Awatar użytkownika
ksantyp
Doradca
Posty: 1124
Rejestracja: 26-03-2010 08:13

22-08-2012 15:55

Kupujemy gitarę na aukcji w necie.


Jakie kroki podjąć, aby zakupić sobie bezpiecznie gitarę w necie?
Jeśli chodzi o sytuacje sklepów z nowymi gratami to właściwie ten tekst możecie już przestać czytać. Jeśli zaś chodzi Wam o poszukanie dobrej drugiej ręki to proszę się skupić na jakiś czas i poczytać…

Po pierwsze miej świadomość, czego szukasz, to szczególnie odnosi się do aukcji zagranicznych, gdzie ilość produktu jest przeogromna. Wyszukuj wiosełko według nazwy, modelu… czasem nawet koloru czy roku produkcji… Wszystko zależy co chcesz kupić i jak długo chcesz szukać

Po drugie dobrze się zorientuj w cenach. Ile nówka, ile używki chodzą w sieci… Jakie wiosła się sprzedają częściej, a na jakie popyt jest mniejszy. Poobserwuj na początek kilka aukcji (szczególnie jeśli szukasz gitarki w miarę popularnej) i zorientuj się po ile ludzie kupują to co Ty chcesz.

Po trzecie to warto się trochę rozeznać: fora internetowe ( te nie zawsze dają rzetelny obraz…), gazety(ta sama uwaga), opinie znajomych, czy sławne Harmony Central… tez nie wszystko prawda, co tam piszą... ale to niezłe źródło wiedzy w sumie.
Wiadomo, ze każda gitara gra inaczej… jednak produkty seryjne mają jednak jakiś swój podobny charakter… w przeciwieństwie do nieznanych lutniczych (często) wynalazków.

Po czwarte jak już upatrzysz coś, co Cię interesuje. Pisz do sprzedawcy i proś, a wręcz żądaj o jak najwięcej informacji i co najważniejsze o dużo zdjęć. Wszystkie rysy, obicia, braki w lakierze lub częściach, jak i wszystkie elementy, które mają Cię przekonać do zakupu, czyli zalety instrumentu.

Po piąte, już nawet w Polsce pojawiają się aukcje z podrabianymi Fenderami, Gibsonami a nawet Epiphonami… nie jesteś pewien?
Forum jest z Tobą. Pisz, dawaj linki… pomożemy.
Uwaga ogólnie na sprzedawców sprzedawców Chin, ale zawsze ktoś się chcieć może pozbyć wcześniej zakupionego chłamu i szukać tak zwanego leszcza. POZOR!

Po sióste to sprawdźcie wszelkie informacje o sprzedawcy. Feedback, ratings i takie tam.
I nie wahajcie się zadawać jak najwięcej pytań. Solidny sprzedawca zna odpowiedzi i będzie ich udzielał. Ten kto na przykład handluje kradzionym sprzętem niekoniecznie musi się znać na gitarach.

Po siódme to nie płać od razu najwyższej możliwej ceny. Siedź i knuj, ustaw automatyczne obstawianie. Najważniejszy jest koniec aukcji… nie zapominaj. Chyba, że właśnie znalazłeś super okazję KUP TERAZ - wtedy szybka decyzja, bo ktoś może łyknąć pierwszy.

I na koniec… od Ciebie zależy czy chcesz wiosło ubezpieczyć na czas przewozu, możesz pojechać osobiście i odebrać… czasem jeszcze utargować coś na koniec (mnie się tak raz udało i kupiłem za 25 a nie 30 pounds Stagemasterka)
Zostaw po sobie komentarz na temat sprzedawcy. Oceń szybkość i prawidłowość transakcji. Napisz czy jesteś zadowolony czy nie.

Pamiętaj nawet najlepsza okazja smakuje lepiej jak się ją dogląda na ekranie a potem excytuje w domu niż odwrotnie.

Czasem sprzedawca chce najpierw wpłaty na konto i dopiero wysyła produkt - JEŚLI TRANSAKCJA JEST OFICJALNA LUB SPRZEDAWCA ZAUFANY, CHYBA NIE POWINNO BYĆ Z TYM PROBLEMU. Można się dogadać na zaliczenie pocztowe… lub pojechać na miejsce osobiście.

