Awatar użytkownika
karpczonisko
Posty: 11
Rejestracja: 11-01-2014 11:25

09-03-2014 15:59

Witam! Posiadam już dwie gitary - klasyczną (na której zaczynałem naukę) oraz elektryczną (na której gram prawie 3 lata)
Ostatnio wzięło mnie aby kupić gitarę akustyczną, gdyż jak wyjeżdżam, nie mam jak sobie pograć, a nie chcę się rozstawać z moim ulubionym instrumentem. I dlaczego nie mogę wziąć po prostu klasyka? Po prostu uwielbiam brzmienie gitary akustycznej (kilka razy grałem u znajomych etc.) po za tym wolę węższy gryf i... No właśnie, wcięcie. Zwykła gitara akustyczna nie ma wcięcia, żeby sięgać do dalszych progów, takowe ma elektroakustyczna. Z tym, że taka wiąże się z większymi kosztami, po za tym nie potrzebny mi elektroakustyk, bo gitarę którą podłączam do pieca już mam. Z tego co wiem, są akustyki ze wcięciem w pudle aby sięgać do owych "dalszych" progów. Dlatego prosiłbym o polecenie mi jakiejś z takowym "bajerem" ;) .

W kwestii kosztów - piszę w dziale "do 500 zł" ACZKOLWIEK, mogę wydać nieco więcej (ale też nie dużo). Wolę wydać 600 zł i kupić przeciętną gitarę, niż 500 i kupić szmelc :D . Z drugiej strony, nie chcę tez wydać 900 zł, bo zbieram na piec lampowy. Używki wchodzą w grę, jak najbardziej.
Ostatnio zmieniony 09-03-2014 22:24 przez karpczonisko, łącznie zmieniany 1 raz.
Ibanez RGR321
Fender Mustang II (tak wiem, piec do wymiany na lepszy)
Dunlop GCB95, MXR Fullbore Metal, Boss CH-1, Fender Delay
Zasilacz Harley Benton Power Plant

Awatar użytkownika
FunerisVenatio
Posty: 117
Rejestracja: 28-01-2014 10:53

09-03-2014 16:11

karpczonisko pisze:Zwykła gitara akustyczna nie ma wcięcia, żeby sięgać do dalszych progów, takowe ma elektroakustyczna.

A ja na przykład dawno nie czytałem tak mądrego i pełnego prawdy zdania. Nie, czekaj, przeglądałem chyba stenogramy z obrad sejmu...

Gitara akustyczna może mieć wcięcie (cutaway) tak samo jak elektroakustyczna może go nie mieć.
karpczonisko pisze:Z tego co wiem, są akustyki ze wcięciem w pudle aby sięgać do owych "dalszych" progów.

A czy to się nie wyklucza z pierwszym cytatem z tego postu? Podpowiem: obydwu jesteś autorem. Autorem, który to skleił w przeciągu - strzelam - kilkunastu sekund.
ObrazekObrazek
Yamaha F310 TBS|Kustom 12 Gauge J|Vintage V100 TSB

Awatar użytkownika
karpczonisko
Posty: 11
Rejestracja: 11-01-2014 11:25

09-03-2014 16:23

Boże, chodzi o to, że ZAZWYCZAJ gitara akustyczna, takiego wcięcia NIE MA. ZAZWYCZAJ. Teraz wszystko jasne?

Nie widziałem jeszcze, żadnego forum na którym wylewa się tyle hejtu, oraz każdy uważa się za lepszego od drugiego. Pytałem się o gitarę z cutaway, odpowiadaj na temat :x. Nie jestem specjalistą w akustykach.
Ibanez RGR321
Fender Mustang II (tak wiem, piec do wymiany na lepszy)
Dunlop GCB95, MXR Fullbore Metal, Boss CH-1, Fender Delay
Zasilacz Harley Benton Power Plant

Awatar użytkownika
FunerisVenatio
Posty: 117
Rejestracja: 28-01-2014 10:53

09-03-2014 17:50

Wybacz mi, jeżeli potraktowałeś to jako czysty i niczym nieskrępowany hejt. Naprawdę przepraszam. Faktycznie zabrzmiało nieco ostro. Ale naprawdę nie jest to tak, że gitara akustyczna bez osprzętu zazwyczaj nie ma wcięcia. Po prostu kwestia gitary. Zapewne wiosła bez cutaway'a są częstsze w niższych przedziałach cenowych.
I na pewno nie uważam się za lepszego od kogokolwiek. Jeszcze raz przepraszam.

A co do gitar, może to? KLIK w Gladiusa Commodusa W łapie nie miałem, ale może miał ktoś z forum i się wypowie? Wydaje się być w porządku.
ObrazekObrazek
Yamaha F310 TBS|Kustom 12 Gauge J|Vintage V100 TSB

Awatar użytkownika
karpczonisko
Posty: 11
Rejestracja: 11-01-2014 11:25

09-03-2014 22:13

Okej, spoko, potraktowałem to jako hejt. Rozumiałbym przyczepienie się o ortografię (jakbym miał jakiś błąd - bogu dzięki z ortografią problemów nie mam) ale sens pytania był zachowany, choć rzeczywiście napisałem trochę nielogicznie.

Gitarka cenowo jest spoko, do tego bardzo ładna... Bez zbędnych bajerów i dobrze, nie lubię przekombinowanych gitar. Tylko pytanie jak gra. Miał ktoś okazję ogrywać?

EDIT: Szukałem troszkę na allegro... Znalazłem trochę taniochy, tych za 89 zł NOWYCH to nawet nie sprawdzałem, bo to raczej nic dobrego być nie może. Moją uwagę zwróciła jedna, niestety EVERPLAY, a tego co słyszałem, to Everplay to taki Behringer wśród gitar. Czyli po prostu szmelc... Ale nie wiem, nie miałem okazji na takiej grać. Ma ktoś zdanie o takowych? Cena 390 jest kusząca :p Moją uwagę przykuł też Squier Fishman... Squier to na pewno pewniejsza firma niż everplay, a gitarka kosztuje notabene 5 stówek z hakiem. Ew. jeszcze takie coś, ma ktoś zdanie? http://allegro.pl/morrison-gitara-akust ... 30432.html
Ibanez RGR321
Fender Mustang II (tak wiem, piec do wymiany na lepszy)
Dunlop GCB95, MXR Fullbore Metal, Boss CH-1, Fender Delay
Zasilacz Harley Benton Power Plant

Oldrockmen
Posty: 50
Rejestracja: 22-04-2013 19:39

01-05-2014 21:24


Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna do 500 zł”