pawel26611
Posty: 28
Rejestracja: 18-02-2013 18:43

01-02-2014 19:43

Witam,
Potrzebuje elektroakustyka do grania na apelach i nie tylko.
Mam do wydania 850 zł na nową gitarę lub 700(około) na używaną,
Ma być wygodna, głośna( bez wzmacniacza i z), nisko zawieszone struny i mieć cutaway.
Prosiłbym o konkretne odpowiedzi i linki.
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-e-akustyczne/fender-cd60-ce-na

http://muzyczny.pl/133969_Lag-GLAT66ACE-gitara-elektroakustyczna-Tramontane.html

Obczaiłem takie, co o nich powiecie?

Pozdro

pawel26611
Posty: 28
Rejestracja: 18-02-2013 18:43

03-02-2014 22:17

kto wyrazi swoje zdanie?

andrzej61
Posty: 127
Rejestracja: 22-02-2009 22:01

04-02-2014 00:10

Bez cutaway, bez pickupa. Dowina za 1000, dokupić w dziurę wstawiany pockup.
Albo z 1600 z cutawayem o elektryką.
Bo ta gitara powala wszystkie. Wolałbym mieć tę za 1000 bez cutaway i bez prądu jak ze wszystkim za 2000 inną. Powala wszystkie.

Bjorn
Posty: 67
Rejestracja: 18-07-2013 14:55

04-02-2014 09:37

Andrzej, nie chcę cię urazić, ale ty wszędzie piszesz żeby kupić Dowinę. Przecież sprecyzował co chce... Jakby miał kupić VW Bus T4 to byś mu doradzał Audi A4? Tylko do tego to mogę porównać. Zwróć uwagę, że zależy mu na cutaway i elektronice a taka gitara jaką ty proponujesz to prawie dwukrotność jego budżetu. Rady typu zapożycz się, sprzedaj się itd też można sobie wsadzić między palce, bo skoro ma taki a nie inny budżet to w takim trzeba coś znaleźć. Do 900 złotych coś znajdzie ALE lepiej, żeby to był zwykły akustyk + pickup, bo w przeciwnym razie raczej elektronika będzie mizerna. Dowina + pickup (dobry, żeby nie popsuć brzmienia itd) to na dokładkę musiałby mieć jakieś 3-4 stówki... Tak odnośnie tych 2 gitar, które autor podał to LAG, zbiera lepsze opinie, choć przyznam, że nie miałem okazji grać. Kwestia wygody to sprawa indywidualna. Niestety najlepiej iść do sklepu, w miarę możliwości oczywiście. Wtedy znajdziesz coś dla siebie, będzie się polecać konkretne marki, z których możesz być po prostu niezadowolony. Przykład? Wszyscy polecają Yamahy f310, a jak ją ogrywałem brzmienie było... No nie najwyższych lotów :) Możesz poobserwować Marrisy, w Bratpolu są.

andrzej61
Posty: 127
Rejestracja: 22-02-2009 22:01

04-02-2014 15:34

Kup soboe Dowinę za 1000 zł bez Cutawayu i bez prądu a dołożysz se potem pickupa wstawianego w dziurę i będziesz miał super. Dowina bez cutaway jest lepsza nawet niż każda gitara z cutawayem bo się na niej wygodnie gra i se można złapać chwyty powyżej 12 progu.
A za to jest 100 razy lepsza niż inne gitary, a pełno szmelcu po sklepach jest i potem trzeba się mordować i wkurzać że to czy tamto jest źle. A Dowina na spokój, wszystko jest super. Nie ma problemów z nią żadnych.

pawel26611
Posty: 28
Rejestracja: 18-02-2013 18:43

04-02-2014 16:42

Dzieki za odp. Pojade do sklepu i sam ocenie.

