gtrplayer
Posty: 2
Rejestracja: 21-02-2014 18:39

21-02-2014 20:16

Witam wszystkich.

Czy któryś z forumowiczów mógłby mi zdradzić jak zapisać dźwięk gitary w GuitarRig5 ?
A więc tak, Guitar Rig5 ładnie gra, mogę nagrywać dźwięki na wbudowane tam magnetofony, później gdy odtwarzam dźwięk w tymże magnetofonie, jest ok ,dzwięk jest z efektem. Jednak gdy zapiszę go na dysku ,zapisuje się czysta gitara.
Z kolei jeśli nagrywam na dolny magnetofon (POST) ,to owszem dzwięk zapisany jest wraz z efektem ale także z podkładem do którego gram :( A zależy mi na zapisaniu tylko gitary wraz z efektem.
Da się to jakoś przeskoczyć ?

A drugie pytanie, czy da się w jakiś sposób odpalić jednocześnie GuitarRig oraz jakiesgos DAWa , ja używam Reapera i w nim nagrywać ?
Kiedyś mając SB Live właśnie tak nagrywałem i było to super rozwiązanie. Teraz mam kartę Asus Xonar i za cholerę nie mogę tego efektu uzyskać.

Awatar użytkownika
Gerex2000pl
Posty: 8
Rejestracja: 28-08-2014 22:11

28-08-2014 23:36

polecam Do nagrywania gitary nie używaj gr5 tylko fl studio 11. Musisz tylko zmienic w ustawieniach fl'a stery na asio i jako input w mikserze (nie w master) ustawić twoją gitarę. Poszukaj jeszcze jak zainstalować guitar rig do fl'a jako VST. Jeśli chcesz kupić ten program tylko do nagrań to kup bez syntezatorów. Kup edisona(do nagrywania). Ewentualnie cos d
o perkusji.

Wróć do „Guitar Rig”