papik91
Posty: 9
Rejestracja: 09-09-2014 21:28

09-09-2014 21:46

Witam bardzo serdecznie.

Chciał bym poprosić was o radę/podpowiedz przy zakupie gitary..
Jestem początkującym gitarzystą - miałem już styczność z gitarą akustyczną oraz klasyczną; nie grywam dużo , a przygodę z gitarą traktuje jako romans..

Widzę że często polecana tutaj gitara do 500zł jest (mimo że trochę więcej kosztuje):

Yamaha Pacifica 012 - na allegro znalazłem używkę za 590zł a nówkę za 750zł - więc raczej jeśli nówka to nówka to wolę dołożyć te parę groszy i kupić nówkę.

Z tego co widzę nic lepszego nie kupię w tej cenie ale też tu widziałem że polecana (dla początkujących) jest FENDER SQUIER STRAT AFFINITY.

I teraz moje pytanie lepiej brać Yamaha Pacifica 012 czy SQUIER STRAT AFFINITY http://allegro.pl/squier-affinity-shell-pink-fender-frontman-mexico-i4578675773.html ?

Liczę na jakąś szybką odpowiedz/podpowiedz/opinię.
Dziękuje serdecznie z góry bardzo.
Pozdrawiam bardzo serdecznie
papik91

Awatar użytkownika
Marcinkult
Posty: 934
Rejestracja: 02-08-2010 13:15

09-09-2014 22:31

Pipak. Lepiej zamiast nowej pacifficy za 750 zł kupić paciffice 112 używana. Śquiera to bym szukał juz classic vibe..

Nówka się nie opłaca..
Epiphone Custom Prophecy SG GX --> Joyo JT-305 --> Joyo Ultimate Drive --> Randall RH50T + Jet City JCA24S+

papik91
Posty: 9
Rejestracja: 09-09-2014 21:28

10-09-2014 15:25

kurcze też myślałem właśnie o tej 112 (przeglądając gitary) ale podoba mi się jeśli chodzi o wygląd wizualny ta wersja..
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/yamaha-pacifica-112j-yns

tylko może mi ktoś powiedzieć jaką wersje wybrać tej 112.
bo widzę że są wersje: VCX VW, V OVS, JCX BL, J YNS, J RM, J OVS, J LPB, J BL.
i teraz jaką najlepiej wersje wybrać? czy to nie ma znaczenia?

cenowo na allegro (700zł - 900zł używka), a w sklepie guitarcenter.pl (od 919zł - 948zł) wychodzi na to że nie opłaca się kupować na allegro - bynajmniej moim zdaniem w tym momencie...

Awatar użytkownika
Marcinkult
Posty: 934
Rejestracja: 02-08-2010 13:15

10-09-2014 16:41

Opłaca się własnie, bo zaoszczędzasz 200 zł... I dostajesz wiosło, gratisy i gitara jest już poustawiana.

Te oznaczenia to tylko wersje kolorystyczne.
Epiphone Custom Prophecy SG GX --> Joyo JT-305 --> Joyo Ultimate Drive --> Randall RH50T + Jet City JCA24S+

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

10-09-2014 17:02

...wygląd wizualny...

pozdrawiam kolegi polonistkę:D

jak najbardziej się opłaca używane gitary kupować- gitara to nie trampki. jeśli ktoś wcześniej jej używał, to nie znaczy, że będzie brudna i smierdząca.
ktoś może kilka razy pograć i odstawić, a że brak jej folii, to i cena niższa.
ktoś może się nauczyć grać na takiej, potem kupi nową- co najwyżej się ryski porobią. one nie psują brzmienia w żaden sposób- z daleka patrząc nie odróżnisz nowej od używanej gitary w dobrym stanie.
200pln Ci w kieszeni zostaje, a ponieważ już kupiłeś używaną, przy odsprzedaży jej cena może prawie wcale/w ogóle nie spaść.
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

papik91
Posty: 9
Rejestracja: 09-09-2014 21:28

10-09-2014 18:58

no rozumiem rozumiem. ja jednak trochę nie pewnie podchodzę do sprzętu używanego bo różnie to może by. zwłaszcza mam pewne obawy bo nie znam się na gitarach i boje się że może ma jakąś ukrytą wadę jaką użytkownik stworzył etc..

