clarino
Posty: 58
Rejestracja: 16-03-2013 16:20

18-12-2013 16:25

Cześć. Gram już na gitarze ekektrycznej ponad 4 lata + nigdy nie brałem lekcji u nikogo, poprostu byłem samoukiem. Wiadomo na poczatku grałem prosto złożnone piosenki Nirvana, Myslovitz, nawet jakis Happysad. Trwalo to pewnie z 2 lata. Z dwa lata temu zaczalem poprostu ubostwiać Metallice i próbowałem coś sie z niej nauczyć. Nieszło mi to za dobrze, wiadomo riffy normalnie ogarniałem ale jak doszło do solówek to poprostu leżałem i nic nie potrafiłem złożyc w calosc. Przez to zniecheciłem sie troche do gry (wiem głupi byłem), ale teraz uzbierałem dość konkretna sume i wymieniłem mojego starego Squiera na Schectera Hellraisera c-jedynke. Myslałem, że dzieki temu polepszy mi sie gra, bo wiadomo o dużo wygodniejsza gitara. Teraz stwierdziełem, że nie tylko metal istnieje ale także jest rock alternatywny czyli coś o dużo lżejszego i na szczescie ten schecter ma rozlaczane cewki. Ale mniejsza o to, teraz mam do was prośbe co zrobić, ogarnać aby rozwinac precyzje solowek metalu/rocka alternatywnego? Może by jednak łatwiej bylo zaczac chodzic na jakies lekcje? Jeszcze dodam, że potrafie całą skale pentantoniki a-mollowej i coś już w niej potrafie improwizować. Wiem, że troche dziwny ten post. Dzieki z góry za pomoc. Pozdrawiam.

MagnusArias
Posty: 143
Rejestracja: 09-08-2011 10:01

18-12-2013 16:36

Po pierwsze - grać, grać i jeszcze raz grać.
Po drugie nie ograniczać się do jednego gatunku. Możesz spróbować grać jakieś patenty bluesowe, jazzowe, poznać trochę więcej niż pentatonikę i słuchać wielu utworów.

Awatar użytkownika
Dwustu
Posty: 297
Rejestracja: 11-01-2012 00:02

18-12-2013 23:13

techniki przydatne przy solowkach. legato runsy, tapping, szybsze kostkowanie, sweepy - bez tego szybszych solowek ani rusz
Obrazek
i wiele innych

clarino
Posty: 58
Rejestracja: 16-03-2013 16:20

19-12-2013 17:17

To teraz wiem na co przeznacze wolny czas przerwy świątecznej. Dzięki wielkie za pomoc. Aa, może jakąś ksiażke z jakimiś skalami polecacie?

Awatar użytkownika
Dwustu
Posty: 297
Rejestracja: 11-01-2012 00:02

20-12-2013 01:22

jesli umiesz juz wszystkie superpozycje pentatoniki to teraz naucz się np a-eolskiej(dodasz tylko 2 dzwieki do tej ktora juz umiesz). skala eolska pasuje prawie ze w kazdym podkladzie. pozniej naucz się przesuwac wszystkie te pozycje w gore badz w dol o dana ilosc progow - to beda juz inne tonacje. nastepnie ogarnij skale modalne.
Obrazek
i wiele innych

Wróć do „Teoria muzyki”