LimpBrain
Posty: 38
Rejestracja: 04-01-2013 22:56

18-08-2014 10:16

Siema, miał ktoś z Was styczność z poradnikiem "Gitarzysta- Naucz się grać rocka" ?
Warto go kupić czy może polecacie jakiś inny poradnik w którym wytłumaczone są skale itp ?
Z góry dzięki !

Awatar użytkownika
Hinemann
Posty: 841
Rejestracja: 31-03-2013 15:25

18-08-2014 10:46

Powiem tak. W poradniku pokazane jest głównie jak zagrać określone frazy danych gitarzystów. Dla kogoś kto dopiero zaczyna jest to może fajna rzecz, ale jesli już trochę grasz to lepiej posłuchać sobie kilku utworów danego zespołu/gitarzysty i grać do podkładu. Poza tym cena jest potwornie wysoka jak na książką grubości monety o nominale 5 zł i płyty z kilkoma przykładami....
Akustyk: Tanglewood TW 145SC
Elektryk: Richwood RE-125 (humbuckery Merlin P.A.F)
Piec: Vox VT40+

LimpBrain
Posty: 38
Rejestracja: 04-01-2013 22:56

18-08-2014 11:22

No gram już ok. 3 lat a najbardziej mi zależy na jakimś poradniku w którym byłyby wytłumaczone skale, nauka improwizacji itp.

Awatar użytkownika
Hinemann
Posty: 841
Rejestracja: 31-03-2013 15:25

18-08-2014 14:23

Poszukaj poradnika autorstwa forumowego kolegi. "Od zera do mistrza" naprawdę fajnie wszystko wytłumaczone. Improwizacja to improwizacja, idziesz na żywioł. Poszukaj różnych podkładów i graj do nich. Na początku moze nie będzie to brzmiało jakoś ekstra, ale z czasem zacznie Ci się podobać to co grasz. Możesz dodatkowo nagrywać na dyktafon swoje improwizacje i za jakiś czas porównać (no i wywnioskować czy robisz postępy czy nie).
Poradników możesz poszukać tutaj. Z tym że w/w poradnik jest darmowy, a te e księgarni płatne.
http://ksiegarniamuzyczna.pl/
Akustyk: Tanglewood TW 145SC
Elektryk: Richwood RE-125 (humbuckery Merlin P.A.F)
Piec: Vox VT40+

Awatar użytkownika
Xeno
Posty: 135
Rejestracja: 09-08-2013 17:25

19-08-2014 18:18

Do improwizacji polecam Instrukcje improwizacji, Szymona Zeiferta, naprawde świetne, dostajesz konto na jego stronie w którym masz 30 dniowy system nauki improwizacji od samych podstaw. masz tam 10 lekcji z których każda nastepna jest odblokowywana co 3 dni, wiec mozna sie skupić na jednym zgadnieniu i to ćwiczyć. Jest tam teoria, skale, zagrywki, także podkłady. Autor wyjasnia wszystko w wiadomy sposób i wyraźnie podkreśla to co masz ćwiczyć. Instrukcja dla graczy w kazdym wieku i o róznym stopniu zaawansowania. Ponadto sprzedaje inne kursy np godzinne lub dłuższe filmiki w kórych wyjasnia rózne zagadnienia. Np Muzyka ze skal, Improwizacja bez skal, Skale są proste, zrozumiała teoria, Tonacje zdemaskowane, rytmiczna skrzynka narzedziowa. i inne przydatne kursy. Instrukcja improwizacji za jedynie 67 złotych, płacisz przez internet dostajesz konto na stronie i sie uczysz. Naprawde świetne, ja na razie jestem na 3-ciej lekcji ale śledziłem pierwsze kursy o tej improwizacji, dałem im swojego emaila wiec improwizacje samą kupiłem za 47, a inne kursy za 7, czy 9 złotych.
Masz tu strone
instrukcjaimprowizacji.pl

Wróć do „Teoria muzyki”