Slasher1998
Posty: 1
Rejestracja: 28-09-2014 10:52

28-09-2014 11:21

Witam wszystkich forumowiczów! :)

Sprawa wygląda tak. Kupiłem jakoś 5 miesięcy temu gitare używaną z korei (1995 r.) Epiphone Les Paul standard zamierzam teraz wymienić przy niej przetworniki i nie wiem na które się zdecydować myślałem nad Seymour Duncan Alnico II pro Slash oraz Seymour Duncan sh2 & sh4. Głównie gram Hard Rock, Classic Rock i tzw ballady rockowe ( Guns N roses, Slash, Led Zeppelin), troszkę Heavy metalu ( Iron Maiden, Metallica) oraz oczywiście Blues ( Dżem).
Chodzi mi o to żeby przetwornik na cleanie był delikatny, czysty, żeby dźwięki na siebie nie nachodziły przez to żeby nie był niewyraźny dźwięk ( poprzez uderzenie w dwie trzy struny) i żeby na przesterze nie żył tzw własnym życiem żeby, nie był za ostry, też przejrzysty i wyraźny oraz delikatny sustain.
Które najlepiej sprawdziły by się w takim drewnie

Specyfikacje gitary ( drewno):
-korpus-mahoń
-podstrunica-palisander
-top-klon
-gryf-wklejany ( mahoń)

Do tego niedawno wymieniałem potencjometry na wszystkie 250 Kohm.
Doradźcie mi coś jak pisałem gram różne style ale najbardziej kręci mnie Slash i Guns N roses. Na temat sd Alnico II pro słyszałem wiele recenzji i dobrych i złych że są słabe i płaci się tylko za podpis, że nie mają dużej różnicy z wbudowanymi fabrycznie przetwornikami..... NAtomiast o sh2 & sh4 słysazłem różne opinie że u niektórych nie ma w ogóle dołu jest za dużo góry ale wyczytałem że to sprawka potencjometrów. Także się rozpisałem za wsze czasy ale mam nadzieję że nie na marne i że mi pomożecie :). Dziękuję i pozdrawiam wszystkich ! :D

Ps. Co powiecie o sh6 ?
Ostatnio zmieniony 28-09-2014 11:53 przez Slasher1998, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
krechaSP
Posty: 569
Rejestracja: 04-08-2012 02:46

28-09-2014 11:37

kup APH-1 lub APH-2 i będziesz zadowolony, sam używam APH-1 i są bardzo fajne.

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1649
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

24-11-2014 18:48

Do obsługi humuckerów poty powinny być 500K. Do singli daje się 250K, choć nie zawsze. SD APH będzie dobry. Także rozejrzyj się za gibsonowskimi classic 57, brustbucker.

Wróć do „Przetworniki”