ogir
Posty: 10
Rejestracja: 09-04-2013 21:36

12-08-2013 16:45

Co powiecie na taki cover, nagrany kiedyś dla koleżanki, improwizowane solo pod koniec stąd pewne niedopracowane dźwięki, nagrane rok temu za pomocą mikrofonu z laptopa i programu "Garage Band" więc szału nie będzie, sprzęt: akustyk no name + klasyk no name + Mayones KTM + Fender Mustang I + własne usta do gwizdania :)

Przepraszam za tą 6 sekundową ciszę na początku, mógłbym to obciąć, ale jakoś tak zostało :)

Grałem bez podkładu, gitara po gitarze dogrywałem równolegle.

https://soundcloud.com/jachcim/zagadka

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
6strings
Posty: 842
Rejestracja: 13-05-2010 15:47

12-08-2013 17:02

Calkiem w porzo. Przydaloby sie troche lepsze poskladanie calosci. Podoba mi sie brzmienie akustyka, bardzo fajny reverb.

ogir
Posty: 10
Rejestracja: 09-04-2013 21:36

13-08-2013 18:13

Dzięki wielkie, a co do nagrywania, to nie mam żadnej wiedzy, nagrywałem na czuja, czasami nawet słychać było wciśnięcie spacji - klawisza nagrywania :)

Był tu delikatny programowy reverb, ale taki efekt został uzyskany przez nagranie gitary klasycznej znacznie ciszej, przypadkiem wyszło mi idealne zgranie instrumentów, choć jak się wsłuchać słychać odrobinę różnicy w stroju gitar.

Mam pytanie, masz może jakiś sprawdzony poradnik jeśli chodzi o nagrywanie? I nie chodzi mi tu o obsługę programów, a ogólnie o sztukę - ile basu, ile góry, jak nagrywać każdy instrument itp. Teraz już mam piec lampowy i mikrofon w laptopie nie radzi sobie z nagrywaniem, pewnie trzeba się liczyć z kupnem mikrofonu + interfejsu USB, lub nagrywać z pętli efektów i przepuścić przez impulsy.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ma95
Doradca
Posty: 5303
Rejestracja: 05-10-2012 18:08

13-08-2013 18:16

Do przepuszczenia przez vst i tak interfejs, a nagrywanie akustyka mikrofonem pojemnościowym to sama przyjemnośc :P

co do samego coveru, fajnie, jedna z moich ulubionych piosenek gnr, tak trzymać :P

Co do samego masteringu i mixu - w tym trzeba posiedzieć chwilę, ale jak w jakimś VST będziesz miał porządny equalizer 10kanałowy to będziesz wiedział co z tym robić ;)

Wróć do „Wasza twórczość”