na allegro jedyne poniżej 800zł są dwie.
i tak lepsza będzie ta:
http://allegro.pl/yamaha-pacifica-112v-ovs-i4564685870.html
czy ta:
http://allegro.pl/gitara-elektryczna-yamaha-pacifica-112-i4585597675.html

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

10-09-2014 19:12

znowu -> nie 'nie pewnie', tylko 'niepewnie'... wychodzą te wszystkie reformy edukacji, które ponoć dobremu mają służyć.

ukryte wady są możliwe, ale równie dobrze wadliwym może być towar fabrycznie nowy, lub sprzedawany jako fabrycznie nowy. jesli sprzedawca Ci przyśle nie to, co kupiłeś(czyli zamiast ślicznej pacyficy ze zdjęcia, szrot), masz pełne prawo odesłać mu tę gitarę i żądać zwrotu pieniędzy.
a jeśli nieuczciwy sprzedawca odmówi takiej współpracy-> zabezpieczasz dowody(zapis komunikacji) i idziesz na policję. tak więc prawo Cię chroni, ino nie czuj się zbyt bezpiecznie i niektóre aukcje omijaj.

pierwsza pacyfica dobra- dużo zdjęć, opis dokładny, ale nie przesadnie rozwlekły.
druga też ujdzie, ale: zdjęć mało, bo tylko jedno. przed zakupem warto poprosić o więcej fotek, żeby ujrzeć choćby tył korpusu(najlepiej pójśc i ograć, ale może to być mało wykonalne, jeśli nie mieszkasz na dolnym śląsku). poza tym jest jeszcze na licytacji i cena może przekroczyć 800pln(twardy futerał swoje kosztuje, a klienta przyciąga).
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

papik91
Posty: 9
Rejestracja: 09-09-2014 21:28

10-09-2014 19:39

no to przepraszam za błędy ale polonista ze mnie żaden :)

znalazłem jeszcze to:
http://allegro.pl/gitara-elektryczna-yamaha-pacifika-112-xj-wroclaw-i4586544101.html

wolał bym wersje z lakierem przezroczystym bardziej mi się podoba..
więc ostatecznie którą z tych trzech gitara po opisie możecie polecić z czystym sumieniem?

P.S.
pewno i tak czy siak dokupić trza będzie jakiś kable - ma ob jakieś znaczenie? i ewentualnie co polecicie jak by co..
przy okazji jakieś dobre struny polecić też ktoś mógł by?
co jeszcze będzie potrzebne żeby na sam początek podłączyć gitarę do komputera. gitara + kabel + komputer np z programem 'GarageBand' i coś jeszcze ?

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

10-09-2014 19:51

ze mnie też żaden polonista(ani inny humanista), ale język ojczysty znam, bo warto.

'wolałbym wersję...'

każda z tych pacyfic ma swoje wady i zalety.
jedna jest fajna, ale kolor Ci nie odpowiada.
druga jest w dobrym kolorze, w bonusie futerał, ale masz mało zdjęć na aukcji, a poza tym jeszcze trwa licytacja(czasem sprzedawca się zgadza sprzedać coś od ręki za nieco inną sumę niż aktualny stan licytacji, o ile jest jeszcze nieskończona, ale nie musi pójść Ci na rękę).
trzecia jest tańsza od dwóch pozostałych, w dobrym kolorze, ale bez futerału.

Twój wybór. ja(jeśli mi wolno coś za sugerować) bym na Twoim miejscu spróbował najpierw szczęścia i napisał kwiecistego maila do sprzedawcy tej licytowanej z futerałem, a gdyby się nie zgodził lub chciał zbyt drogo, wziąłbym tę z lombardu.
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

Wróć do „Jaka gitara elektryczna do 500 zł”