Bjorn
Posty: 67
Rejestracja: 18-07-2013 14:55

04-02-2014 16:46

Możesz pomacać LTD jak będziesz miał okazję, robią ea w twoim przedziale, z cutaway :)
A tak na marginesie odnośnie Dowiny, opinia z innego forum -
Obecnie gram na Dowinie D222 i chciałem powiedzieć tyle, że jest to bardzo dobra gitara pod względem brzmienia. Pięknie i długo wybrzmiewają struny basowe, dużo zależy od założonych strun (zwykle gram na d'addrio 12'). Drewno też jest dobrej jakości i z czasem rozgrywa się i gitara brzmi jeszcze lepiej. Jednak radziłbym ogranie konkretnego egzemplarza przed zakupem. Może się okazać, że gitara nie będzie pasowała, a przyznaję że czasem można się nieźle z nią namęczyć ze względu na wysoką akcję strun itd. Jeśli koniecznie zależy Ci na elektronice to jest wersja DCE 222 z elektroniką, lecz na takiej nie grałem.

andrzej61
Posty: 127
Rejestracja: 22-02-2009 22:01

04-02-2014 17:02

To jak będziesz w Warszawie w ADA shop i ograsz to na pewno kupisz Dowinę. Bo przekonas się ze super jest.
A akcję ma czasem dośc wysoką ale nie za wysoką. A to i lepiej bo jak ona tak super gra na wysokiej akcji to co dopiera jak się to poustaia. Jak przywieziesz do dimu to pisz to sie ustawi. Po ustawienu to masełko jest. Czysta przyjemność.

pawel26611
Posty: 28
Rejestracja: 18-02-2013 18:43

04-02-2014 18:54

Do Warszawy nie pojade, bo z wielkopolski jestem...troche daleko. Pojadę do Piły do "demo" albo jeszcze ewentualnie do Poznania.

Jeva1223
Posty: 184
Rejestracja: 12-12-2010 15:58

10-02-2014 13:04

W tej cenie są też w miare dobre T.Burtony . Sam miałem jednegi , nówka za 850zł chyba teraz stoi i daje rade spokojnie ci starczy. Ma wszystko co chciałeś :)

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

10-02-2014 13:22

Montowałeś elektronikę u Kisielewskiego czy brałeś gotowca?

Jeva1223
Posty: 184
Rejestracja: 12-12-2010 15:58

10-02-2014 14:20

T.Burton Greengo już ze wszystkim było , nic z nią nie robiłem , wszystko było okey , po regulacji przez lutnika (30zł) stroiła na wszystkich progach i nic nie brzęczało :)


Edit:

Dokładnie ta gitarka:
http://allegro.pl/t-burton-elektro-greengo-w-c-bk-fis-okazja-i3928769930.html

Polecam w 100% !

andrzej61
Posty: 127
Rejestracja: 22-02-2009 22:01

13-02-2014 00:12

W Pile są Dowiny na pewno. W poznaniu pewnie też. Nie kupuj nic innego. Najpierw sprawdź Dowinę. Zobaczysz że co dobrze radziłem.

Jeva1223
Posty: 184
Rejestracja: 12-12-2010 15:58

13-02-2014 13:16

Andrzej61

Wiem że na pewno chcesz dobrze . Nie powiem że Dowiny są złe ale to też od człowieka zależy która gitara przypasuje . Autor niech najpierw popatrzy na inne modele gitar w tej cenie a potem na Dowine .

Aż sam sie przejade w sobote do muzycznego sklepu i zobacze jakies Dowiny . Tak dużo ludzi poleca więc chyba warto zobaczyć ;p

andrzej61
Posty: 127
Rejestracja: 22-02-2009 22:01

13-02-2014 13:42

No to polecm się przejechać i to na pewno do sklepu z Dowinami, tylko uwaga !! One są bardzo dobre. A jeszce wzić stroik ze sobą bo sklepy lubią nisko stroić. I wtedy ciekaw jestem jak już przyjedziesz to napisz pod spodem: "Rzeczywiście !! świetny sprzęt." O tak napisz jak prawda jest.

Jeva1223
Posty: 184
Rejestracja: 12-12-2010 15:58

13-02-2014 14:25

Aż czuję podniecenie z Twojej strony :D
Stroika nie używam bo stroję ze słuchu , polecam wszystkim się nauczyc ;]

Awatar użytkownika
SklepAkord
Sklep Muzyczny
Posty: 24
Rejestracja: 01-09-2008 09:22

15-02-2014 20:51

Doradztwo normalnie pierwsza klasa...

