: 4
Rejestracja: 25-02-2015 19:45

25-02-2015 20:38

Z tego co czytałem w Mustangach I jest ten na czas zwarcia. Gitary tutaj nie mam więc gdy będę miał jak to sprawdzę.
Znalazłem jeszcze to : http://www.gitarownia.pl/product-pol-15 ... a-LED.html. Ale i tak wydawać 40 zł za coś co można mieć za 10 to trochę głupie :D.

Awatar użytkownika
ma95
Doradca
Posty: 5303
Rejestracja: 05-10-2012 18:08

25-02-2015 20:39

Mustanga też byś mógł sobie sam zrobić za 1/4 jego ceny :)

Ale co do footswitcha to przy takich prostych konstrukcjach tylko samoróbki, schody zaczynają sie wyzej ;)

Arkell
Posty: 4
Rejestracja: 25-02-2015 19:45

25-02-2015 21:05

Problem jedynie jest z tatulem który jest przekonania że czymś takim popalę piec ;d
Ostatnio zmieniony 25-02-2015 23:00 przez Arkell, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

25-02-2015 21:25

Problem to byś miał gdyby się on dowiedział, że go nazwałeś "tatulkiem"- ja bym za takie coś przykładnie wychłostał. Mniejsza o to.

Wytłumacz grzecznie a rzeczowo, że płynie tam prąd o bardzo niskim napięciu, sterujący układem- przecież żaden, nawet amerykański inżynier by nie zaprojektował układu, którego niektóre funkcje(dostępne dla użytkownika i na tyle łopatologiczne, że tam się po prostu nie da ich źle obsługiwać) są dla niego destrukcyjne. Dopóki nie podepniesz drugiego końca tego kabla do kontaktu w ścianie(nie polecam) albo dopóki nie wejdziesz z gitarą i piecem do basenu z solanką(także nie polecam), tam się nie ma prawa nic zepsuć, a Ciebie krzywda nie spotka.

Jest jeszcze opcja, żeby postawić tatę przed faktem dokonanym- zbuduj ten przełącznik w nocy zamiast oglądać playboye czy co to tam teraz sprzedają i następnego dnia graj jak zawsze przez ścianę i niech sam usłyszy jak płynnie zmieniasz w trakcie gry przester, modulacje czy co to tam ten ftsw w mustangu robi. Zaproś do pokoju i pokaż, że działa, a nic się nie pali i nawet dość płynnie mówisz, pomimo że trzymasz gitarę(która ma metalowe struny podłączone do masy w piecu...) w ręku. Jeśli na gitarę się zgodził i na coś, co ma dostęp do internetu też, to mało prawdopodobne, żeby nie zaakceptował footswitcha.
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

Arkell
Posty: 4
Rejestracja: 25-02-2015 19:45

25-02-2015 22:20

,,Tatulek" to nic obraźliwego ;d Ale powiem rozwaliłeś mnie ;d

,,zbuduj ten przełącznik w nocy zamiast oglądać playboye czy co to tam teraz sprzedają i następnego dnia graj.."

,,a nic się nie pali i nawet dość płynnie mówisz, pomimo że trzymasz gitarę(która ma metalowe struny podłączone do masy w piecu...) w ręku. Jeśli na gitarę się zgodził i na coś, co ma dostęp do internetu też"

,,Dopóki nie podepniesz drugiego końca tego kabla do kontaktu w ścianie(nie polecam) albo dopóki nie wejdziesz z gitarą i piecem do basenu z solanką(także nie polecam)"

Jesteś mistrzem ;d Daję + za pomoc i świetne piły ;d

Wróć do „Zrób to sam”