Awatar użytkownika
Marcellox
Posty: 15
Rejestracja: 27-08-2009 20:06

27-07-2013 19:12

Witam, może tą melodie co wam pokaże. Nie jest w 100% dopracowana i jakość też nienajlepsza, bez dogranego basu, ale chciałem się z Wami nim podzielić i przy okazji przeczytać trochę Waszych opinii :) Mogę tylko dodać, że nagrane było 2 lata temu dla dziewczyny, ale jak ją nagram od początku w lepszej jakości to od razu wstawię tutaj :)

http://www.sendspace.pl/file/7da2e1cbfa88cdcee63d9da
Ostatnio zmieniony 27-07-2013 19:20 przez Marcellox, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazek

gharalion
Posty: 468
Rejestracja: 14-06-2012 15:08

27-07-2013 19:20

Popraw nazwę tematu bo zaraz się mod dowali :D
Szczerze, po dopisku, że dla dzieczyny, spodziewałem się jakiejś ballady, a tu proszę. Sam riff spoko, w tym solo coś mi się nie zgadza, ale ogólnie spoko :D Fajna kompozycja ogólnie ;)

Awatar użytkownika
Marcellox
Posty: 15
Rejestracja: 27-08-2009 20:06

27-07-2013 22:45

gharalion pisze:Popraw nazwę tematu bo zaraz się mod dowali :D
Szczerze, po dopisku, że dla dzieczyny, spodziewałem się jakiejś ballady, a tu proszę. Sam riff spoko, w tym solo coś mi się nie zgadza, ale ogólnie spoko :D Fajna kompozycja ogólnie ;)


Masz rację, solo do kitu, nawet nie przemyślane było ale będę zmierzał do ponownego nagrania tego, ponieważ wcześniej nie miałem możliwości :) Dzieki
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
avocadooo
Posty: 14
Rejestracja: 29-03-2008 10:51

28-07-2013 19:15

Nagrywaj to jeszcze raz :D ! Bo tak jak teraz to realizacja słabiutka, a szkoda :) Jako całość mi się bardzo podoba ! Riff prosty ale słychać w nim moc, jest potencjał, prosto i z energią - tak lubię. Jakby się to nagrało i zmiksowało od początku poprawnie z dobrymi dynamicznymi bębnami i oczywiście basem, to wyszłoby naprawdę super. Perkusja nieźle zaaranżowana, tyle że niektóre przejścia trochę w szczegółach dopieścić i przemyśleć niektóre fragmenty. Co do całego utworu to jeszcze taki szczegół to przejście przed drugą solówką, według mnie trochę wydłużyć (x2?) i urozmaicić nieco ten breakdown, delikatnie zwolnić, dać ochłonąć i żeby słuchacz trochę zatęsknił za dobrym wjazdem drugiej solówki :D A solówkę sobie ogarniesz dobrą i będzie fajnie.
Czekam na odświeżoną wersję ! :D

Pozdro :)
Sex&Drugs&Rock'n'Roll .

Dareios
Posty: 224
Rejestracja: 16-01-2012 15:33

28-07-2013 20:24

Wg mnie perka za głośna, zdejmij też trochę basów ze stopy. Pierwsze solo trochę poza tonacją.

Generalnie kawałek ok, energiczny, ale można byłoby go lepiej nagrać.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
avocadooo
Posty: 14
Rejestracja: 29-03-2008 10:51

28-07-2013 22:36

Odsłuchałem na monitorach i w kwestii mixu :) Dereisos słusznie napisał że stopa za dużo basu, w ogóle nie czytelna, wszystko jest strasznie ciemne, brakuje powietrza, stłamszony ten mix basem. Jakby tu jeszcze gitara basowa doszła to już w ogóle porażka by była. Więc całe dolne pasmo do poprawki. Co do głośności perki tu się nie zgodzę. To jest kwestia odpowiedniej korekcji ewentualnie tylko stopę nieco ściszyć jak korekcja nie pomoże. Głośność mniej więcej ok, jak się ją ściszy to być może zabraknie dynamiki. Werbel który napędza, gra w niskim środku częstotliwości ok w miarę w stosunku do gitary, nadać mu przejrzystości w okolicach 5 kHz i będzie znośny, on musi być wyrazisty i głośny w miarę. Całe hihaty i cymbalsy są mało wyraziste, tutaj tez wypadałoby uwydatnić wysokie częstotliwości żeby nagranie nabrało powietrza. Gitarze rytmicznej brakuje góry częstotliwości. Jakby tutaj w okolicach 2 lub 3 KHz dodać z 1 albo 2 dB to ją wyrzuci trochę naprzód, chociaż może to dodać niechcianej "siarki". Ewentualnie dodać do partii gitary nieco harmonicznych jakimś emulatorem taśmy analogowym lub poprostu exiterem jakimś to by mogło pomóc.
Ale takie rady średnio pasują bo całe nagranie nadaje się od początku do realizacji i mixowania. Całość dudni i jest za ciemna. Przesterowane nagranie, momentami nie równo zagrane. Solówka zbytnio się naprasza i jest zbyt "z przodu", widać że na sumie nie było żadnej kompresji żeby ścieżki skleić trochę ze sobą. Ewentualne na solo więcej reverbu lub delaya odrobinę żeby schować nieco w tył :)

Pozdrawiam :)
Sex&Drugs&Rock'n'Roll .

Awatar użytkownika
Marcellox
Posty: 15
Rejestracja: 27-08-2009 20:06

11-08-2013 16:07

Dziękuję za opinie :) Perka jest bardzo stara, pobrana z jakiejś stronki na forum dawno temu, a ja poprostu się dostosowałem pod nią :d. Chcę odświeżyć ten kawałek lecz największym dla mnie problemem będzie nagranie takiej perkusji, bo nie umiem grac na perce, nie posiadam perkusji ani nie mam znajomego, który gra na perce. Jakby ktoś miał namiary na perkusistę, który mógłby odwiedzać to forum to proszę o namiary, a na pewno zaprezentuję taki poziom jaki powinien być pokazany. :) Dzięki.
ObrazekObrazek

JezdemMondry
Posty: 12
Rejestracja: 17-08-2009 16:20

11-08-2013 16:22

To naucz się korzystać z FL Studio czy innego Abletona i sam rób sobie perkę. :) Pis jou!

PS. Kawałek średnio mi podchodzi, głownie przez słaby mix (słabszy niż u mnie, a to już wyczyn, stary).

Wróć do „Wasza twórczość”