Pewnie już kupiłeś, ale podam kilka informacji, które każdy, kto kupuje gitarę (w dowolnym pułapie cenowym, ale głównie zaaplikujemy to do tego przypadku) akustyczną (celowo nie podaję żadnych marek, bo nie ma to większego znaczenia), musi wziąć pod uwagę:

1. Gitarę zawsze kupujemy osobiście/po sprawdzeniu. Marka może dać Ci jedynie informację o jakości produktu - są firmy, które można brać ciemno, bo konstrukcja i wykończenie są zawsze na dobrym poziomie, jednakże brzmienie jest kwestią INDYWIDUALNĄ dla każdego EGZEMPLARZA, nawet w obszarze jednego modelu - nie ma znaczenia pułap cenowy ani gatunki drewna (chociaż te drugie oczywiście mówią co nieco o charakterystyce)

2. Gitary w pułapie cenowym ok 1000 zł (a w zasadzie już od 500-600zł) dają Ci dość duże pole manewru w kwestii:

a) kształtu pudła - tutaj możesz już wybierać spośród w zasadzie wszystkich istniejących rodzajów korpusów gitar akustycznych (OM/OOM i Parlour są dość rzadkie, ale można coś upolować)

b) wykończenia błysk vs mat - oczywiście nie można tego potwierdzić tego w 100%, ale gitary z "grubym" lakierem brzmią nieco inaczej niż w wykończeniu satin mat => satin mat zazwyczaj ma szersze niskie pasmo, przez co brzmienie wydaje się głębsze a rezonans większy; w połączeniu z cedrem/mahoniem dedykuje to te instrumenty bardziej do fingerstyle niż do strumming, gdzie przoduje świerk i palisander.

c) szerokości siodełka - 43mm vs 45mm; mała różnica na papierze, olbrzymia podczas gry, do tego nierzadko gitary z siodełkiem 45mm mają gryf w profilu V (np. Marris); OBOWIĄZKOWO testujemy gitary z siodełkiem 45mm, jeżeli jeszcze nigdy nie mieliśmy okazji, przed zakupem.

W poście na forum nie da się wyjaśnić wszystkich niuansów związanych z tymi cechami, ale jeśli nie jesteś ich świadom, to lepiej przed zakupem wszystkie sprawdź empirycznie.

Sam pracuję w sklepie muzycznym i zawsze podaję jedną zasadę klientom:

Określamy sobie MAKSYMALNY budżet, nawet lekko zawyżony, i testujemy wszystkie gitary (akustyczne i e-akustyczne) w tym pułapie cenowym i o jeden niższym (generalnie pułapy są 3 do 1000 zł: 300-400zł, 500-600 zł i 800-1000 zł + eakustyki 400-600zł, 600-1000 zł), czyli gdy mamy 1000 zł do wykorzystania, to ogrywamy (w tej kolejności):

1. akustyki 800 zł - 1000 zł
2. e-akustyki 600 zł - 1000 zł
3. akustyki 500 zł - 600 zł

Nie ma gwarancji, że gitara za 1000 zł będzie grała lepiej niż ta za 500 zł (a w wyższych pułapach cenowych zdarza się to nawet częściej).

Gitarę wybieramy po brzmieniu akustycznym (rezonans), wygodzie gry i jakości wykończenia/sprawności technicznej.
Elektronika to rzecz nabyta, a cutaway, bo głębszym zastanowieniu, 90-ciu % gitarzystów akustycznych nie jest potrzebny.
http://www.sklepakord.pl
Przydała Ci się moja porada? Daj pochwałę! Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do mnie PM!

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

18-02-2014 15:26

pdoodek pisze:Doradztwo normalnie pierwsza klasa...


1. Gitarę zawsze kupujemy osobiście/po sprawdzeniu. Marka może dać Ci jedynie informację o jakości produktu - są firmy, które można brać ciemno ...

