Awatar użytkownika
Nieznajomy
Posty: 537
Rejestracja: 28-05-2009 18:46

26-09-2012 22:18

Kto z was, gitarzyści, lubi smutek gotyckiego metalu i dźwięk kobiecego głosu, chórów ? Jeśli ktokolwiek lubi to podajcie konkretne zespoły, może dowiem się czegoś nowego o moim ulubionym gatunku muzyki? A jeśli nie lubicie to dlaczego, czego nie lubicie w tej muzyce/subkulturze?

Moje ulubiony zespoły... no jest ich troszkę ale wymienię tylko kilka:

pierwszy i najlepszy : 3rd and the Mortal
reszta w losowej kolejności:
After Forever
Delain
Draconian
Mortal Love
Nightwish ( stara twórczość, nowa jest bardziej symfoniczna/power metalowa )
Sin of thy Beloved
Tarja Turunen ( solowa kariera - warto posłuchać )
The Gathering
Theatre of Tragedy
Tristania
Within Temptation ( mało, odrzuca mnie ich zbyt wielka komercja, którą toleruję w każdym odłamie metalu oprócz tutaj )
Xandria ( ostatnia płyta bardzo symfoniczna ale przepiękna )
Theatres Des Vampires

Myślę że większość wymieniłem :] Ale jeszcze tego trochę znam. Jeśli ktoś się nigdy nie interesował metalem gotyckim to polecam. Pierwsze co cenię w muzyce to klimat, a tutaj jest on prześliczny.
Epiphone Korina Explorer > Proel Die Hard > Bugera 6262 Infinium Head > PRO SNAKE 1,5m > Harley Benton g212 Vintage

Kostki - Dunlop Lucky Thirteen :]
Efekty - Ibanez DE7 Delay/Echo

Zapraszam na forum wokalne http://forum.strefaglosu.pl/index.php :]

Awatar użytkownika
Stubblefield
Posty: 150
Rejestracja: 22-05-2012 12:16

26-09-2012 23:02

Moonspell jeden z lepszych goth metalowych zespołów
Obrazek Obrazek

Rotaryman
Posty: 795
Rejestracja: 04-03-2011 14:43

26-09-2012 23:29

Nie wiem czy się liczy, ale Therion to świetna kapela.
Btw, thx za listę, będę miał co słuchać.
A, polecę jeszcze Unsun, polski twór, z Mauserem i jego żoną na czele.
ObrazekObrazek
Bill Lawrence l500-xlb, Krank DM DIY

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

26-09-2012 23:53

Rotaryman pisze:A, polecę jeszcze Unsun, polski twór, z Mauserem i jego żoną na czele.

Słyszałem Unsun, całkiem niezłe. Ale po tym jak zobaczyłem, jaka jest Aya (żona Mausera) szybko zacząłem dostawać mdłości na samą myśl o tym zespole. Tak nadętej, chamskiej i wulgarnej osoby dawno nie widziałem.

Rotaryman
Posty: 795
Rejestracja: 04-03-2011 14:43

27-09-2012 08:14

Jak dla mnie nie ma znaczenia kto jest jaki, póki grają dobrą muzykę.
A tak poza tym, to skąd ty wiesz, jaka jest?
ObrazekObrazek
Bill Lawrence l500-xlb, Krank DM DIY

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

27-09-2012 11:56

Widziałem z rok temu jej kłótnię z wokalistką zespołu Empire (wtedy jeszcze "garażowego") na oficjalnym fejsbusiowym profilu Stefanowiczowej. W sumie kłótnia była o "pierdołę", wokalistka Empire zachowywała poziom a Aya co chwilę rzucała teksty "ty kurwo, nigdy nie osiągniesz tego co ja", "wracaj do garażu szmato" (dosłownie!!!). A druga sprawa to jej pseudo-ironiczny wywiad do jednej z gazet, w którym wypowiadała się jak typowy pustak na temat tras koncertowych (że w trasie sypia z kim popadnie, Mauser lubi takie swingerskie zagrywki itp. Pojechała też w tym wywiadzie po Tarji Turunen). Później tłumaczyła się, że to były żarty - dla mnie poniżej poziomu.

Rotaryman pisze:Jak dla mnie nie ma znaczenia kto jest jaki, póki grają dobrą muzykę.

Ja z kolei jak pomyślę, że miałbym dać zarobić (jestem fetyszystą, który lubi mieć oryginalne płyty i chodzić na koncerty) osobie, której w życiu nie podałbym ręki, to już wolę poszukać innego fajnego zespołu ;)

@edit
Jakby kogoś to interere, daję link do wywiadu o którym wspominałem:
http://muzyka.onet.pl/publikacje/wyuzda ... omosc.html
Niestety, linków do kłótni na fb nie dodam, ale możecie mi wierzyć na słowo, że elokwencją Aya tam nie błyszczała ;)

Awatar użytkownika
Nieznajomy
Posty: 537
Rejestracja: 28-05-2009 18:46

27-09-2012 17:25

Unsun znam. Bardzo fajne mają niektóre piosenki, np. Home albo Clinic For Dolls lub Whispers. Ale nie zachwyacją mnie wybitnie. Z polskich zespołów gothic metalowych może być Artrosis na przykład albo ewentualnie Moonlight. Z czego ten drugi jest dosyć... no dziwny. No i jeśli ktoś lubi takie klimaty polecam mój ulubiony polski zespół - Closterkeller. Tak dla wczucia się piosenki "Patrząc jak toniesz" albo "Graphite" byłyby dobre :]. Ci co nie słuchali - polecam.

