Awatar użytkownika
Nieznajomy
Posty: 537
Rejestracja: 28-05-2009 18:46

03-01-2013 15:32

Poza Closterkellerem mój ulubiony polski zespół. Są dla mnie przegenialni. Śpiew Marty bardzo mi się podoba poza tym, że ma troszkę kiepski akcent... Zespół jest na razie mało znany, a dziwi mnie to bo mi np. ich utworów słucha się fenomenalnie. Dobre solówki, refreny ( to drugie przede wszystkim ). Duży sentyment mam do nich od koncertu Blindów w 2011 w grudniu gdzie wraz z Grave Digger ich supportowali. Crystal Viper ( wtedy poznałem ten zespół ) jak na moje zagrał 10x lepiej od Gravów, którzy jak dla mnie w repertuarze mają bardzo niewiele ciekawych utwórów... prócz oczywiście legendarnego Rebelliona lubię czasem posłuchać Heavy Metal Breakdown i Excalibur. No ale dość o Grave Digger... kto słuchał Crystal Viper? Jak ktoś nie słuchał to BARDZO polecam zapoznanie się z ich repertuarem :].

Mój ulubiony chyba:
http://www.youtube.com/watch?v=5Tsrzt6ZT48

miłego :D
Epiphone Korina Explorer > Proel Die Hard > Bugera 6262 Infinium Head > PRO SNAKE 1,5m > Harley Benton g212 Vintage

Kostki - Dunlop Lucky Thirteen :]
Efekty - Ibanez DE7 Delay/Echo

Zapraszam na forum wokalne http://forum.strefaglosu.pl/index.php :]

Awatar użytkownika
Excubitor
Posty: 689
Rejestracja: 11-05-2008 22:11

03-01-2013 18:19

Nieznajomy pisze:gdzie wraz z Grave Digger ich supportowali

Ladies and Gentlemen, Mr. Axel RITT!!!!
Trzeba ich lubić, ale Rebellion śpiewa się równie dobrze, jak Valhallę.

Night Prowler też fajny. Mój ulubiony kawałek to chyba The Anvil Of Hate. CV poznałem dawno temu, na płytce dołączonej do któregoś z pierwszych Hard Rockerów był właśnie ten kawałek. Mam gdzieś nawet kostkę od Marty, dostałem na koncercie w Progresji, jak grali z Wild Knight i chyba Strefą Mocnych Wiatrów, którą bardzo chciałem zobaczyć, ale się spóźniłem. Pamiętam ten koncert także dlatego, że potem całą noc spędziłem na dworcu. Kiedyś byłem młody i miałem energię na takie szaleństwa. Wracając do CV ostatniej płyty chyba nawet nie słyszałem, utwór promujący płytę (witch's mark, czy coś w tym stylu) mnie całkowicie zniechęcił, wolę zostać przy starych nagraniach.

A zespół jest mało znany w Polsce, bo pan Gabriel stara się ich promować głównie na zachodzie.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."
Obrazek

Awatar użytkownika
Nieznajomy
Posty: 537
Rejestracja: 28-05-2009 18:46

03-01-2013 23:00

Crimen Excepta jest świetny jak dla mnie. Witch's Mark to po prostu... no kiepsko wybrali utwór promujący płytę i już. Są o wiele lepsze piosenki na płycie np. Medicus Animaerum albo The Spell of Death. Warto naprawdę posłuchać bo Witch's Mark jest rzeczywiście średnio ciekawy.

btw. Anvil of Hate to pierwszy utwór jaki usłyszałem od nich. Też go uwielbiam, zaraz po Night Prowlerze mój ulubiony
Epiphone Korina Explorer > Proel Die Hard > Bugera 6262 Infinium Head > PRO SNAKE 1,5m > Harley Benton g212 Vintage

Kostki - Dunlop Lucky Thirteen :]
Efekty - Ibanez DE7 Delay/Echo

Zapraszam na forum wokalne http://forum.strefaglosu.pl/index.php :]

michiix
Posty: 94
Rejestracja: 24-01-2012 00:15

19-04-2013 19:22

wokalistka nie błyszczy pięknym angielskim. Mimo że zarzucają im pozerstwo, podoba mi się ten zespół. Gdyby tylko polskie teksty były... Wtedy byłby naprawdę bardzo dobry.
Obrazek

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

19-04-2013 19:47

gdyby nie sluch i pamiec, powiedzialbym, ze to "Metal And Hell" i
Romcio po upadku na rame rowerowa :)

fajne
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
Nieznajomy
Posty: 537
Rejestracja: 28-05-2009 18:46

20-04-2013 12:01

michiix pisze:wokalistka nie błyszczy pięknym angielskim. Mimo że zarzucają im pozerstwo, podoba mi się ten zespół. Gdyby tylko polskie teksty były... Wtedy byłby naprawdę bardzo dobry.