2. Gitary w pułapie cenowym ok 1000 zł (a w zasadzie już od 500-600zł) dają Ci dość duże pole manewru w kwestii:

c) szerokości siodełka - 43mm vs 45mm; mała różnica na papierze, olbrzymia podczas gry, do tego nierzadko gitary z siodełkiem 45mm mają gryf w profilu V (np. Marris); OBOWIĄZKOWO testujemy gitary z siodełkiem 45mm, jeżeli jeszcze nigdy nie mieliśmy okazji, przed zakupem.


1. akustyki 800 zł - 1000 zł
2. e-akustyki 600 zł - 1000 zł
3. akustyki 500 zł - 600 zł

Nie ma gwarancji, że gitara za 1000 zł będzie grała lepiej niż ta za 500 zł (a w wyższych pułapach cenowych zdarza się to nawet częściej).




pdoodek wiele fajnych informacji przekazałeś jak na 1 post :P

Kilka słów polemiki/pytań

pdoodek pisze:
1. Gitarę zawsze kupujemy osobiście/po sprawdzeniu. Marka może dać Ci jedynie informację o jakości produktu - są firmy, które można brać ciemno ...



Szukałem swojej w sklepach, ograłem ok. 30 egzemplarzy i kicha. Kupiłem przez internet i pierwsza zakupiona została u mnie ;-)

pdoodek pisze:są firmy, które można brać ciemno, bo konstrukcja i wykończenie są zawsze na dobrym poziomie


Na pewno nie ma a jeżeli są to jakie? Mam doświadczenie co prawda w gitarach powiedzmy do 3,5 kzł ale to już jest półka, od której wydawałoby się można wymagać a jednak przejechałem się np. na Alhambrze a myślałem, ze mozna ją brać w ciemno jak piszesz ;-)

pdoodek pisze:c) szerokości siodełka - 43mm vs 45mm; mała różnica na papierze, olbrzymia podczas gry, do tego nierzadko gitary z siodełkiem 45mm mają gryf w profilu V (np. Marris); OBOWIĄZKOWO testujemy gitary z siodełkiem 45mm, jeżeli jeszcze nigdy nie mieliśmy okazji, przed zakupem.


no właśnie tego szukam :)
możesz jakieś typy podrzucić - elektroakustyk do 1500 zł ale najchętniej do 1200 :)
gdzieś mi wpadło, że któryś model dowiny 555 ma 45mm ale to już nieco ponad budżet ;-)

Awatar użytkownika
SklepAkord
Sklep Muzyczny
Posty: 24
Rejestracja: 01-09-2008 09:22

20-02-2014 07:24

Szukałem swojej w sklepach, ograłem ok. 30 egzemplarzy i kicha. Kupiłem przez internet i pierwsza zakupiona została u mnie ;-)


Kwestia tego co ogrywałeś w sklepach i co zamówiłeś ;) Nierzadko problemem są po prostu stare struny - mało który sklep zmienia struny w wystawowych instrumentach, a z netu dostajesz świeżaka, to już mu daje przewagę, ale to oczywiście podstawa i każdy, kto chce kupować gitarę w tej cenie, zapewne to wie i bierze pod uwagę.

Odpowiadając od razu na Twoje pozostałe pytania - jest kilka marek, w których można być pewny, że gitara będzie dobra technicznie, wykończeniowo i brzmieniowo - to ostatnie jest oczywiście nadal loterią i będzie się wahać od dobrego do wybitnego egzemplarza. Podam Ci kilka przykładów, niezależnych od modelu:

1. Dowina - setup 5/5 (najlepiej ustawione fabrycznie gitary dla mnie w tym pułapie cenowym), wykończenie 5/5 (poor man's Furch ;) ), brzmienie 4+/5 (uśredniając wszystkie gitary są na 4 i 1-2 egzemplarze na 5 są wybitne, aczkolwiek częściej modele cedr/mahoń i pudło dreadnought)

2. VGS - setup 4/5 (jest trochę nierówny, niektóre egzemplarze super, inne średnio, ale zadowalająco), wykończenie 5/5 (nieco bardziej surowe w odczuciu niż Dowina), brzmienie 4+/5 (polecam serie VGS GB / Made in EU / i VGS Rose (nie Belle Rose), wiele brzmiało lepiej niż Dowina)

