Awatar użytkownika
luksek31
Posty: 63
Rejestracja: 21-07-2013 07:25

28-12-2014 10:28

Witam :D wiem, mało osób tutaj zagląda i odpowiedź na moje pytanie będzie graniczyła z cudem ale przejdźmy do rzeczy.
Otóż mam gitarkę typu strat :D nawalił przetwornik przy gryfie. Nic z tym nie robiłem do czasu gdy nie zacząłem interesować się bluesem :) ( dodam tylko że przetwornik ten nie do końca nawalił, ponieważ coś tam grało przy dodaniu duużo volume oraz gain na maxa. przy odwrotnych ustawieniach ni huhu ). Ok rozebrałem płytkę z myślą ze jakiś kabelek jest słabo przylutowany itp. niestety wszystko było w porządku. Wyjąłem singla, zdjąłem puszkę i moim oczom ukazała się stara jak świat w fazie rozkładu taśma izolacyjna, a pod nią 2 kable.
Jak pewnie się domyślacie, udało mi się przez przypadek uje.... urwać kable z pod tasmy ( jakież zaskoczenie )
Izolatkę zerwałem, singla pooglądałem, powąchałem i widzę 3 luźne druciki ( od uzwojenia ) WTF?
Pragnął bym bardzo z powrotem zrobić tak "żeby działało ''.
Jestem w miarę obeznany z elektrycznymi sprawami, także lutownica nie jest mi obca :D
Czyli pytanie jak lub co zrobić żeby te 2 kable udało się "przymocować"
do przetwornika?
Pozdrawiam serdecznie :D

EDIT: dodam tylko że single są oryginalne jakościa nie powalające, ale 100x lepsze od tych nowych budżetówek. Liczę się również z wymianą przetwornika lub cały secik :D jeżeli nie da rady naprawić proszę o podanie jakiś sensownych aukcji tychże pickupów w przystępnej cenie :)
Obrazek Squier Classic Vibe `50s
Obrazek

moonquirk
Posty: 1386
Rejestracja: 02-05-2012 22:22

28-12-2014 12:09

Nie znam się na tym za bardzo, ale jeśli poszły Ci uzwojenia, to prawdopodobnie jest z tym tyle pieprzenia, że nie opłaca się tego robić. Za 100-150 złożysz już spoko set, a jak podobają Ci się pozostałe 2, to wystarczy kupić jednego pipaka i będzie grać :)
Obrazek
Hughes&Kettner Tube 50

Awatar użytkownika
luksek31
Posty: 63
Rejestracja: 21-07-2013 07:25

28-12-2014 13:10

Nie mam pojecia czy poszly uzwojenia, czy tylko odczepily sie te kabelki ;) jezeli tylko te kabelki to jak to przylutowac ;) a z secikiem za 150 zl nie bede sie bawil ;) chyba ze trafi sie okazja z fendera ;)
Obrazek Squier Classic Vibe `50s
Obrazek

tomaszG
Posty: 1277
Rejestracja: 22-11-2012 22:19

29-12-2014 07:50

Gdybyś zrobił zdjęcia może coć doradzimy.

Wróć do „Przetworniki”