Są polskie teksty gdzieniegdzie ^ ^

Poza tym który metalowy zespół nie pozuje? To po prostu część gry scenicznej, o którą powinien zadbać każdy zespół. Nie tylko muzyka się liczy
Epiphone Korina Explorer > Proel Die Hard > Bugera 6262 Infinium Head > PRO SNAKE 1,5m > Harley Benton g212 Vintage

Kostki - Dunlop Lucky Thirteen :]
Efekty - Ibanez DE7 Delay/Echo

Zapraszam na forum wokalne http://forum.strefaglosu.pl/index.php :]

wurzel
Posty: 59
Rejestracja: 19-08-2012 18:07

24-04-2013 10:02

Chciałem kupić płytę zespołu jaką polecacie na początek ?

Awatar użytkownika
Nieznajomy
Posty: 537
Rejestracja: 28-05-2009 18:46

24-04-2013 18:43

wurzel pisze:Chciałem kupić płytę zespołu jaką polecacie na początek ?


A choćby najnowszą ^ ^ Crimen Excepta. Radzę omijać przedostatnią - Legends, czy coś takiego bo jest kiepsko brzmiąca trochę. A jak nie to Curse of Crystal Viper, Metal Nation czy Last Axeman... wszystkie są świetne
Epiphone Korina Explorer > Proel Die Hard > Bugera 6262 Infinium Head > PRO SNAKE 1,5m > Harley Benton g212 Vintage

Kostki - Dunlop Lucky Thirteen :]
Efekty - Ibanez DE7 Delay/Echo

Zapraszam na forum wokalne http://forum.strefaglosu.pl/index.php :]

Awatar użytkownika
HeavyArtillery
Posty: 2
Rejestracja: 15-08-2013 17:45

15-08-2013 17:53

Legends jest kiepsko brzmiąca????? nie no, chyba pomyłka... Wielu zarzuca tej płycie większą przebojowość, ale na pewno nie gorsze brzmienie, bo akurat sound jest na tej płycie najbardziej dopracowany i najczystszy z wszystkich ich płyt. Zresztą nieważne :) Ważne, że to świetny zespół jak napisałeś, śledzę ich poczynania od drugiej płyty i gromadzę wszystkie wydawnictwa jakie wypuszczają. Brakowało przez lata takiej ekipy w tym kraju. Ludziom marudzącym na zespół polecam zobaczyć koncert. Zapewniam, że zmienią wtedy zdanie :)

Awatar użytkownika
Nieznajomy
Posty: 537
Rejestracja: 28-05-2009 18:46

04-09-2013 17:59

Tak ale tu chodzi o pasujące brzmienie... mam na myśli to, że to brzmienie nie pasuje zwyczajnie do takiego brudnego i staro stylizowanego heavy metalowego brzmienia jakie pokazują
Epiphone Korina Explorer > Proel Die Hard > Bugera 6262 Infinium Head > PRO SNAKE 1,5m > Harley Benton g212 Vintage

Kostki - Dunlop Lucky Thirteen :]
Efekty - Ibanez DE7 Delay/Echo

Zapraszam na forum wokalne http://forum.strefaglosu.pl/index.php :]

Awatar użytkownika
ArchangelMarco
Posty: 3
Rejestracja: 25-01-2014 15:09

25-01-2014 17:40

Nawet nie wiecie, jak mnie cieszy, że ktoś założył temat o tej kapeli- jakby nie patrzeć, w Polszy mało znanej. (a szkoda!)
Sam z siebie Viperów uwielbiam, i- co może dziwić- płytkę Legends także. Horns up, panowie i panie!

Awatar użytkownika
HeavyArtillery
Posty: 2
Rejestracja: 15-08-2013 17:45

05-02-2014 18:38

Ciekaw jestem jak podoba się Wam nowy album "Possession" ?? Ja jestem baaaardzo zadowolony! Album podszedł mi całkowicie i odkąd mam go w domu (a dość długo Mystic kazał nam czekać na płytę w sklepach) każdego dnia męczę go co najmniej 2 razy :)

Wróć do „Heavy/Power metal”