3. Breedlove - setup 4+/5 (odrobinkę za wysoka akcja strun, ale nic, czego nie można poprawić samemu); wykończenie 5/5 (bardzo podobne do Dowina), brzmienie 4/5 (grałem na dwóch egzemplarzach, ale niczym nie zachwyciły)

4. Alvarez - setup 4+/5 (w tańszych modelach lekkie brzęczenie na progach); wykończenie 4/5 (seria Artist kosztuje tyle, co powyższe marki w standardzie, ale wykończenie mi nie pasuje, sprawia wrażenie sztucznego, może to kwestia lakieru, mimo że to matt); brzmienie 4/5 (tańsze modele miały interesujące, delikatnie brzmienie, ale nieco przymulone, Artist niczym się nie wyróżniał, podobnie jak Breedlove)

i można tak jeszcze długo, ale te marki generalnie nie zawiodły mnie na przestrzeni kilku/kilkunastu egzemplarzy. Może jeszcze Tanglewood i Lag, ale z nimi mam małe doświadczenie empiryczne.

Alhambra, Admira, Takamine itp. - nie od Ciebie pierwszego słyszę narzekanie na niską jakość drogich produktów - nie jest to zasadą, ale w gitarach akustycznych najczęściej małe, mniej znane marki produkują lepsze, a na pewno bardziej stałe instrumenty niż duże marki. Nikogo nie hejtuję, ale wynika to z praktyki.


Jeśli mam Ci coś polecić z zakupów internetowych, to będzie to Dowina, nie dlatego, że jest bezsprzecznie najlepsza, ale po prostu jest największa szansa, że trafisz dobry egzemplarz. Jeśli kształt korpusu nie ma dla Ciebie znaczenia i boisz się siodełka 45mm, to polecam modele DCE111-CED-LE i DCE111-S-LE (lub wersje bez C - cutaway), zmieścisz się w 1500zł. Najbardziej niepewne brzmieniowo są GA, mogą być genialne (sam mam akustyka z serii 555 i jest masakra, bije tego nowego Furcha D40), ale najsłabsze brzmieniowo Dowiny był właśnie z tego modelu.

ps. nie jestem związany zawodowo z marką Dowina. W sprzedaży bezpośredniej nie ma dla mnie większego znaczenia, po prostu jest popularna, dlatego się ją sprzedaje. W sprzedaży internetowej nie mieliśmy niezadowolonego klienta (na sprzedanych kilkadziesiąt egzemplarzy)
http://www.sklepakord.pl
Przydała Ci się moja porada? Daj pochwałę! Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do mnie PM!

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

20-02-2014 11:15

Dzięki za odp :)

A z jakiego sklepu jesteś? Może kiedyś tam wpadnę :)
Gitary akustyczne dopiero mnie przyciągają a ogrywałem klasyczne. Akustyka miałem 30 lat temu ;-)

1. Dowina - miałem kontakt tylko z jedną sztuką. Kumpel zamówił przez internet. Bardzo kiepsko ustawiona, wysoka akcja strun i pomimo tego brzęczenie. Trudno na podstawie tego przypadku wyrobić sobie opinię ale po przeczytaniu wielu pochlebnych opinii w sieci oczekiwania były większe.

2. A no właśnie o VGS nie myślałem wcześniej i ... nie znałem tej firmy. Niedawno w jednym ze sklepów trafiłem na te gitary. Tak jak piszesz chyba wybrałbym rose (ciemne boki). Ciekawe gitarki. Niestety jakoś tak dziwnie wszystko wokół wole matowe ale gitarki raczej z połyskiem a te były bardzo surowe tak jak piszesz :) Chociaż może gust mi się zmieni ;-)

3. Breedlove - nie dotykałem jeszcze :(

4. Ooooo znasz Alvareza? To jest nas dwóch na tym forum ;-) Właśnie Alvarez ac60sc został u mnie :) Był dobrze ustawiony, brzmi fajnie a biorąc pod uwagę cenę, za jaką go wyrwałem brzmi rewelacyjnie. W cenie sugerowanej przez producenta brzmi zapewne mniej rewelacyjnie ;-) Ale gitarka jest po prostu piękna. Mam ją prawie 5 m-cy i ciągle cieszy moje oczy i ręce. Tu jest jedyne moje nagranie ale uczę się dalej:

every-breathe-you-take-klasyk-t82392.html

Jeżeli chodzi o elektroakustyki (tego raczej szukam) to nie wiem czy jednak alvarez w półce do 1500 z systemem 650 jest do pokonania przez jakąkolwiek inną seryjnie uzbrojoną gitarę. Co o tym sadzisz?

