Mr0K
Posty: 14
Rejestracja: 30-08-2011 16:11

20-03-2014 17:28

Kłaniam się,

Odwiedziłem dzisiaj punkt Ada-music w Czechowicach i chciałem podzielić się moją opinią na temat tego sklepu a także czterech gitar firmy Dowina. Poświęciłem troszkę czasu, żeby ograć trzy z nich. Na wstępie chciałem zaznaczyć, że obsługa klienta jest na najwyższym poziomie. Świetne podejście do klienta, zarówno telefonicznie jak i na miejscu - nieprawdopodobne. Zostałem sam na sam w studiu nagrań - eleganckim miejscu odpowiednio wyciszonym z dobrą akustyką. Ze mną cztery gitary:
- Dowina D555
- Dowina D222
- Dowina D111CED
- Dowina D333S

Co do samych gitar, odkąd tylko zagra się pierwszy akord - nie ma się wątpliwości, że sklep opuści się w towarzystwie jednej z powyższych gitar.
Mogę powiedzieć tyle, że D555 odrzuciłem jako pierwszą - trafiłem na bardzo zbalansowany model. Urzekła mnie w tym egzemplarzu lekkość gry, akcja około ~2mm.
D333S - jeśli chodzi o tą gitarę - moim zdaniem nie warto płacić 500zł jeśli nie widzę przepaści. Nie jestem jakimś Bethovenem, nie mam słuchu świetnego i być może się mylę, ale model który ogrywałem nie wywarł na mnie wrażenia jakiego się spodziewałem.
D111CED vs D222 - tutaj naprawdę miałem ciężki orzech do zgryzienia. D111CED ogrywałem jako pierwszą i naprawdę troche czasu na niej spędziłem - bardzo fajnie mi się na niej grało, zdecydowanie bardziej metaliczny, ostrzejszy dźwięk od D555 i D222 (szczególnie słyszalne na wyższych dźwiękach).
Natomiast co mnie urzekło i co przesądziło o moim zakupie to nieprawdopodobnie przyjazny bas na D222. Bardzo głęboki, długo trzymający się dźwięk. Wyższe partie bardziej ciepłe - tutaj była przewaga D111CED, ale ten bas mnie tak urzekł, że postanowiłem opuścić sklep z Dowiną D222. Myślę, że za taką cenę warto - szczególnie, że prowadzący moje zamówienie Pan Damian S. uatrakcyjnił tą ofertę rabatem na twardy case i dorzuceniem ekstra prezentu.

Jeszcze specjalne podziękowania dla użytkowników TripleH oraz Majkel91 za porady, oraz udzielanie odpowiedzi na prywatne wiadomości dotyczące gitar Dowina.

Pozdrawiam

TripleH
Posty: 8
Rejestracja: 10-01-2014 16:21

20-03-2014 18:36

Gratulacje zakupu:-) Akurat D222 nie ogrywalem, z pozostałą opinią się zgadzam, chociasz dla mnie akurat brzmienie D333S bardzo przypadło do gustu:-)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Majkel91
Posty: 84
Rejestracja: 15-10-2012 10:25

24-03-2014 22:35

Również gratuluję zakupu i cieszę się, że mogłem pomóc :)

Fajnie, że się podzieliłeś spostrzeżeniami na forum. Przyda się osobom, które też będą miały dylemat jakiego akustyka kupić lub jaką Dowinę wybrać.

Życzę przyjemnego grania i pozdrawiam! :)
Obrazek Dowina D111 LE

Mr0K
Posty: 14
Rejestracja: 30-08-2011 16:11

10-12-2017 23:06

Hej, pomyślałem, że odgrzeje kotleta po latach. Podzielę się trochę informacjami z użytkowania Dowiny.

Więc tak, wrażenie z grania, poruszanie się po gryfie jest naprawdę dobre - po obniżeniu akcji palce latają. Natomiast mam jedno ale (i tutaj też może inni się wypowiedzą, bo śmiem wątpić, że każda gitara jest aż tak mocno wrażliwa).
Generalnie przechowuję gitarę w twardym case (oryginał z Dowiny). Zimą gitara zaczyna się krzywić w skrócie - próg 12-14 na E basowej brzęczy daje się we znaki mocno. Gitarę nawilżam codziennie (wkładka z gąbką nawilżana wodą). Na wiosnę sytuacja wraca do normy - w okresie bez ogrzewania nie potrzebuję nawilżać, wszystko jest git. Jednak ta zima naprawdę daje się we znaki i trudno utrzymać gitarę. Czy ktoś może potwierdzić podobne problemy lub zanegować? Generalnie gitara mega na plus, na dowód załączam filmik z nagraniem jakby ktoś chciał posłuchać:

https://www.youtube.com/watch?v=tbtqNFyA02Y

Pozdrawiam

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

11-12-2017 18:12

Pisałem o tym hmmm 2 może 3 lata temu. Ograłem pewnie ze 20 dowin stojących dłużej na sklepie i kilka u ludzi. Prawie wszystkie miały problem z geometrią. Dotyczy to większości gitar ale jednych mniej a drugich bardziej. Dowin moim zdaniem bardziej.

Wróć do „Gitary akustyczne i klasyczne”