Awatar użytkownika
s3nsei
Posty: 29
Rejestracja: 25-08-2011 21:31

07-03-2013 14:13

Witam,

mam maly problem poniewaz kupilem zasilacz lecz nie taki jak trzeba, chce go wymienic na odpowiedni. Sklep w ktorym go zakupilem upiera sie, ze bez paragnu nie mozna tego zrobic. Jak wiadomo od lat paragon to rzecz najczesciej zapominana lub wyrzucana. Tak tez bylo w moim przypadkuzaginal w akcji. Natomias stwierdzilem ze nie bedzie mi on potrzebny poniewaz po dokladnym opisaniu co potrzebuje i do czego sprzedawca ktory mnie obslugiwal powiedzial ze niestabilizowany zasilacz bedzie ok do efektow gitarowych. Co z tym fantem zrobic?

Pozdrawiam,
s3nsei
Washburn WIN14 + Washburn practise amp, no i właśnie podczas robót Fender strat 94', OLP LUKE, Ripper Live30

Awatar użytkownika
Marcinkult
Posty: 934
Rejestracja: 02-08-2010 13:15

07-03-2013 21:03

To twój problem, bo nei masz paragonu. Zasada jest taka że bez paragonu nic nigdzie nie oddasz! To że gościu tak Ci powiedział to oznacza że wcisnął ci dziadostwo, a ty sie na tym nie znasz i przygarnąłeś to do siebie! Sprzedaj zasilacz i kup inny.
Epiphone Custom Prophecy SG GX --> Joyo JT-305 --> Joyo Ultimate Drive --> Randall RH50T + Jet City JCA24S+

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

07-03-2013 21:07

s3nsei pisze:Jak wiadomo od lat paragon to rzecz najczesciej zapominana lub wyrzucana.


Nie wiem w ktorej czesci swiata. Dla mnie od lat wiadomo, ze paragony sie zachowuje przynajmniej przez miesiac na wszelki wypadek.

Nic nie zrobisz. Paragon to dowód zakupu. Kazdy z ulicy z używanym przez pół roku zasilaczem mógłby wejsc i powiedziec, że chce zamienić/oddać, bo to nie taki jak chciał. Następnym razem nie zakładaj, że dostałeś towar idealnie pod to co powiedziałeś, tylko poczytaj pudełko itp.

Obecnie wymiana/zwrot towaru to wyłącznie dobra wola sprzedawcy - tzn mozesz walczyć sądownie, jeśli tylko zechcesz.

Awatar użytkownika
Marcinkult
Posty: 934
Rejestracja: 02-08-2010 13:15

07-03-2013 21:11

Z sądu nic nei wyjdzie bo :

1) Kupił coś o czym nie miał pojęcia, przecież sprzedawca może uważać że to podejdzie
2) Zasilacz - 50 zł? Warto? Fakt pół stówy nie chodzi piechotą , ale koszta rozpraw itp będą wiele wiele wyższe
3) NIE MA PARAGONU - w ten sposób każdy mógłby przyjść oddawać coś co oni mają na stanie, bo się zepsło. A gdzie paragon? Nie ma ....
Epiphone Custom Prophecy SG GX --> Joyo JT-305 --> Joyo Ultimate Drive --> Randall RH50T + Jet City JCA24S+

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

07-03-2013 21:57

Pisząc tamtego posta czytałem własnie o drodze sądowej i to jest do wygrania ale wlasnie - wartosc przedmiotu nie ma sensu rozdmuchiwania sprawy, a dwa - bedzie sie ciagnelo i trwalo pewnie dlugo.

SklepyMuzyczne24PL
Doradca
Posty: 57
Rejestracja: 16-01-2013 18:05

08-03-2013 00:39

to ja pozwole sobie sprostowac..

1) kupujac w sklepie stacjonarnym nie ma prawa do zwrotu/wymiany jesli przedmiot nie ma wad - jesli sklep dopuszcza wymiane to jest to tylko i wylacznie dobra wola sklepu i sklep moze zadac oryginalnego paragonu w takim wypadku

2) nie ma zadnych podstaw prawnych aby wystepowac na droge sadowa, jesli ktos twierdzi inaczej to bedzie musial podac podstawe prawna :)

3) do skladania reklamacji nie potrzebujesz paragonu, wystarczy inny dowod zakupu np przelewe, wyciag z karty itp nawet swiadek.. jelsi umowiles sie ze sprzedawca co do parametrow i przeznaczenia zasilacza a okazalo sie ze nie spelnia tego zadania to mozesz reklamowac z tytulu niezgodnosci z umowa, pozostaje jednak kwestia dowodowa, nie wiem jak udowodnisz spzreadwcy ze obiecal ze bedzie dzialac dla tego efektu..
Opinie o sklepach muzycznych => http://sklepymuzyczne24.pl
Porównaj ceny w sklepach muzycznych => http://sklepymuzyczne24.pl/szukaj-instr ... 0jcm%20800

Wróć do „Sklepy muzyczne”