JustABeginner
Posty: 43
Rejestracja: 08-12-2013 23:09

08-12-2013 23:20

Witam wszystkich forumowiczów.Jest to mój pierwszy post tutaj.

Od długiego czasu myślę nad zakupieniem gitary. Wiem że na początek polecana jest akustyk/klasyk
ale nie kręci mnie to i chciałbym od razu wejść w elektryka .I tu prośba do was co polecacie dla kompletnego
początkującego? (nie licząc jakichś 30 minut brzdąkania i próby zagrania smoke on the water :P)

Budżet w okolicach 350 zł .
Podejrzewam że przy tak małym budżecie nie da się dużo wykroić . Jeżeli miałaby to już być "tania allegrowa gitara"
to jaką konkretną aukcje byście polecili na której cokolwiek się można nauczyć ? Grałbym na niej przynajmniej do czasu obycia z wiosłem ,nauczenia się chwytów i prostych utworów .Jest sporo takich aukcji ale może macie jakieś konkretne sugestie i mi je podacie :)

Druga sprawa jeżeli nie allegrowe zwyklasy to jakie konkretne modele? Na pewno pokierujecie mnie w stronę używek ale tu też trzeba patrzeć w ciemno . Wypatrzyłem coś takiego
http://allegro.pl/gitara-cort-x-1-i3782997396.html ale za taka cene czy to niepodejrzane? :P

Dodam również że przeczytałem multum tematów na forum i znam opinie tych allegrowych gitar .Ta moja 30 minutowa sesja odbywała się na takiej allegrowej gitarze ,no ale jak porownywać ją do czegoś skoro była jedyną jaką miałem w ręku ;)
Czekam więc na opinie i odpowiedzi ,może z Waszą pomocą uda się znaleźć coś ciekawego ;)

DevilCreature
Posty: 24
Rejestracja: 15-02-2011 20:15

08-12-2013 23:29

Kup akustyka, dobrze ci radzę. Do 350zł i tak elektrycznej nie dorwiesz.

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

08-12-2013 23:32

Witamy na forum :)

Zaczynając od początku.
JustABeginner pisze:Wiem że na początek polecana jest akustyk/klasyk

Jeżeli kręci Cię brzmienie gitary elektrycznej i wiesz, że to od niej chciałbyś zacząć, nie ma co się oglądać za klasykami/akustykami.

Co do gitary, budżet raczej jest skromny. Nie ma co oczekiwać rewelacji za te pieniądze. Ale gitarę, która nie zniechęci powinno udać się wyrwać ;)

Przede wszystkim, na jaką muzykę jesteś nakierunkowany? Ten Cort nie jest zły (chociaż warto zauważyć, że zdania są w tym temacie mocno podzielone), ale za 300-350zł można kupić już używanego Corta x2, jak sama nazwa wskazuje - nieco wyższy model. Za te pieniądze warto rozejrzeć się także za Washburnami (chociażby TEN model), Squierami (tutaj w zależności od preferencji muzycznych w układzie przetworników HSS - do nieco mocniejszej muzyki, lub SSS - do lżejszej), Yamahami (może jakąś Pacyfice 012 uda się znaleźć). Można też rozejrzeć się za gitarami marki Mensfeld, ale często można napotkać mocno skatowane egzemplarze.

DevilCreature pisze:Kup akustyka, dobrze ci radzę. Do 350zł i tak elektrycznej nie dorwiesz.

Nie zgodzę się z tym. Moje uzasadnienie można przeczytać wyżej.

JustABeginner
Posty: 43
Rejestracja: 08-12-2013 23:09

08-12-2013 23:49

Głównie chciałbym grać metal/heavy metal coś pokroju Pantery/Disturbed ale też i nieco lżejsze
np Metallica/Nirvana/Guns N' Roses więc w troszkę podzielone gatunki .

Więc zgodzicie się że allegrowe taniochy nie nadają się nawet do nauki?

Na jakie modele jeszcze w tym przedziale cenowym radzicie spoglądać?

