werman
Posty: 55
Rejestracja: 01-09-2007 16:56

26-09-2013 07:59

Hmm.... na akustycznej sobie pocinam czasami ale nie za bardzo w temacie marek ani cen jestem jeśli chodzi o elektroakustyki. Poradźcie po jakich markach się rozejrzeć w tym zakresie cenowym, w przyszłym tygodniu bym chciał troche pojeździć i czegoś poszukać. Na co zwrócić uwagę przy zakupie takowej gitarki ? No i fajnie jakby w tej kwocie było jakieś wiosło z miarę dobrą elektroniką. Coś polecice ? Dodam że chodziło by mi bardziej o miękką gitarke gdzie nie trzeba mieć nie wiadomo jakiej pary w łapach żeby podciągnąć strune i gryf na pewno węższy niż szerszy.

Awatar użytkownika
Hinemann
Posty: 841
Rejestracja: 31-03-2013 15:25

26-09-2013 10:15

Szeroki gryf jest w klasykach, akustyki mają przeważnie cieńszy. W elektroakustykach ważne jest aby elektronika byla sprawna. Czyli jak będziesz jeździł i się rozglądał gdy upatrzysz sobie tych kilka gitar to rzeczą, którą musisz na pewno zrobić to podłącz każdą do wzmacniacza dla gitar akustycznych. Zobacz jak brzmią. A i rzecz najważniejsza, obejrzyj dokładnie całą gitarę, czy nie ma uszkodzeń pudła, gryfu, czy nic się nie telepie. Każdy centymetr kwadratowy musisz zbadać, żeby potem nie mieć przykrej niespodzianki. Jeśli sprzedawca będzie Ci osobiście wychwalal gitarę, coś tam brzdąknie to nie daj się wpuścić w maliny i sam wszystko sprawdź tak jak wyżej.
Co do konkretnych produktów to rozejrzyj się za elektroakustykami firmy Applause, np:
http://muzyczny.pl/145194_Applause-AE14 ... yczna.html. Ostatnio taką ogrywałem w sklepie muzycznym i jest na serio pozytywnie zaskakujące pudło. Mimo, że pudło nie jest w całości zrobione z drewna gitara brzmi ciekawie, lekko metalicznie, ale i ciepło. I takiej gitary używa gitarzysta z programu "Jaka to melodia", więc nie ma co mówić ;D.
Popatrz sobie na elektroakustyki firmy Tanglewood. Ja mam jedną z tych i sobie chwalę. No i jeszcze Takamine, Ibanez .
Akustyk: Tanglewood TW 145SC
Elektryk: Richwood RE-125 (humbuckery Merlin P.A.F)
Piec: Vox VT40+

werman
Posty: 55
Rejestracja: 01-09-2007 16:56

26-09-2013 11:53

Hinemann pisze:Szeroki gryf jest w klasykach, akustyki mają przeważnie cieńszy. W elektroakustykach ważne jest aby elektronika byla sprawna. Czyli jak będziesz jeździł i się rozglądał gdy upatrzysz sobie tych kilka gitar to rzeczą, którą musisz na pewno zrobić to podłącz każdą do wzmacniacza dla gitar akustycznych. Zobacz jak brzmią. A i rzecz najważniejsza, obejrzyj dokładnie całą gitarę, czy nie ma uszkodzeń pudła, gryfu, czy nic się nie telepie. Każdy centymetr kwadratowy musisz zbadać, żeby potem nie mieć przykrej niespodzianki. Jeśli sprzedawca będzie Ci osobiście wychwalal gitarę, coś tam brzdąknie to nie daj się wpuścić w maliny i sam wszystko sprawdź tak jak wyżej.
Co do konkretnych produktów to rozejrzyj się za elektroakustykami firmy Applause, np:
http://muzyczny.pl/145194_Applause-AE14 ... yczna.html. Ostatnio taką ogrywałem w sklepie muzycznym i jest na serio pozytywnie zaskakujące pudło. Mimo, że pudło nie jest w całości zrobione z drewna gitara brzmi ciekawie, lekko metalicznie, ale i ciepło. I takiej gitary używa gitarzysta z programu "Jaka to melodia", więc nie ma co mówić ;D.
Popatrz sobie na elektroakustyki firmy Tanglewood. Ja mam jedną z tych i sobie chwalę. No i jeszcze Takamine, Ibanez .