Wszystko w Waszych palcach na klawiaturze.

POWO

ksantyp

ps. jeśli macie jakieś uwagi, doświadczenia którymi sie chcecie wymienić lub cokolwiek co wniesie coś mądrego do dyskusji - nie krępujcie się.

Artykuł sponsoruje mój profil na Allegro http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=15725572 :)
Ostatnio zmieniony 22-08-2012 19:24 przez ksantyp, łącznie zmieniany 1 raz.
FILMIKI O GITARACH - vlog gitarowopodobny

WYPRZEDAJE KOLEKCJE - DOBRE GITARY W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.


NTK Ekipa

Edwin
Posty: 34
Rejestracja: 26-12-2011 19:47

22-08-2012 16:14

Dobrze gada, polać mu! Dzięki za poradnik.

@Down No to soczek
Ostatnio zmieniony 22-08-2012 16:26 przez Edwin, łącznie zmieniany 1 raz.
E-Akustyk Washburn
Akustyk Grennville
Klasyk Yamaha c60
Stratocaster
Distortion +
Kable, wzmaki, graty, masa kostek i chęci.

Awatar użytkownika
ksantyp
Doradca
Posty: 1124
Rejestracja: 26-03-2010 08:13

22-08-2012 16:23

A i jeszcze jedna uwaga. Jako sprzedający otrzymuję wiele dziwnych pytań o gitary, niektóre śmieszne niektóre żałosne. Powiem tak: WARTO CZYTAĆ CAŁE OPISY AUKCJI przed zakupem i pytaniem...
powód dlaczego zrezygnowałem z darmowej wysyłki (wliczonej w cene) bo otrzymywałem 5 pytań tygodniowo >>A ile wysyłka?<<
ps. co do polewania to raczej nie pije...
FILMIKI O GITARACH - vlog gitarowopodobny

WYPRZEDAJE KOLEKCJE - DOBRE GITARY W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.


NTK Ekipa

Awatar użytkownika
KZM
Posty: 187
Rejestracja: 22-11-2011 13:46

22-08-2012 16:38

Przyklejcie, będzie łatwiej odszukać potem.
Obrazek

Awatar użytkownika
ksantyp
Doradca
Posty: 1124
Rejestracja: 26-03-2010 08:13

23-08-2012 16:17

Dodaje co kolega napisał, bo mu ładnie wyszło:

Sylwekk0 pisze:Ja robię tak:

- sprawdzam czy nie ma poważnych uszkodzeń, a jeżeli coś było uszkodzone a zostało naprawione np pęknięta główka, to pytam się kto naprawiał itp, jeżeli to jest ktoś o odpowiednich uprawnieniach (fachowy lutnik) to powinien wystawić papierek, że dnia tego i tego było naprawiane i szczegółowe informacje,

- sprawdzam stan techniczny: gryf (krzywizna, czy nie ma tzw "śruby", pytam czy sprawny jest pręt napinający), progi (ich zużycie, nabicie, szlif - optycznie + to co napisałeś ze sprawdzaniem (normalnie oraz z bendingiem) każdego progu czy nie brzęczy czyli ogólnie ustawienie instrumentu ale nie na sucho tylko na wzmacniaczu - na sucho może brzęczeć, ważne żeby nie było tego słychać w głośniku), elektronika (czy podczas kręcenia potencjometrami nie ma szmerów, trzasków itp), stopień zadbania - oczywiście jeżeli ocena tych elementów wyjdzie nie za dobrze (no może prócz "śruby", chociaż słyszałem że i to da się jakoś wyprostować) nie koniecznie instrument jest do dupy i nie należy go kupować (np kupujemy Tokaia z lat 80, to mogą progi wymagać lekkiego szlifu lub wymiany) ale wychwycenie takich niuansów może posłużyć jako narzędzie do zbicia ceny, zwłaszcza jak sprzedawca jest nieobyty,