Prosiłbym o niezamykanie tematu i podpowiedzi co do modeli a kolejne ewentualne pytania
zadawałbym właśnie w tym temacie w jednym miejscu :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

09-12-2013 11:51

Do takiej muzyki już humbucker pod mostem by się przydał, więc trzeba celować co najmniej w układ HSS albo HH.
Jeżeli chodzi o "taniochy z allegro", trzeba unikać gitar SignS, Vision, Sounder, DiMavery, Adelita, SkyWay, Echo i innych, które są sprzedawane nowe z milionem gratisów albo wzmacniaczem w komplecie za 200-300zł. Bardzo łatwo wśród takich gitar trafić na totalne buble, które tylko zniechęcą potencjalnego grajka.
Za te pieniądze nadadzą się Cort x2, Yamaha Pacyfica 012 (trzeba by było trochę poszukać), Samick AV1 (również trzeba trochę za nim poszperac) Washburn wi/win 14, Mensfeld (różne modele, ale według mnie przed zakupem trzeba je jeszcze bardziej wybadać niż inne), ewentualnie Cort G210 i Squier Bullet HSS. Dość często trafiają się używane (niestety, za te pieniądze tylko używki wchodzą w grę) modele tych gitar w cenach 300-400zł.

JustABeginner
Posty: 43
Rejestracja: 08-12-2013 23:09

09-12-2013 15:13

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi .Na razie będę starał się polować na okazję
i chyba daruje sobie te allegrowe gitary ;) . Będę miał na oku wymienione przez was modele


Aby wszystko było w jednym temacie spytam jeszcze o wzmacniacz. 350 zł to i tak mały budżet ale
wypadałoby pomyśleć o wzmacniaczu . Wiem że na początku powinienem raczej grać na czystym kanale
ale do takowego też trzeba mieć wzmacniacz bo sama gitara brzmi na pewno stanowczo za cicho .
Co polecacie ? I czy granie przy pomocy komputera będzie na początek dosyć satysfakcjonujące? ;)

Uff chyba na razie koniec pytań :P

moonquirk
Posty: 1386
Rejestracja: 02-05-2012 22:22

09-12-2013 15:29

Według mnie Pacifica 012 nie nadaje się do takiej muzyki. Za słaby jest ten humb.
Obrazek
Hughes&Kettner Tube 50

Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator
Posty: 815
Rejestracja: 16-07-2011 20:53

09-12-2013 18:06

Ale zaraz zaraz, masz 350 łącznie na gitarę i wzmacniacz? W takim razie będzie bardzo ciężko...
Nie musisz mieć koniecznie wzmacniacza do grania, możesz kupić interfejs, np coś takiego
http://muzyczny.pl/142774_Miditech-Audi ... s-USB.html
Wkładasz to do kompa pod usb, instalujesz program np guitar rig(do interfejsów dodawane sa plyty, masz tam programy) do niego wpinasz gitarę i grasz z głośników, masz masę efektów i lepsze brzmienie niż z taniego piecyka.
Tylko dobrze Ci radzę, dozbieraj jeszcze trochę.
A!odnośnie tego grania na czystym kanale to nie musisz koniecznie tylko na nim gać.Na cleanie co prawda słychać pomyłki lepiej niż na przesterze który je tuszuje, ale możesz uczyć się jak chcesz, najważniejsze by były postępy i przyjemność z gry :)

Edit.
A według mnie ta pacifica świetnie się nada.
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

JustABeginner
Posty: 43
Rejestracja: 08-12-2013 23:09

09-12-2013 19:13

Na co powinienem zwracać uwagę przy kupnie takiego urządzonka ? (jezeli juz bym się na taki zdecydował) ponieważ
akurat aktualnie taki jest nawet niedostępny ,może dalibyście radę polecić jakieś inne które zadowoliłyby początkujące ucho
(Przyznam szczerze że obejrzałęm pare filmików na yt i dźwięk z takie czegoś jest naprawdę przyzwoity,ale może
dlatego że nie poznałem jeszcze dźwięków dobrych piecyków ;d)
I drugie pytanie czy na takim czymś da się wyciągnąć przester? Chodzi mi o to czy da radę zagrać np
rock ,coś z metalu aby to jako tako brzmiało przynajmniej dopóki nie nazbieram na porządny wzmacniacz (gitary jeszcze też nie mam ) .


