mirai002
Posty: 1
Rejestracja: 21-09-2012 15:18

21-09-2012 15:28

witam państwa, to mój pierwszy post na tej stronie :)
Mój problem polega na kostkowaniu sweepa np. takiego rodzaju:

15______12 15 12______1215___________________
__12__12_______12__12_______________________
____12___________12_________________________

chodzi mi o to,że zwykle gdy kostkuje sweepy krótkie(na 3 strunach) to kostkuje najpierw pierwszą strunę (E) następnej (B) nie kostkuje, później jade od (G) do (E) jednym ruchem, bo o to chodzi w sweepie, żeby nie kostkować wszystkiego( gdybym chciał kostkować wszystko, to strune (G) szarpnąłbym 2 razy) jednak w wyżej przedstawionym sweepie nie moge zastosowac takiej techniki( jedna 12 jest pod drugą, hammer on zablokowany) Czy jest ktos kto potrafi cos takiego zagrać? bo przeszukalem pół internetu i tego nie znalazłem :C

Awatar użytkownika
kecaj1603
Posty: 132
Rejestracja: 22-01-2012 14:39

28-01-2013 13:43

Jeśli chcesz rozwinąć tą technikę to warto poszukać szkółki andiego jamesa na temat sweep pickingu.
Matt Heafy swego czasu mówił że by dobrze opanować sweepy gra je kompletnie bez użycia kostki tylko lewą ręką bo wtedy jest pewien że wszystko zabrzmi to dobrze swoją drogą warto obejrzeć jego rozmowę z Johnem Petrrucim.
Osobiście to takie rzeczy to grałbym wszystkie dźwięki prócz tego momentu z użyciem tappingu lewą ręką (fragment 12 15 12 na strunie e). No i jeszcze jedno grałbym to tylko jednym palcem w taki sposób jak trzyma się akordy barre tylko w tym przypadku trzymałbym tylko 3 struny.
Obrazek

Wróć do „Ćwiczenia i techniki gitarowe”