5. Tak te 3 marki chyba najbardziej mnie zawiodły i tanglewood też. Alhambry ogrywałem dla siebie tylko najniższe modele 1c - 3c ale sprzedawca dał mi info, że ktoś zamówił 5p i mogę wpaść jak będzie odbierał. No i gitara wróciła do dystrybutora. Po wyjęciu z pudła prawie nie dało się grać - akcja wysoka, brzęczenia potężne.

6. A co myślisz o LAGu? Podobają mi się z wyglądu. Miałem w ręku tylko model 66 i był bardzo fajny. Nie wiem tylko jak sprawuje się w nich elektronika.

Nie boję się siodełka 45 tylko szukam własnie tych 2 dodatkowych mm :) Jakie gitarki mają te 45mm?

Jeśli chodzi o kształt to gust mi się zmienia w czasie ale ostatnio zaczyna mi pasować drednought o dziwo bo nigdy go nie lubiłem ;-) Z katełejem oczywiście ;-)

Awatar użytkownika
SklepAkord
Sklep Muzyczny
Posty: 24
Rejestracja: 01-09-2008 09:22

20-02-2014 12:56

Nie będę pisał z jakiego sklepu, bo nie chcę bana, ale odezwij się na priv, to dam namiar ;)

1. Miałeś pecha, piszę szczerze - technicznie każda Dowina, jaką miałem w rękach, była bez zarzutu - progi, intonacja itp. Akcja strun jest zależna od egzemplarza i tego czy chce im się sprawdzać czy można coś jeszcze obniżyć, ale generalnie ustawiają gryf na lotnisko i ze standardowym siodełkiem jest ok.

2. VGS Rose to palisander/świerk, czyli przede wszystkim granie kostką (strumming), ale dzięki Katayama dół jest pełniejszy i brzmi też fajnie przy fingerstyle. W tej cenie super sprawa, lepsze niż Dowina seria 333/999. Polecam uczciwie

4. Alvarez - niedoceniana marka, ale jesteś kolejną osobą, z poza "branży" która rzuca dobre słowo o niej, a to ważne. Tak jak pisałem, dla mnie marka dość pewna, może nie zachwycił mnie konkretnie ten model Artist, który ostatnio miałem, ale nie powiem też żadnego złego słowa.

6. Lag często pojawia się jako największa konkurencja Dowina (w internetach). Nie wiem czy to kwestia PR, czy faktycznie Lag jest tak dobry, jedyne co mi osobiście nie bardzo się w nich widzi to nieco dziwnie rozwiązany preamp - w większości modeli nie masz płynnej korekcji, tylko jakieś presety.
http://www.sklepakord.pl
Przydała Ci się moja porada? Daj pochwałę! Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do mnie PM!

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

20-02-2014 20:20

No właśnie słyszałem już ze 3 razy, że te presety to w praktyce plus a nie minus :)

Ale nic nie piszesz o szerszych siodełkach :(

Awatar użytkownika
SklepAkord
Sklep Muzyczny
Posty: 24
Rejestracja: 01-09-2008 09:22

21-02-2014 11:10

Nie miałem okazji używać elektroniki w Lag, więc nie oceniam, jedynie wydaje mi się to dość specyficzne. Ma na pewno swoje plusy, bo możesz sobie ustawić wzmacniacz tak, żeby 2-3 presety brzmiały na nim dobrze i wtedy jest to wygodniejsze niż nowe ustawianie 3-5 potencjometrów przy zmianie utworu. Ale tracisz trochę swobody, więc na pewno nie jest to idealne rozwiązanie.