Gdy ostatni raz był u mnie kolega ze swoją gitarą (allegrowa) ciężko było mi trzymać w rękach kostkę i ogólnie
uderzać w struny (nietrafiałem,nie wydawały normalnego dźwięku przez to że źle uderzałem ) . Warto również
wspomnieć że jestem leworęczny ale zdecydowałem się na standardową stronę .

Czy to normalne że to uderzanie tak szło jak szło? :P Może znacie jakieś filmiki/poradniki które uczą trzymania
gitary,uderzania struny . Kilka już oglądałem ale może wy też coś macie :)

Uff narazie koniec ,mam nadzieję że jeszcze uzyskam odpowiedźi

Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator
Posty: 815
Rejestracja: 16-07-2011 20:53

09-12-2013 19:22

1 może być też behringer ucg 102
2 są różne przestery, więc dasz radę
A co do gitary i kostki, to też jestem leworęczny i gram na praworęcznej.Obejrzyj sobie jakieś występy koncertowe ale kostkę trzymaj tak jak Ci wygodnie i ćwicz, bo na początku normalne, ze nic Ci nie będzie wychodziło:)
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

JustABeginner
Posty: 43
Rejestracja: 08-12-2013 23:09

09-12-2013 19:36

Dzięki wielkie ,na razie jestem usatysfakcjonowany odpowiedziami .

Temat może niech pozostanie na razie otwarty żebym mógł ewentualne pytania zadawać w jednym miejscu
i nie robić bajzlu .

Awatar użytkownika
Cinram
Posty: 251
Rejestracja: 26-09-2013 11:35

10-12-2013 10:22

Widzę, że padło już trochę celnych odpowiedzi, ale dorzucę swoje 3 grosze (pal licho to, że znowu powiem kolejnej osobie dokładnie to samo :) ).
W tym budżecie celuj w Washburny. Moim zdaniem mają bardzo dobry stosunek jakość/cena.
WIN14, WI14, czasami trafi się WI15. Ja swojego WI14 w stanie bdb+ dopadłem na alledrogo za 260zł. Często latają za okolice 300zł, więc na styk.
Jeśli dopadniesz tanio gitarę, to możesz celować w jakiś wzmacniasz mikro (jak Marshalle 1W, często spotykane na w/w serwisie). Do ćwiczeń wystarczy, a będziesz miał namiastkę zwykłego pieca, jak stwierdzisz, że gitara to jest to i odłożysz trochę złotówek.

I zaznaczam, że o ile o gitarach mówię z doświadczenia, tak odnośnie pieca bazuję na opiniach.
Obrazek Obrazek/ Dimavery FR-530 + Dimavery GA-10
(Czarna)

JustABeginner
Posty: 43
Rejestracja: 08-12-2013 23:09

12-12-2013 20:02

Witam jeszcze raz , no więc mała zmiana planów ,pisałem wcześniej w temacie że mam do dyspozycji 350 zł
Mam teraz taką sytuacje że posiadam gitarę elektryczna używaną skyway sh5 (z jednym humbuckerem) która została zakupiona ze
wzmakiem firmy everplay ale coś tam się w nich popsuło no i stoję teraz przed wyborem :

-gitara zostanie naprawiona wzmacniacz naprawiony/wymieniony
-zwrot kasy (420 zł )

i tu moje pytanie ,czy zostawić sobie tą gitarę i jeżeli wzmacniacz też byłby ok i grać na niej na początek
czy też wziąć kasę (425zł)i szukać samej gitary bo wzmak w takim układzie bym sobie na razie odpuścił i grał na sucho.
Jest tylko taki problem że trzeba byłoby szukać używek po allegro itd. a nie wiadomo czy nie trafi się na zepsuty/
wadliwy sprzęt a szkoda naprawdę dać kasę w błoto .

