Awatar użytkownika
Stubblefield
Posty: 150
Rejestracja: 22-05-2012 12:16

30-05-2014 00:08

Otóż sprawa wygląda następująco, pod tym linkiem http://tomhess.net/HowToCreateIntenseEm ... aying.aspx znajduje się produkt z zakresu teorii gitarowej. Jest według mnie bardzo ciekawą pozycją gdyż pomógł by mi w wyrażaniu uczuć poprzez tworzenie zagrywek ktore by je odzwierciedlały. Niestety produkt jest za drogi. I tu moje pytanie, czy można go skądś zdobyć za darmo? Czy jest jakiś zamiennik? Czy ktoś już się z tym spotkał? Zachęcam do dorzucenia swoich 'trzech groszy' do tematu jeśli macie coś ciekawego do powiedzenia. Pozdrawiam.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
6strings
Posty: 842
Rejestracja: 13-05-2010 15:47

30-05-2014 00:16

Stubblefield pisze:Jest według mnie bardzo ciekawą pozycją gdyż pomógł by mi w wyrażaniu uczuć poprzez tworzenie zagrywek ktore by je odzwierciedlały.


'How To Play Guitar Solos That Sound Like Pure Sexual Pleasure And Make Women Crazy'


Pozno juz, nie wiem, marzy ci sie cos czy co...

EDIT: a tak na powaznie, do dupy z ksiazka ziom, sluchaj muzy, kopiuj zagrywki, dodawaj cos od siebie, az wyrazisz swoje 100%

Awatar użytkownika
Stubblefield
Posty: 150
Rejestracja: 22-05-2012 12:16

30-05-2014 00:21

0% zrozumienia tematu. Nie polecaj kopiowania solówek bo nie tędy droga
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

30-05-2014 01:18

Zarób na "produkt", a nie wypytujesz o "zdobycie za darmo"... Kutwa. Pierdyliard znakomitych lekcji live i w formie pisanej, taby, nuty, itp., że nie wiadomo co wybrać, jeśli ma się czas.

Zapłacisz -- docenisz. Ściągniesz za free -- zarzucisz ćwiczenia. Zresztą założę się, że jest tam dawka teorii taka, od której przeciętny zjadacz tabów (np. ja) od razu rzuciłby to w kąt...
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
Nieznajomy
Posty: 537
Rejestracja: 28-05-2009 18:46

30-05-2014 23:15

Nie chcę zabrzmieć jakoś natarczywie, ale jeśli sądzisz, że dzięki KSIĄŻCE nauczysz się wyrażać emocje podczas gry na gitarze to baaaaaardzo się mylisz. Żadna książka Ci tego nie zaoferuje. Książki mogą pomóc tylko w zdobyciu lekkiej wiedzy o teorii ^ ^. A i tak teorię do tego trzeba zrozumieć po prostu grając w oparciu o nią ( ale nie tylko o nią bo wychodzi kwadrat ).

I tak na przyszłość - nie pisz tak otwarcie "nie chce mi się wydawać kasy, żeby uszanować autora... po prostu chcę ukraść tę książkę".
Epiphone Korina Explorer > Proel Die Hard > Bugera 6262 Infinium Head > PRO SNAKE 1,5m > Harley Benton g212 Vintage

Kostki - Dunlop Lucky Thirteen :]
Efekty - Ibanez DE7 Delay/Echo

Zapraszam na forum wokalne http://forum.strefaglosu.pl/index.php :]

Awatar użytkownika
Stubblefield
Posty: 150
Rejestracja: 22-05-2012 12:16

30-05-2014 23:20

@Nieznajomy
To jaką byś polecił mi obrać drogę aby nauczyć się jak sprawnie tworzyć zagrywki gitarowe ktore wyrażą emocje? :mrgreen:
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

30-05-2014 23:48

Odczuwasz emocje, jak słuchasz muzyki? To raz. A dwa -- nauczyciel.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
Stubblefield
Posty: 150
Rejestracja: 22-05-2012 12:16

31-05-2014 00:07

Tak. A dwa to jeszcze nie wiem, muszę się podpytać o jakiegoś naprawdę dobrego nauczyciela w okolicy
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
RiffingMan
Doradca
Posty: 487
Rejestracja: 28-05-2011 21:56

31-05-2014 09:48

Nieznajomy pisze: Książki mogą pomóc tylko w zdobyciu lekkiej wiedzy o teorii ^ ^.

