Mateczek
Posty: 4
Rejestracja: 28-08-2012 10:47

28-08-2012 13:10

Witam!
Niedawno dostałem gitarkę od ojca i chciałbym ją odnowić troszkę, bo nie jest ona w idealnym stanie. Gitarka wydaje mi się bardzo ładna, ale tak jak już powiedziałem - zniszczona. Podobno wujek na niej kiedyś stanął i ma lekko pęknięte pudło. Moje pytanie to co zrobić z tym pudłem i lakierem, bo jest obdarty trochę? Do tego na 100% dojdzie wymiana kluczyków, ale jakie mi polecicie? Zamieszczam zdjęcia i mam nadzieję, że gitarkę da się uratować i doprowadzić do stanu "idealnego" ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z góry wielkie dzięki!

Awatar użytkownika
appj
Posty: 171
Rejestracja: 19-01-2012 12:55

28-08-2012 15:53

Lakier papierem sciernym. ja scieralem 0.80 bodajże, ale łatwiej Ci pójdzie jak będziesz miał maszynke do papieru sciernego. potem podklad i malujesz na jaki kolor chcesz, i potem lakier na wierzch. Pamiętaj o wyjęciu kluczy itp. a co do usunięcia pęknieć nie wiem niestety.
Edit: drewno lubi "wypić" dużo lakieru.

Awatar użytkownika
Konyagi
Posty: 109
Rejestracja: 28-08-2008 13:17

28-08-2012 16:04

Mateczek pisze:Niedawno dostałem gitarkę od ojca i chciałbym ją odnowić troszkę


Mozesz popatrzeć na ten wątek, też bawiłem się w ratowanie Defila:
urzekla-mnie-twoja-historia-defil-carioca-1972-t41516.html
Jeśli zdecydujesz się ją odnawiać (a nie przerabiac) to z papierem ściernym bardzo delikatnie, gdyż te gitary mają pudło ze sklejki, a nie jednego kawałka drewna. Podobnie gryf jest "fornirowany". Oczywiście lakier powinien być nitrocelulozowy, akryle są za miękkie i do celów użytkowych się nie nadają za bardzo. Co do kluczy to polecam jakies olejowe klucze od elektryka (ja akurat kupiłem używane klucze od takamine za 40 zł) z tym że trzeba będzie rozwiercić otwory w główce gitary, gdyż te defilowskie są o dużo mniejszej średnicy.
Co do pęknięcia pudła to wiele zalezy od tego jak bardzo poważne jest to uszkodzenie. Można pokusić się o zalanie szczeliny jakimś mocnym klejem do drewna (może być wikol), z tym ża to pogorszy i tak nienajlepsze wybrzmiewanie defila. Ogólnie fajny pomysł z renowacją defila, mozna się miło pobawić. Jakichś super efektów dźwiękowych się nie nalezy spodziewać, te gitary nigdy nie chciały brzmieć rewelacyjnie, ale dla przyjemności dłubania warto to zrobić.
B.C. Rich Virgin VG-1
Roland Cube 20X
Po 17 latach przerwy powracam do nauki gry na instrumencie...

Mateczek
Posty: 4
Rejestracja: 28-08-2012 10:47

29-08-2012 09:59

Teraz musze sie zdecydowac na nowy kolor gitarki. Najbardziej pasuje mi malowanie typu sunburst. Myslalem dokladnie o kolorze jasnozielonym przechodzacym bokami w ciemniejszy tylko nie wiem jescze jak to zrobić :P

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Wróć do „Zrób to sam”