Co o tym sądzicie?
Budżet byłby teraz w okolicach 425-450 zł ,na jakie gitarki patrzeć i czy w ogóle jest sens patrzeć na używane (może i są w takiej cenie już jakieś nowe ?)
Proszę o odpowiedź !
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
karfil29
Posty: 85
Rejestracja: 17-03-2013 16:47

12-12-2013 22:24

Bierz kasę!!!
Skyway może Cię tylko zniechęcić, za 420zł kupisz już jakieś fajne wiosło, Washburna jak pisał kolega wyżej, do tej kasy poszukał bym pacificy. Szukaj aukcji na allegro bo wtedy gitary chodzą za mniej niż połowę wartości a są w stanie idealnym. A co do piecyka, to uzbierasz sobie na coś lepszego, a na razie możesz podpinać gitarę do komputera przez zwykłą przejściówkę jack - ja tak zaczynałem na karcie dźwiękowej zintegrowanej, jak się pobawiłem ustawieniami nie było opóźnienia, możesz ściągnąć program Guitar Rig 5 albo Amplitube tam masz multum symulacji brzmień. Tak swoją drogą, masz kartę dźwiękową zintegrowaną czy jakąś lepszą? I jakie głośniki, bo ja mam Creative 2.1 jedne z tańszych ale dają radę. Więc Skywaya oddaj, unikaj tej marki, firma NEVER PLAY też do tych lepszych nie należy.

EDIT: Gitary szukaj używanej, jeśli będziesz chciał sprzedać stracisz niewiele albo nawet zarobisz jak się postarasz :-)
A na co zwracać uwagę przy kupnie używanej gitary to jest mnóstwo poradników w internecie.
Obrazek
ESP LTD EX-400 KOREA Seymour Duncan SH-1 + Seymour Blackout AHB-1
Presto Lang Superstratocaster FR Tremolo EMG 81
Randall RG100SC G2

JustABeginner
Posty: 43
Rejestracja: 08-12-2013 23:09

12-12-2013 22:42

No jedyny problem to taki żeby nie trafić na bubel bo na zdjęciach nie zawsze też wszystko widać
więc nie wiadomo jak to może być.

Kartę dźwiękową mam zintegrowaną ,głośniki to EasyTouch ET-5006 2.1 AURORA całkiem nieźle grają.

Jeżeli nie będzie problemu to podawajcie jeszcze na jakie gitarki warto patrzeć w tej cenie a ja sobie będe
narazie przeglądać i obserwowac .

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
karfil29
Posty: 85
Rejestracja: 17-03-2013 16:47

12-12-2013 22:48

Jak kupujesz gitarę używaną zwróć uwagę na gryf, żeby nie było śmigła albo sinusoidy, no i na progi żeby nie były bardzo zdarte. Zasypuj sprzedających masą pytań, wszystko co chcesz wiedzieć, każdy szczegół. To zresztą masz napisane w poradnikach o kupowaniu używanej gitary.
W tej kwocie szukaj gitar ze stałym mostem.
A głośniki dadzą radę, są lepsze niż moje. Pobawisz się z ustawieniami i ukręcisz fajne brzmienie na tych programach.
A co do gitar to może jakiś Epi? Nie interesuję się tą marką, ale oni robią tańsze gitary więc możesz poszukać informacji o tych gitarach. Tylko proś o szczegółowe foty, bo te tańsze modele są podobno fatalnie wykończone.
Obrazek
ESP LTD EX-400 KOREA Seymour Duncan SH-1 + Seymour Blackout AHB-1
Presto Lang Superstratocaster FR Tremolo EMG 81
Randall RG100SC G2

JustABeginner
Posty: 43
Rejestracja: 08-12-2013 23:09

12-12-2013 22:54

A co myślicie o Washburnie RX 12? Jest na guitarcenter.pl za 537 zł ( http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g ... rn-rx12-mb) czy on będzie dobry ? :)

Awatar użytkownika
karfil29
Posty: 85
Rejestracja: 17-03-2013 16:47

12-12-2013 23:00

Na tablicy stoją używki. Targuj jak najwięcej, wynegocjuj przesyłkę gratis i bierz :D
Obrazek
ESP LTD EX-400 KOREA Seymour Duncan SH-1 + Seymour Blackout AHB-1
Presto Lang Superstratocaster FR Tremolo EMG 81
Randall RG100SC G2

JustABeginner
Posty: 43
Rejestracja: 08-12-2013 23:09

12-12-2013 23:13

A jak to jest właśnie z tym zamawianiem z Guitarcenter? Wszystko przebiega pomyślnie ? nowa gitarka
to zawsze nowa ,wiadomo

Tutaj na tej stronie pisze darmowy transport wiec nie wiem czy to chodzi o przesylke czy jak ,jeszcze nigdy
nic stamtąd nie zamawiałem także nie wiem .

