oliwia986
Posty: 2
Rejestracja: 11-01-2015 17:53

11-01-2015 18:03

Cześć, zamierzam kupić nową gitare, akustyka/elektroakustyka.
Zajrzałam do sklepu muzycznego, który jest niedaleko mnie. Epiphony do 300-400zł, fendery też w granicach 300-500zł i kilka innych znanych firm, ale były to akustyki a nie ukrywam, że zależy mi na elektroakustyku bardziej. Do ogrania wzięłam też gitare firmy Westroad, wizualnie ładna, matowa, wydaje się porządna, ograłam i dźwięk też wydaje się bardzo porządny, cena 660zł. Szukałam w internecie jakiś opinii na jej temat, ale nic nie znalazłam, więc zwracam się z prośbą do was. Ktoś coś wie?
Ps. nie oczekuję odpowiedzi jaką gitarę mam wybrać tylko czy ta gitara nie jest jakimś totalnym chłamem. Z góry dziękuje + link do gitary:
http://www.gama.gda.pl/gitara-elektro-a ... keq4t.html

Awatar użytkownika
zekori
Posty: 345
Rejestracja: 27-05-2012 17:54

11-01-2015 19:43

Też ogrywałem i mimo, że nie znam opinii na jej temat to moim zdaniem świetny wybór. Przed zakupem radziłbym:

Sprawdź czy na wszystkich progach (przy mocnym uderzeniu kostką) nic nie brzęczy/cichnie. Jak usłyszysz że cos nie gra to poproś o inny egzemplarz, a tamten sobie daruj.
Dokładnie oblukaj gitarkę czy nie ma pęknięcia czy coś, jakby był jakiś odprysk w mało widocznym miejscu to spory rabat można dostać :).
Na własne ucho oceń czy jest dobra czy nie, to znaczy czy Ty chcesz żeby twoja gitara tak brzmiała. Dobrze jest mieć nauczony jakiś fragment utworu będący przykładem tego co chcesz grać, bo niekoniecznie gitara z dobrze brzmiącym pełnym akordem zabrzmi tak jak chcesz w fingerstyle.
Podsumowując westroada polecam, ale ogranie to rzecz podstawowa przy zakupie gitar w tej cenie (i w zasadzie wgl).
Cort X2 BK
Fender CD-60 (shadow SH-145bk)

+ Peavey Bandit 112 red
+ Roland Cube 20XL
+ Kustom Sienna 35 pro

+ Kolumna Aktywna RHA-12/2/250P

oliwia986
Posty: 2
Rejestracja: 11-01-2015 17:53

11-01-2015 20:36

W takim razie dzięki wielkie za pomoc, jak już będę przy zakupie to zwróce jeszcze raz uwage na wszystko i przegram pod piecykiem, bo nie wiadomo jak z elektroniką, jeszcze raz dzięki wielkie. :)

Wróć do „Producenci i marki”