Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

02-03-2014 15:41

chyba wreszcie zaczynam dojrzewać: znalazłem takie coś http://www.thomann.de/pl/ovation_celebrity_ce44_1.htm i bardzo mi się to spodobało. grałem kiedyś na podobnej(niestety nie wiem czy to było wtedy ovation czy podróba) i była wygodna, brzmiała całkiem fajnie, zastanawiam się czy nie sprawić sobie takiego czegoś, ale...

zawarł ktoś bliższą znajomość z takim wiosłem, posiada ktoś? czy to to ma jakieś szczególne przypadłości?

może ktoś wie gdzie kupić coś takiego(niekoniecznie musi być ovation) taniej?
będzie to grane w domu, na wyjazdach i ew. małych koncertach. obejdę się bez elektroniki wbudowanej, jeśli gitarę z takim charakterystycznym pudłem uda się dostać poniżej tysiąca polskich złociszy
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

03-03-2014 00:27

sporo tego się trafia na aukcjach

tu masz dużo tańszą opcję

http://tablica.pl/oferta/gitara-elektro ... 0ea35d8b70

to są raczej typowe gitarki do grania przez wzmacniacz

Awatar użytkownika
Goblin
Posty: 900
Rejestracja: 22-02-2011 08:06

03-03-2014 06:23

Mój kolega ma Ovationa i dość często na nim grałem,to bardzo dobre i wygodne gitary,brzmia bardzo fajnie tównież "na sucho",porównywanie jej do Stagga jest mocno nie na miejscu:)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

03-03-2014 07:51

ok, dzięki.

najbardziej mi zależy na dobrym brzmieniu na sucho, w końcu to akustyk.
ktoś jeszcze się wypowie?
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

03-03-2014 09:23

Goblin pisze:Mój kolega ma Ovationa i dość często na nim grałem,to bardzo dobre i wygodne gitary,brzmia bardzo fajnie tównież "na sucho",porównywanie jej do Stagga jest mocno nie na miejscu:)



to chyba jasne, nie powiedziałem, że jest tej samej jakości tylko zasugerowałem, że w szerokim zakresie cenowym można coś znaleźć z różnych producentów bo taka sugestia była w pierwszym poście ... chociaż może masz trochę racji, skrót myślowy był może zbyt duży ;-)

ovationy w cenie ok. 1000 zl również się pojawiają
fakt są wygodne

co do brzmienia to ja próbowałem dwa i "brzmią bardzo fajnie" jest właściwie trafnie powiedziane - taki trochę inny, fajny sound na sucho z naciskiem na inny ;-)

natomiast w tej chwili jestem mocno ukierunkowany na elektronikę albo mieszaną (2 pickupy) lub ewentualnie na elastyczne piezo typu L.R. Baggs element albo shadow nanoflex bo brzmią zauważalnie lepiej od typowych piezaków i uważam, że planując grę zelektryfikowaną trzeba się zastanowić co nam odpowiada brzmieniowo bo wpływ elektroniki jest w tym wypadku ogromny

Awatar użytkownika
Goblin
Posty: 900
Rejestracja: 22-02-2011 08:06

03-03-2014 09:59

jest znaczący:)oczywiscie szanuje Twoje zdanie i co nie podlega dyskusji masz wieksze doswiadczenie w elektro-akustykach niz ja,gralem na kilku-dość dobrych,ale jednak elektryk to moja bajka:)jeżeli celowałbym w Ovationa to uzywane USA-to tak jak z Fenderem-jedyna słuszna droga:)
Obrazek
Obrazek

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

03-03-2014 13:16

heheh ja nie jestem ekspertem tylko mam chęć na elektroakustyka fajnie brzmiącego na wzmaku i doszedłem do wniosku, że super gitara ze słabą elektroniką zagra gorzej niż średnia gitara z dobrą :)

a co do ameryki chyba masz sporo racji z jednym zastrzeżeniem - pojawiają się stare gitarki i sa na pewno fajne ale elektronika sprzed xx lat może być zdecydowanie gorsza niż teraz

Awatar użytkownika
SklepAkord
Sklep Muzyczny
Posty: 24
Rejestracja: 01-09-2008 09:22

04-03-2014 10:09

Gitara typu Ovation ma dość specyficzne brzmienie - czy to kopia czy oryginał - i mocno bym się zastanowił, zanim bym ją kupił, a na pewno ograł. Kopie niestety na sucho brzmią jak elektryki hollowbody - brzmienie jest przyjemne dla ucha, ale płaskie jak modelka. Oryginały wypadają tutaj zapewne nieco lepiej, nawet te najniższe modele, robione w Azji. Jeśli chcesz tanią kopię, to jest jeszcze Morrison SW-128 http://sklepakord.pl/search?st_search%5 ... detail%5D=

Oczywiście nie ma startu do oryginału który wrzuciłeś, a zakładam, że masz na niego budżet, więc kopie raczej wszystkie odpadają.

