Bjorn
Posty: 67
Rejestracja: 18-07-2013 14:55

30-01-2014 20:56

Cześć.
Rozglądam się za akustykiem (opcjonalnie klasykiem). Na gitarze gram już jakieś 4 lata, wszak to była do tej pory praktycznie TYLKO elektryczna (z małym przerywnikiem na akustyka). Teraz nie mam ani czasu ani chęci na elektryka już, latania z kablami te sprawy, stawiam na prostotę. Mam do wykorzystania 600 złotych, jednak jeśli będzie coś warte dołożenia to te max 200 złotych jestem w stanie wygospodarować. Nie zależy mi na nowej gitarze, może być używana ale z tego co zdążyłem się zorientować na rynku wtórnym nie ma nic ciekawego, choć niewykluczone, że się pojawi (będę kupował pewnie dopiero w lutym, najpóźniej w marcu). Możecie doradzić coś z oferty Bratpola? Sam miałem Takamine G320NS, było w miarę, ale chyba jednak czegoś innego szukam (kupowałem w ciemno, teraz tak nie zamierzam). Nie mówię o radach w stylu "Kup to i to, bo jest fajne i ma fajny napis na główce" tylko czym warto się zainteresować i co warto ograć, a od czego najlepiej trzymać się bardzo daleko (prócz EverPlay :>). Poza tym będę pierwszy raz ogrywał akustyka, więc czy powinienem na coś więcej zwrócić uwagę niż przy ogrywaniu elektrycznej gitary? Cutawaye, nie cutawaye, jumbo *uje muje dzikie węże, wszystko mam właściwie gdzieś bo i tak to obmacam i sam sprawdzę czy mi leży. Po prostu chodzi mi o poradę czym się zainteresować mógłbym a czym niekoniecznie przy przebieraniu w tychże gitarach, żebym nie spędził roku w sklepie zanim wszystko obmacam. A, rozumiem, że wszelkie elektroakustyki będące w ofercie to raczej ominąć szerokim łukiem, bo nic dobrego z tego nie będzie (ewentualnie odpowiedniki tego bez kiepskiej bądź co bądź elektroniki)?

andrzej61
Posty: 127
Rejestracja: 22-02-2009 22:01

30-01-2014 22:27

Zacznę od końca. Zapożycz się, zastaw się, a kup za 1050 zł Dowinę. To jest teraz HIT. To jest sensacja wprost !! Ta gitara kładzie we wszystkim gotary po parę tysięcy złotych. Ona nie ma wad po prostu. Ideał.
A jak ogrywać - zobaczyć czy nie brzęczy gdzieć na progach. Jak wysoko struny są. ZżżŻŻeby nie były bardzo wysoko.
Z czego jest gitara. Lity top ważny. Zobaczyć czy prosty gryf - nacisnąć palcem na 1 progu o 12 tym i zobaczyć czy struna nie wisi gdiześ w powietrzu.
Zobaczyć czy nie za gruba płyta wierzchnia.
Zwrócić uwage na głośność najgrubszej struny. Często jest dużo cichsza lub dudni. Z tym że struny w sklepie mogą długo już w niej być i wyciągnięte. A też po regulacji jak niżej pójdą struny to ;epiej będzie.
Ale jak kupisz Dowinę to ona we wszystkim będzie super i żadnych z nię nigdy nie będzie problemów.

Bjorn
Posty: 67
Rejestracja: 18-07-2013 14:55

30-01-2014 23:02

Generalnie oglądałem próbki na youtube Dowiny tej najtańszej. Masakra, ta gitara miażdży wszystko, nawet na youtube. Porównując ją bezpośrednio z wszelakiej maści Yamahami, Takamine, Jasmine itp to szczerze powiedziawszy nie ma sobie równych... Brzmieniowo jedynie odpowiadały mi samicki D1 i D3, ale nie wiem jak z wykonaniem tychże. Pokombinuję z tą Dowiną, może uda mi się używkę sięgnąć gdzieś tańszą, ale wątpię w to.

Bjorn
Posty: 67
Rejestracja: 18-07-2013 14:55

31-01-2014 19:01

Tak trochę z innej beczki. Przeglądałem ofertę m.in guitarcenter z Łodzi. Niestety do Łodzi mam sporo km i nie bardzo mam jak tam jechać i ogrywać a gitary są tańsze i to sporo (100-200 zł nawet się zdarza, więc to nie tak mało). Jak zapatrujecie się na kupno przez internety, o co wypytać sklep ewentualnie (internetowy)?

andrzej61
Posty: 127
Rejestracja: 22-02-2009 22:01

01-02-2014 20:19

Ja kupowałem. I OK było. I zresztą jakby szajs był to prawo mówi o możliwości wymiany na mową albo zwrotu kasy.
Jeśli mają Dowiny to na pewno dobra bedzie. Tu nie ma lipy.
A z Warszawy Dowiunę teżmożna wziąć.
Tylko Dowina. Ona wymiata wszystkie inne. Nie ma podobieństwa nawet do innych. To jest co innego gitara. Zupełnie inna. Bez wad.

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna od 500zł - 1000zł”