ClassySassy
Posty: 2
Rejestracja: 08-01-2015 16:43

08-01-2015 16:50

Cześć,
Rozglądam się za gitarą akustyczną. Laik ze mnie totalny. Kiedyś grałam, ale skończyłam nim zaczęłam na dobre ;)
No więc, wyczytałam już, że nikt nie poleca SkyWay oraz Signs. A przyznam, że na początku właśnie te marki brałam pod uwagę (tanie są, więc nie szkoda kasy kiedy mój zapał okaże się słomiany).
Wypatrzyłam coś innego, w sklepie muzycznym za 300zł. Problem w tym, że nigdzie nie ma opinii o tej gitarze... może wy coś na ten temat wiecie? Omawiany model to: CATALUNA BLACK VELVETEEN

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

08-01-2015 19:21

Jak ma sie zapał okazac slomiany to polecam pozyczyc od kogos gitare albo tak czy siak wydac te 300zł na cos uzywanego z konkretna jakoscia. Wtedy uda sie to za czesc kwoty odsprzedac, a takiego paździerza nie sprzedasz nikomu.

ClassySassy
Posty: 2
Rejestracja: 08-01-2015 16:43

08-01-2015 21:30

Jak mówisz, że to też jest paździerz to pasuję. Widzę, że często polecana jest yamaha f310 ale jej za 300zł nie kupię nawet używanej...

A Epiphone AJ-100 dawałby radę? czy wybrałam kolejny paździerzowy model? :P

bobik90
Posty: 70
Rejestracja: 03-10-2010 00:26

09-01-2015 11:14

ClassySassy, po prostu w tym budżecie jest od groma bubli i gitar z wadami, czy to bardziej czy mniej rozpoznawalnych firm. Najlepiej by było gdybyś zgarnęła kogoś kto troszkę się zna i odwiedzili kilka sklepów i pograli na kilku gitarkach. może jakiś morrison się trafi, albo coś z corta, tanglewooda albo własnie epiphone. ktoś tu chyba na forum wspominał równiez o marce west road ale osobiście nic o niej nie wiem. Jak dla mnie w takich przedziałach cenowych tylko obmacanie i ogranie gitary wchodzi w grę.

tu masz test gitar morrison:

http://www.magazyngitarzysta.pl/sprzet/ ... ak-20.html

jak na twoje potrzeby może się coś fajnego znaleźć ale powtarzam jeszcze raz - najlepiej ograć osobiście.
Epiphone performer me, Ibanez ASE NT, Tanglewood TRD VS

Wróć do „Gitary akustyczne i klasyczne”