Co do siodełka - większość gitar w tej cenie ma siodełko 43mm, bo to jest tym tradycyjnym, 45mm będące bardziej dedykowane do fingerstyle. Musisz przejrzeć oferty różnych marek, ale nie będzie tego tak dużo. Pamiętaj, że nierzadko, a może i najczęściej z siodełkiem 45mm idzie profil gryfu V.
http://www.sklepakord.pl
Przydała Ci się moja porada? Daj pochwałę! Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do mnie PM!

mareker
Posty: 1
Rejestracja: 22-02-2014 16:40

23-02-2014 06:25

Też szukam gitary akustycznej w podobnym przedziale cenowym. Z jednym wyjątkiem: jestem leworęczny. I teraz mam pytanie: Przy założeniu, że nie chcę cutaway, czy szukać gitary dedykowanej leworęcznej, których wybór jest dramatycznie mniejszy, czy brać dla praworęcznych, a później u lutnika przerabiać?

Awatar użytkownika
SklepAkord
Sklep Muzyczny
Posty: 24
Rejestracja: 01-09-2008 09:22

24-02-2014 07:12

Zależy w jakim budżecie szukasz gitary, ale jak dobrze zauważyłeś, wybór, nawet online i z dostępnością u dystrybutorów, już nie mówiąc w sklepach, jest dramatyczny. Znam kilku dystrybutorów, którzy, mimo oferty w katalogu, nie sprowadzają w ogóle leworęcznych gitar, a wiele marek rezygnuje z nich całkowicie.


Jeżeli masz trochę czasu i mieszkasz w dużym mieście, możesz przejść się po sklepach, ew. wcześniej podzwonić, czy ktoś coś ma. Pograsz, ocenisz, zdecydujesz. Drugą opcją jest zamówienie w ciemno w 2-3 sklepach i ewentualnie skorzystanie z prawa zwrotu (aktualnie muszą Ci nawet jedną wysyłkę zwrócić, tą pierwszą) - tak więc nic nie ryzykujesz. A opcja trzecia, to tak jak piszesz, kupienie praworęcznej i przerobienie u lutnika - oczywiście gitarę raczej radzę kupić stacjonarnie, chyba, że masz jakiś konkretny model na oku, ewentualnie coś w miarę sprawdzonego. Koszt przerobienia u lutnika nie powinien przekroczyć 200 zł, a pewnie wyjdzie mniej, bo sam materiał to jakieś 50-70 zł.
http://www.sklepakord.pl
Przydała Ci się moja porada? Daj pochwałę! Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do mnie PM!

Awatar użytkownika
dami3343
Posty: 371
Rejestracja: 22-10-2012 18:33

08-03-2014 19:06

http://tablica.pl/oferta/gitara-elektroakustyczna-greg-bennett-CID751-ID4MaB9.html#0faa022b96
Hej podepnę się do tematu. Mam tę gitarę u siebie w muzycznym, gra ładnie, a że szukam elektroakustyka, to byłaby jak znalazł. Co myślicie miał to ktoś? Ewentualnie jeżeli ktoś miał schectera sgr sa 1, wersja black, to proszę o info jak ona się zachowuje. Na guitarcenter jest aktualnie za 600 to można by się skusić prawda?
Yamaha F370 E-akustyk
Bass
Takamine G124

Majkel91
Posty: 84
Rejestracja: 15-10-2012 10:25

09-03-2014 11:22

Musi być koniecznie ten model i czarna?

http://allegro.pl/gitara-elektro-akusty ... 52265.html

Warto się zainteresować tą aukcją. Może wizualnie te obicie na korpusie może odrzucać, ale brzmieniowo, jakościowo jestem pewien, że warto. I to jeszcze z elektroniką w takiej cenie.
Gdybym miał kupować teraz e-akustyka, to na pewno próbowałbym się dogadać z właścicielem tej aukcji. :)
Marki Greg Bennett nie znam, ale wydaje mi się, że ta Dowinka ją zmiażdży (jak większość gitar w tej cenie). Jedynie nie wiem czy masz możliwość pojechać po nią, niby można w ciemno brać, ale zawsze to ryzyko.
Obrazek Dowina D111 LE

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna od 500zł - 1000zł”