Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

03-12-2013 22:54

A co tam... powieszę. O sprzedaż nie błaga, jeść nie woła... więc ciśnienia nie mam. Gra mi się na niej bardzo fajnie... ale jak się znajdzie chętny to voila, jest do wzięcia.

OPIS:
------------------------------------------------------------------------------------------------
Epiphone Les Paul Standard w urzekającym kolorze Honey Burst. Wyprodukowana w sierpniu 2003 w Unsung (Korea). Utrzymana w zapierającym dech stanie (jak na 10-letnią gitarę). Jedno minimalne wgniecenie lakieru przy potencjometrze (wyróżnione na zdjęciu) plus naturalna pajęczyna mikrorysek od ciuchów na plecach. Poza tym czyściutka, niejeden egzemplarz ekspozycyjny w salonie wygląda gorzej.

Rozegrana genialnie. Decha rezonuje tak, że każdy uderzony akord czuć w lędźwiach. Progi równiutkie, w super stanie. Stroi w punkt na progach. Strój na porządnie rozciągniętych strunach trzyma znakomicie i długo. Brzmi wściekle nawet na stockowych Alnico II, jakby ją doinwestować gibsonowskimi pickupami to Slejszu klęka.

Stan fabryczny, w żaden sposób niemodyfikowana. Technicznie super z jednym małym minusem - gniazdo jack jest dość luźne, więc potrafi potrzeszczeć. Do poprawienia w 5 minut, mi się nie chce bo gram na siedząco i w takiej sytuacji nie trzeszczy.

W komplecie nowo założone struny Ernie Ball Slinky 09-42 i Gator case (widoczny na zdjęciach).

Do ogrania w Warszawie. Zdecydowanie preferuję odbiór osobisty.

Sprzedaję, bo niestety moja ręka i krótkie palce okazały się niekompatybilne z lespaulową konstrukcją i po prostu na wysokich progach nie jestem w stanie objąć kciukiem gryfu z góry przuy bendach. Poza tą jedną niedogodnością rewelacja... mimo, że ukształtowałem się na stracie, który ma cieńszy gryf. Tylko z tego powodu pozbywam się jej z zamiarem kupna mahoniowego superstrata do ostrzejszego grania i przeróbki swojego Fendera z powrotem na single.

UWAGA - w kwestii wspomnianego superstrata interesuje mnie PRZEDE WSZYSTKIM LTD MH-1000FR w wersji Snow White, ostatecznie mogę rozważyć STBK z quilted maple top. Ale jestem skłonny też wziąć pod uwagę Jacka DKMG na 81/85, jeśli będzie w tak pięknym stanie jak oferowany Epi (będzie jako tymczasówka dopóki nie upoluję LTD).

CENA: 1800 z odbiorem osobistym w Wawie (tyle dałem, za tyle oddaję).

Jakby ktoś nie dowierzał powyższemu opisowi i powątpiewał w to, że to wiosło jest takie świetne i warte tej kasy, to zapraszam do kontaktu z motomacaukcje (od niego kupiłem) - on z pewnością wszystko potwierdzi.

Zdjęcia hires mailem na życzenie. Sample nagrywane majkiem (SM57) z paczki również.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

Awatar użytkownika
kikan
Moderator
Posty: 821
Rejestracja: 30-11-2009 14:57

05-12-2013 10:50

kavoo pisze:po prostu na wysokich progach nie jestem w stanie objąć kciukiem gryfu z góry przuy bendach.


http://youtu.be/vWhY1R_4VOo?t=3m55s
Orville LP Custom (1998), Telecaster by James Bond (2014), MG Raven II
https://www.facebook.com/atemmusic

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

05-12-2013 12:11

Chodzi ci o te gołe cycki? ;-)

A już na poważnie - inna bajka. Koleś solując ma kciuk nad gryfem, więc nawet jeśli nie zakłada go na gryf "po bluesowemu" to ma jakiś punkt oparcia przy bendach. Poza tym widać, że to kawałek chłopa. Ja mam 170cm wzrostu i dość krótkie palce, w moim przypadku sięganie na Les Paulu do progów, które są już na wysokości korpusu, kończy się na tym, że muszę opuszek kciuka przełożyć na środek gryfu jak shredder... a w takiej sytuacji jest kompletnie zero oparcia żeby podciągać struny.

Możesz być pewien, że dałem temu Epi poważną szansę i długo kombinowałem jak zniwelować tę niedogodność, ale po prostu nie jestem w stanie. A skoro nie jestem w stanie, to jaki jest sens trzymać sprzęt, którego nie potrafię w 100% wykorzystać?

Dlatego z nieukrywanym żalem (bo wiosło jest wyjątkowym egzemplarzem) puszczam je do ludzi.
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

06-12-2013 10:18

Bardzo fajny kolor. Oglądałem kilak tygodni temu innego honey bursta w podobnym wieku ale był o ton jaśniejszy.
Może lepiej kciuk wydłużyć ? ;-)

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

11-12-2013 10:07

up.
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

Wróć do „Sprzedam (Gitary elektryczne i basowe)”