Stubblefield pisze:Moonspell jeden z lepszych goth metalowych zespołów


Moonspell jest kochany ale ... za dużo gotyckiego metalu to oni nie napisali jak dla mnie ^ ^

Rotaryman pisze:Nie wiem czy się liczy, ale Therion to świetna kapela.
Btw, thx za listę, będę miał co słuchać.
A, polecę jeszcze Unsun, polski twór, z Mauserem i jego żoną na czele.


Therion? Prześwietna :] Son of the Staves of Time wymiata, mimo ... no kiepskiego teledysku.

reth pisze:Type 'O Negative. i więcej nie potrzeba. ewentualnie A Pale Horse Named Death


Kurcze dzięki stary : p Nie znałem
Epiphone Korina Explorer > Proel Die Hard > Bugera 6262 Infinium Head > PRO SNAKE 1,5m > Harley Benton g212 Vintage

Kostki - Dunlop Lucky Thirteen :]
Efekty - Ibanez DE7 Delay/Echo

Zapraszam na forum wokalne http://forum.strefaglosu.pl/index.php :]

Awatar użytkownika
KillemAll
Posty: 145
Rejestracja: 28-12-2011 03:02

27-02-2013 19:17

Popieram reth(a) , TON najlepszy zespól gothic/doom metalowy jaki miałem okazję usłyszeć i wtopić się w tą melancholię . Petera wokal *_* , szkoda że już go z nami nie ma ...
Obrazek
Dean Vendetta 1.0,Samick C2 ,DigiTech Metal Master, Peavey BackStage, Kustom KG 112FX

Awatar użytkownika
Nieznajomy
Posty: 537
Rejestracja: 28-05-2009 18:46

27-02-2013 21:09

KillemAll pisze:Popieram reth(a) , TON najlepszy zespól gothic/doom metalowy jaki miałem okazję usłyszeć i wtopić się w tą melancholię . Petera wokal *_* , szkoda że już go z nami nie ma ...


Swoją drogą to po przesłuchaniu trochę tego zespołu to na próżno tam szukać gotyku jak dla mnie. Mają kilka kawałków gotyckich które można policzyć na palcach jednej ręki. Dla mnie głównie grają doom no i tak nie są najlepsi w swoim gronie. Ale to moja opinia. Wokal Petera jest rzeczywiście... no, bardzo wyjątkowy ale jak to sam ponoć mówił o swoim zespole żeby nie traktować ich na poważnie bo grają kiepsko, a "nasi fani to po większości kretyni" :D Nie wiem ile w tym prawdy...
Epiphone Korina Explorer > Proel Die Hard > Bugera 6262 Infinium Head > PRO SNAKE 1,5m > Harley Benton g212 Vintage

Kostki - Dunlop Lucky Thirteen :]
Efekty - Ibanez DE7 Delay/Echo

Zapraszam na forum wokalne http://forum.strefaglosu.pl/index.php :]

Awatar użytkownika
TomaszM81
Doradca
Posty: 988
Rejestracja: 29-03-2010 05:25

27-02-2013 23:20

Theatre of Tragedy - kocham JEJ głos szczególnie z pierwsszych płyt.
Jackson DK2T Dinky Black
Blackstar HT100 Stage
Alien Cab 2x12 (Legend+Texas heat) White
.... mayby baby....

Awatar użytkownika
Nieznajomy
Posty: 537
Rejestracja: 28-05-2009 18:46

28-02-2013 11:19

Liv Kristine? Przecudna :) Najlepsza ich płyta dla mnie to Aegis
Epiphone Korina Explorer > Proel Die Hard > Bugera 6262 Infinium Head > PRO SNAKE 1,5m > Harley Benton g212 Vintage

Kostki - Dunlop Lucky Thirteen :]
Efekty - Ibanez DE7 Delay/Echo

Zapraszam na forum wokalne http://forum.strefaglosu.pl/index.php :]

Awatar użytkownika
Korgat
Doradca
Posty: 287
Rejestracja: 10-09-2008 11:56

28-02-2013 13:09

reth pisze:Type 'O Negative.

To rozumiem.
reth pisze:i więcej nie potrzeba.

Ale tego już niezbyt. reth jest dobry w pisaniu zdań, które nie mają sensu.
NIE MAM SPRZĘTU <lol>

Awatar użytkownika
Nieznajomy
Posty: 537
Rejestracja: 28-05-2009 18:46

29-03-2013 12:49

http://www.youtube.com/watch?v=2gB1G--PHI4
http://www.youtube.com/watch?v=bkYjmQOBUwI

Covery popowych pioseneczek lecących ostatnio w radiu wykonane przez jeden z czołowych gotyckich zespołów, który chyba kojarzy każdy - Within Temptation. Warto posłuchać :]
Epiphone Korina Explorer > Proel Die Hard > Bugera 6262 Infinium Head > PRO SNAKE 1,5m > Harley Benton g212 Vintage

Kostki - Dunlop Lucky Thirteen :]
Efekty - Ibanez DE7 Delay/Echo

Zapraszam na forum wokalne http://forum.strefaglosu.pl/index.php :]

Wróć do „Metal”