Ma ktoś jakieś doświadczenie z tym? :P

Na tablicy wiadomo są ale nowa gitara to wiadomo że będzie igła i wszystko ma na stówe działać,mniejsze ryzyko :)

Awatar użytkownika
karfil29
Posty: 85
Rejestracja: 17-03-2013 16:47

12-12-2013 23:28

No niby tak, śpisz spokojnie. Ale mi przysłali np inną gitarę - tańszą, ale szybko podesłali kuriera z właściwą. Nie przeprosili, nie dali żadnego gratisu, po prostu mnie zrazili do zakupów w ich sklepie. I nie dali mi jednego zamawianego produktu, musieli dosłać razem z gitarą. Opinie znajomych też są negatywne - mają tam burdel, po tygodniu od przelewu pieniędzy dowiadujesz się, że nie mają zamawianego towaru. No, ale to mogą być tylko te skrajne przypadki, jak coś będzie nie tak to wszystko reklamujesz, oczywiście kurier na ich koszt.
Darmowa przesyłka jest dla zamówień pow. 400zł bodajże, wybierasz metodę dostawy, najbezpieczniej kurierem.
Obrazek
ESP LTD EX-400 KOREA Seymour Duncan SH-1 + Seymour Blackout AHB-1
Presto Lang Superstratocaster FR Tremolo EMG 81
Randall RG100SC G2

JustABeginner
Posty: 43
Rejestracja: 08-12-2013 23:09

13-12-2013 00:01

Dzięki serdecznie za odpowiedzi i poświęcony czas .
W poniedziałek dam znać jak wyszło i czy będę ją zamawiał .
Narazie niech zostanie temat jeszcze otwarty, wszystko będzie w jednym miejscu

JustABeginner
Posty: 43
Rejestracja: 08-12-2013 23:09

14-12-2013 20:59

Jestem już posiadaczem Washburna rx12 ! ;)

a żeby nie zakładać nowego tematu,klucze które znajdują się na główce podczas strojenia można kręcić normalnie
o 360 stopni bez konsekwencji? (pytanie kompletnego laika i tak jest to moja pierwsza gitara i nie chce nic popsuć :) )

Awatar użytkownika
karfil29
Posty: 85
Rejestracja: 17-03-2013 16:47

14-12-2013 21:08

Tak, możesz je obracać dowolną ilość razy. Jak zakładasz nowe struny to przewlekasz strunę przez kołek klucza i kręcisz nim, robiąc kilka-kilkanaście obrotów stroikiem.
I jak tam Washburn w porównaniu ze Skywayem?
Obrazek
ESP LTD EX-400 KOREA Seymour Duncan SH-1 + Seymour Blackout AHB-1
Presto Lang Superstratocaster FR Tremolo EMG 81
Randall RG100SC G2

JustABeginner
Posty: 43
Rejestracja: 08-12-2013 23:09

14-12-2013 22:49

Jeej niebo a ziemia . Akcja strun niższa ,o wiele wygodniejsza, czuć że ma się ja w łapie i widać że jest
z porządnego drewna a nie sklejki ( tamten sky way byl bardzo lekki) no i nie wiem jak z przesterami i kanalami
bo na czystym to wiadomo kazda gitara brzmi podobnie a wzmaka jeszcze nie mam :) ale mam nadzieje
ze sie nie zawiode,zobaczymy jak to będzie .

Jakbym zostawił sobie tego sky waya to bym bardzo załował a takto myślę że mam coś porządnego :)


Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi i pomoc!

Awatar użytkownika
Cinram
Posty: 251
Rejestracja: 26-09-2013 11:35

16-12-2013 20:22

Mówiłem, że Washburny są świetne :) .
I moim zdaniem właśnie na czystym kanale bardziej widać różnice. No, ale kwestia gustu i ucha.
Przyjemności z gry życze (i oczywiście postępów) :) .
Obrazek Obrazek/ Dimavery FR-530 + Dimavery GA-10
(Czarna)

Wróć do „Jaka gitara elektryczna do 500 zł”