Nie wiem dokładnie na czym Ci zależy, ale jeżeli chodzi Ci o akustyka z wygodą (a może i z opcją brzmieniową) elektryka, to przemyśl jeszcze Ibanez MSC350/600 (już nieprodukowane) i Crafter SA/SAT. Dla mnie sytuacja pod kątem brzmienia akustycznego wygląda tak: Akustyczna=> Ovation=> Hybrid acoustic (np. Crafter SA); co jest raczej oczywiste, ale hybryda da Ci dodatkowo przetwornik magnetyczny (w większości modeli możesz go nawet miksować z brzmieniem akustycznym). Nie bez powodu Taylor T5 cieszy się taką popularnością wśród muzyków koncertujących (zależnie od gatunku muzycznego może być lepszy niż elektryk + piezo).

Jeżeli natomiast chodzi tylko o brzmienie akustyczne i wygodną, małą gitarkę "kanapową" to popatrz jeszcze na akustyki typu OM/OOM. Nie ma ich za wiele w cenie do 1000 zł, ale możesz zerknąć na Ibanez PC15, tanio a przyzwoicie. Między 1k a 1,5k zł są już Breedlove, Richwood, pewnie parę innych. Kształt pudła inny niż Ovation, ale wymiarami wcale nie większa (oczywiście głębsza o parę cm)
http://www.sklepakord.pl
Przydała Ci się moja porada? Daj pochwałę! Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do mnie PM!

Awatar użytkownika
GeNeX
Posty: 43
Rejestracja: 20-11-2010 23:36

04-03-2014 22:03

Może model od Mayonesa?
http://www.forteart.pl/index.php?p1094, ... ekend-a-80
Jak widać nie jest to gitara taka sama jak Ovation, ale podaję z nadzieją, że może się zainteresujesz.
Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

04-03-2014 23:00

O tak ibki MSC są elektrycznie bardzo fajne. Mają wbudowany przester a niektóre i reverb. Mi się podobają bardziej niż OVATION :)

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

04-03-2014 23:11

dzięki za zainteresowanie tematem:)

właśnie szukam takiej gitary trochę kanapowej, na akustyczne komponowanie na balkonie, wyjazdy, kameralne występy, a lubię ciekawie wyglądające gitary. bardzo mi się spodobał taki akustyk bardziej płaski niż zwykłe( i dzięki temu wygodniejszy, trochę jak elektryk ), bez standardowo umieszczonego otworu rezonansowego, tylko te dziury i dziurki w takich jakby skrzydłach na płycie wierzchniej.
tamta gitara, co grałem brzmiała dobrze, bardzo przyjemnie. nie potrzebuję głębi i mocy pudła jumbo.
elektronika to nie jest dla mnie priorytet. i tak niewiele skorzystam.

ograć oczywiście, że ogram, pod tym względem jestem zawsze bezwzględny:D
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

lubie0kasztanki
Posty: 7
Rejestracja: 16-03-2014 17:21

16-03-2014 17:31

Szukasz ovation czy jakiegokolwiek akustyka? Doprecyzuj jakie chcesz brzmienie.

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

16-03-2014 20:20

już napisałem. brzmienie tamtej gitary(prawdopodobnie ovation) bardzo mi się spodobało. takie było jaśniejsze i... takie inne. nie wiem jak mam doprecyzować.
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

lubie0kasztanki
Posty: 7
Rejestracja: 16-03-2014 17:21

17-03-2014 12:22

Jak się podobało to w czym problem? Po prostu kup. Ewentualnie możesz jakiś wyższy model, ale to już tylko od kasy zależy. Inne firmy robią roundbacki rzadko i raczej tylko do 1000zł, więc poza ovation nie ma co szukać. Jak nie masz na ovation, to zbieraj bo tanie podróby są słabą alternatywą.

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

17-03-2014 16:45

ciekawe... ograłem ze dwie podróby i tydzień temu doszedłem dokładnie do tego samego wniosku:D trza zbierać na ovation. to jednak nie tylko marka, brzmienie też niepowtarzalne
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

Wróć do „Gitary akustyczne i klasyczne”