jacinho8
Posty: 45
Rejestracja: 26-12-2013 12:55

26-12-2013 13:24

Witam. Zwracam się z ogromną prośbą do użytkowników tego forum o pomoc. Chodzi o wzmacniacz/combo gitarowe.
Wraz z przyjaciółmi tworzymy mały projekt muzyczny, gramy od pewnego czasu i pojawiają się szanse małych występów, pierwszych nagrań. Napiszę tu co się da by pomóc wam, i też sobie, w wyborze sprzętu do grania. Zależy mi szczególnie na tym by sprzęt był wielofunkcyjny ponieważ nie posiadam tak dużych środków pieniężnych by zakupić np wzmacniacz do domu oraz kolejny na małe koncerty.
A więc tak, nasz zespół podąża w stronę muzyki metalcore/post-hardcore. Naszymi inspiracjami są brytyjski zespół Architects oraz australijski Northlane stąd też pragniemy by nasze brzmienie było w jakimś stopniu podobne do wymienionych wyżej grup. Gram na gitarze jak gram lecz nie mam pojęcia o wzmacniaczach więc wzmacniacze, które zaraz wymienię są tylko propozycjami, są to sprzęty które dostrzegłem podczas koncertów i tym samym wydaję mi się że to właśnie na nie powinienem zwrócić uwagę (oczywiście chodzi mi o firmy, marki).

Budżet: mój budżet wynosi do 2900 zł.

Combo, heady i inne lampy: Nie znam się na tym, z lampą nie mam do czynienia na codzień wiec nie mówię że to obowiązek by ta lampa była, czytałem o nich sporo ale to tylko wiedza teoretyczna, pewnie gdybym musiał teraz wybierać między lampą a tranzystorem wybrał bym ten drugi ponieważ go posiadam (Fender) i troszkę znam.

Propozycje: wymienię kilka wzmacniaczy, może któryś z nich - według was - będzie odpowiedni.
*Blackstar HT Club 40 Combo
*Peavey 6505 Plus 112 Combo
*Peavey ValveKing 212 Combo
*Orange TT15C12 Combo
*Blackstar ID:260TVP Combo

Nie wymieniłem tu żadnych head'ów ponieważ z tego co przeczytałem to za takie pieniądze nic dobrego z head'ów nie znajdę.

Liczę na waszą pomoc i doświadczenie, bardzo mi zależy na tej sprawie i z góry dziękuję za okazaną pomoc.

P.S.Jeżeli czegoś nie napisałem to oczywiście odpowiem na pytania w komentarzach.

Jacek

TheD3luxed
Posty: 76
Rejestracja: 20-01-2013 11:25

30-12-2013 16:50

Mogę się wypowiedzieć co do tego 6505+ Combo 112. Wzmacniacz ten ma overdrive w miare podobny do maszyny jaką jest 6505+ Head, ale clean to on ma beznadziejny moim zdaniem. Także jeżeli nie masz zamiaru używać cleana to możesz się ZASTANOWIĆ nad tą opcją :)
ObrazekObrazek

Jackson RR5 2004r Japan
Lag T100 DCE BLK
Bugera 6262 Infinium + Harley Benton G212 Vintage
TC Polytune + Boss NS-2 + Joyo Vintage Overdrive

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo powyżej 1500zł”