DO tych aplauzów coś nie jestem przekonany - jednak wole tradycyjne pudło rezonansowe. No właśnie problem w tym że tych firm tyle teraz że strasznie ciężko coś tak wypatrzeć po necie. Będe musiał w przyszłym tygodniu pojeździć - z tym że wiadomo, sklepy nie posiadają wsyztskich możliwych gitar a 3 - 4 marki . Tekamine słyszałem że są bardzo fajne, ibaneza chyba nie chce (mam elektryka tej firmy), o tych Tanglewoodach coś tam mi się o uszy obiło... Ciężki temat jak tak się w tym nie siedzi dogłębniej...

Majkel91
Posty: 84
Rejestracja: 15-10-2012 10:25

26-09-2013 17:55

Jako posiadacz gitary Dowina D111 LE, mogę z czystym sumieniem polecić akustyki tego słowackiego producenta.
Niestety nie mam wbudowanej elektroniki, ale jest możliwość zakupu gitary z elektroniką Fishmana, która jest również jak najbardziej polecana.
O brzmieniu wiele napisać nie mogę, ponieważ każdy ma inne wymagania, upodobania i nie mówię, że musi Ci sie podobać brzmienie tych gitar - czyt. przed zakupem ograj.

Co mogę powiedzieć o Dowinach to na pewno wykonanie na wysokim poziomie, nie ma się do czego przyczepić, no i przede wszystkim wygoda gry. Wcześniej grałem na T Burton Greengo, który w porównaniu do Dowiny wydaje sie o wiele mniej wygodny. No a brzmienie jak dla mnie powala. Donośne, ciepłe brzmienie, za kwotę około 1k zł (bez elektroniki) nic lepszego nie znajdziesz.

W tej kwocie z elektroniką śmiało powinieneś się zmieścić z modelami D111, D555 etc
przejrzyj sobie na www.dowina.eu
Obrazek Dowina D111 LE

werman
Posty: 55
Rejestracja: 01-09-2007 16:56

27-09-2013 08:12

Hejka ! Dzięki za opdowiedź. No właśnie tak zastanawiam się nad dwoma markami gitar na dzień dzisiejszy - wspomniany przez Ciebie Dowim z serii 555 I myśle też o Lagach, sporo osób je poleca. Kwestia teraz znalezienia sklepu na śląsku gdzie tego DOwina mógłbym chwycić do łapy bo przez neta kupować nie chce.

Awatar użytkownika
Hinemann
Posty: 841
Rejestracja: 31-03-2013 15:25

27-09-2013 09:03

Sklepy Ragtime we Wrocławiu i w Gliwicach są świetnie zaopatrzone, możesz wcześniej sprawdzić na stronie ragtime.pl
Akustyk: Tanglewood TW 145SC
Elektryk: Richwood RE-125 (humbuckery Merlin P.A.F)
Piec: Vox VT40+

Majkel91
Posty: 84
Rejestracja: 15-10-2012 10:25

27-09-2013 16:06

Ja kupowałem w Piano-Forte w Bytomiu, ale tam były wtedy zaledwie 2 modele Dowiny do ogrania, także lepiej przejedz się do Ada-music w Czechowicach (śląsk), tam maja zapewne wszystkie modele. Ewentualnie możesz pogadać w innych sklepach czy dali by radę sprowadzić, ale to się wiąże z czekaniem, no i lepiej porównać parę modeli na miejscu.
LAGów nie ogrywałem, też sporo czytałem na ich temat wraz z dobrymi opiniami, jednak polecam przynajmniej ograć Dowiny, uwierz mi zakochasz się ;)
Obrazek Dowina D111 LE

werman
Posty: 55
Rejestracja: 01-09-2007 16:56

28-09-2013 08:01

I do GLiwic i do Czechowic mam po 50 kmów tak więc ogram te dwa wiosła i na coś się zdecyduje. Dzięki za odpowiedzi :)

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna powyżej 1000zł”