Awatar użytkownika
KillemAll
Posty: 145
Rejestracja: 28-12-2011 03:02

30-08-2013 23:39

Ostatnio zrobiło się głośno trochę o tym. Ambient, Dark Ambient. Często spotykam elementy tego w Black Metalu.
Wypowiedział by się ktoś obeznany w temacie, doradził jakiś wykonawców coś? Ciekawy rodzaj muzyki, coraz bardziej zachęca mnie do zapoznania jej. A wy co sądzicie ?
Obrazek
Dean Vendetta 1.0,Samick C2 ,DigiTech Metal Master, Peavey BackStage, Kustom KG 112FX

hubert1224
Posty: 9
Rejestracja: 31-01-2011 20:55

31-08-2013 11:42

Jeśli chodzi o dark ambient, to gatunek jest raczej niszowy i nie ma dużo dobrych grup. Polecam ogólnie Atrium Carceri to taki trochę mainstream "pod ziemią" , posłuchać tego w nocy potrafi być lepsze od niejednego horroru :) Dark ambientu przyznam szczerze nie słucham dużo i tutaj na pewno ktoś może dać jakoś więcej propozycji. Ambient, cóż jest parę znanych twórców takich jak Carbon Based Lifeforms, czy H.U.V.A Network jednak jak w większości elektroniki jakiejkolwiek polecam posłuchać kompilacji i miksów i potem się kierunkować. Z ambientu dobry jest spacemind 2012 z youtuba, na każdym jest link do mixcrata i tam można posłuchać w 320kbps, (szkoda że nie FLAC) niektóre miksy są wręcz mistrzowskie, tylko trzeba czytać bo czasami daje jakieś inne gatunki elektroniczne. Black metal ma w sobie dla mnie wspólnego z ambientem tyle, że nie skupia się na melodii, tylko na atmosferze. Połączenie dwóch takich gatunków może być ciekawe, jednak może zepsuć trochę utwory zbyt dużą ilością dźwięków, dlatego kocham prosty black . Sorki za dywagację :P
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
TWStefan
Posty: 154
Rejestracja: 16-12-2009 14:47

31-08-2013 14:00

Znawcą ambientu raczej nie jestem, ale ze swej strony mogę gorąco polecić:
- jeżeli chodzi o dark ambient to kojarzę jednego tylko wykonawcę - Mortiis - były basista Emperora, pierwsze jego płyty (Era I, czy jak on tam dzieli swoją twórczość) łykniesz pewnie bez popity;
- praktycznie wszystko co stworzył Brian Eno;
- tu może nie do końca ambient, ale spróbuj podejść do solowej twórczości Roberta Frippa, np. takie "The Gates of Paradise" czy "A Blessing of Tears".

Jeżeli nie tego szukasz, to wybacz za marnowanie czasu ;)

Awatar użytkownika
KillemAll
Posty: 145
Rejestracja: 28-12-2011 03:02

31-08-2013 23:06

Dzięki chłopaki, spojrzę , przesłucham i ocenię ;) Nie byłem do końca pewny czy właśnie to jest to tło , ta atmosfera. Bardzo lubię te odgłosy coś pięknego, dużo tego w atmosferycznym blacku, Enslaved dużo tego używa ale nigdy nie jestem pewien do końca czy to na pewno ambient dlatego tak pytam. Czekamy na znawców ;)
Obrazek
Dean Vendetta 1.0,Samick C2 ,DigiTech Metal Master, Peavey BackStage, Kustom KG 112FX

Awatar użytkownika
Radzimex
Posty: 417
Rejestracja: 04-06-2011 20:45

01-09-2013 10:52

Od siebie polecę Wardruna, bardzo klimatyczna muzyka, osobiście uwielbiam. Jeszcze Worrytrain jest świetne.

EDIT: Jak mogłem zapomnieć o Dahlia's Tear... Również polecam. ;)

Wróć do „Pozostałe gatunki muzyczne”