O tak, w 100% się zgadzam! Ucząc się jedynie z książek, rzeczywiście można jedynie liznąć teorii. Kluczowe są własne analizy. Mam zeszyt, w którym wyprowadzałem od podstaw wszelkie bardziej zaawansowane struktury, bez tego po prostu pewnych rzeczy się nie da przyswoić, bez względu na książkę z jakiej się korzysta. A i tak same analizy na sucho nie wystarczają. Oprócz tego trzeba komponować, nawet do szuflady, by poznać co daje znajomość teorii w praktyce. W końcu praktyka jest najważniejsza. Oczywiście współcześnie nie trzeba tego robić jak w XIX wieku na papierowej partyturze. GuitarPro lub TuxGuitar naprawdę świetnie się do tego nadają.
Praktyka > Teoria > Sprzęt
Służę pomocą w zrozumieniu teorii muzyki, wystarczy wysłać prywatną wiadomość.

Awatar użytkownika
Nieznajomy
Posty: 537
Rejestracja: 28-05-2009 18:46

01-06-2014 20:46

W odpowiedzi na Twoje pytanie do mnie...

Przede wszystkim trzeba mieć warsztat. Trzeba grać. Dobrze grać. Jak chcesz "wyrażać emocje" jak to ujmujesz, musisz umieć zagrać każdą pierdółkę, którą sobie umyślisz. Trzeba się nauczyć przekładać melodie z głowy na gitarę. Ale zanim z głowy na gitarę, to z innego utworu na gitarę, prawda? Przychodzi Ci to z łatwością? Wzięcie gitary i rozwalenie większości prostszych utworów jakie usłyszysz na słuch? Jeśli tak to jesteś na dobrej drodze. Poznanie podstaw teorii może Ci znacznie pomóc, ale nie zrobi niczego za Ciebie. Znaczy no dałoby się wymyślić jakąś kwadratową teorię "Jak wyrażać emocje za pomocą skal modalnych", bo w końcu każda skala czy zagrywka niesie ze sobą jakąś emocję ( przynajmniej ja tak odbieram skale modalne ). Ale ja, jeśli nie potrafisz tych rzeczy, które wymieniłem wyżej, polecałbym Ci - jak któryś z moich przedmówców -

NAUCZYCIELA.
Epiphone Korina Explorer > Proel Die Hard > Bugera 6262 Infinium Head > PRO SNAKE 1,5m > Harley Benton g212 Vintage

Kostki - Dunlop Lucky Thirteen :]
Efekty - Ibanez DE7 Delay/Echo

Zapraszam na forum wokalne http://forum.strefaglosu.pl/index.php :]

Awatar użytkownika
Adam Fulara
Doradca
Posty: 81
Rejestracja: 09-05-2007 11:23

14-06-2014 19:00

Odwiedziłem link, ciekawie gość pisze, zupełnie jakby chciał uczyć jazzu - pomyślałem - mądry shredder pewno i faktycznie:
https://www.youtube.com/watch?v=pFtePrgcC0w

wyjaśnia czym jest teoria muzyki. Trochę tu jednak brakuje pomyślałem - bo np. jaką rolę u tego gościa odgrywa akcentowanie i jak u niego wpływa na owe "emocje"? A timing? A forma? A frazowanie? A dynamika? No właśnie...

Jak szukasz tego typu wiedzy, polecam lekcje u jakiegoś mądrego jazzmana, bo to o czym ten gość mówi to są PODSTAWY ogrywania harmonii, świadomość harmoniczna, tego uczą np. w Berklee. Nie oznacza to, że miałbyś grać jazz- to wiedza uniwersalna, tak komponował Bach i Chopin, tak robią piosenki rozrywkowe jazzmani na zlecenie, taką budowę ma "Wlazł kotek na płotek", tylko gitarzyści jakoś słabo to kumają wciskając wszędzie skale modalne i pentatonikę na chama.
http://fulara.com/ <- Nowa płyta! "An Introduction to Counterpoint"

Awatar użytkownika
RiffingMan
Doradca
Posty: 487
Rejestracja: 28-05-2011 21:56

14-06-2014 22:31

Zgadzam się w 100%, skale modalne i pentatonikę oczywiście trzeba znać, ale to jedynie mały wycinek. Skupiając się jedynie na tych dwóch tematach, to tak jakby jechać samochodem i nie móc wrzucić więcej niż pierwszego biegu.
Praktyka > Teoria > Sprzęt
Służę pomocą w zrozumieniu teorii muzyki, wystarczy wysłać prywatną wiadomość.

Ranisz
Posty: 59
Rejestracja: 19-07-2012 08:29

16-06-2014 04:13

Mi si wydaję, że wielu gitarzystów źle podchodzi do tego tematu.
Po pierwsze myślą o dźwiękach o pozycjach o chwytach, zamiast o interwałach.
Starają się przełożyć melodie słyszaną w głowie na gitarę a przecież grają dokładnie to co słyszą.
Problem polega na tym, że nie słyszą i nie rozumieją harmonii.
Nie bez powodu w szkołach muzycznych każdy gitarzysta uczy się obowiązkowo gry na pianinie.

Wróć do „Teoria muzyki”