- "czy wszystko jest skonstruowane tak jak być powinno = czy coś ma rację bytu" - może dziwnie brzmi ale zaraz wyjaśnię o co mi chodzi bo sam się na to naciąłem... Przykładowo nie stać Cię na oryginał, więc chcesz jakąś kopię Tele, zależy Ci na szklance itp i automatycznie powinno się pogłówkować co taki Tele ma: gatunki drzewa do budowy gryfu i korpusu (olcha, jesion... a nie np mahoń), przykręcany gryf, mostek 3 siodełkowy lub 6 siodełkowy z mocowaniem strun przez korpus. Po namyśle trafia Ci się okazja kupienia Affinity Tele - sprawdzasz, ogrywasz, wszystko ok tylko, że struny są mocowane na mostku - aj tam tylko krótszy sustain będzie, bierzesz gitarę do domu i z czasem okazuje się, że siodełka na mostku podczas gry latają, przekrzywiają się i co się okazuje? - zły patent, mostek, który powinien mieć struny przez korpus ma je zaczepiane na mostku w efekcie siodełka nie mają należytego docisku, latają na lewo i prawo itp i musisz oddać gitarę do lutnika aby Ci przewiercił korpus, założył tuleje itp = dodatkowy koszt 80zł. Chociaż są wyjątki w niektórych przypadkach, np LP powinien mieć wklejany gryf a nie wkręcany ponieważ daje lepszy sustain - w teorii tak ale są przypadki gdzie jest na odwrót,

- brzmienie na sucho: jak szarpniesz to gitara ma wybrzmiewać i masz czuć drgania pod ręką - jeżeli gitara nie brzmi dobrze "z dechy" to na wzmacniaczu też nie będzie, przynajmniej na przetwornikach pasywnych - z aktywnymi, nie wiem jak to jest, jedni piszą że zależy, drudzy, że nie...,

- brzmienie ze wzmacniaczem-tu już kwestia indywidualna,

- info o historii gitary: czyli pytać, pytać, jeszcze raz pytać, o wszystko, np jakie ma założone aktualnie struny, czy była ustawiana menzura, czy była np u lutnika (chociaż o tym z reguły sprzedawcy się chwalą).

FILMIKI O GITARACH - vlog gitarowopodobny

WYPRZEDAJE KOLEKCJE - DOBRE GITARY W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.


NTK Ekipa

Awatar użytkownika
Zajcu
Posty: 377
Rejestracja: 18-08-2010 21:46

23-08-2012 19:23

Temat zacny. Prawda. Przyda się komuś na pewno, lecz i tak będzie nadal od groma pytani co i jak.
Pozdrawiam
Zajcu
ObrazekObrazek
Peavey Bandit custom HEAD + Harley Benton G212Vintage na V30
Ibanez GRG 170DXcustom HH na Merlin Helfire set
Custom HOMEMADE "Eagle Explorer" HH na Merlin Eclipse set
Obie na ErnieBall 10-46 oraz Hofner HAS DC01

Sylwekk0
Posty: 1060
Rejestracja: 07-03-2012 15:23

23-08-2012 19:34

Ja może jeszcze troszkę dodam o tych pękniętych główkach. Jest często takie przekonanie, że jeżeli główka jest pęknięta, to instrument traci brzmienie itp i często ludzie w panice sprzedają takie gitary za śmieszne pieniądze, raz widziałem Gibsona LP Standard ze złamaną główką - 1500zł, Epiphone LP Custom ze złamaną główką - 400zł. Naprawa, przykładowo u pana Witkowskiego 250-400 zł. Wniosek chyba oczywisty... A jest to śmieszne tym bardziej, że przecież w LP główka i tak fabrycznie jest doklejana, a jak pęka podczas upadku, to właśnie najczęściej w okolicach klejenia. Także jeżeli coś było naprawiane ale robił to lutnik i są na to papiery (nowsze gitary) lub widać że robota jest zrobiona fachowo (przy jakiś vintagowych sprzętach, gdzie nie ma potwierdzenia ale tu trzeba się znać) a sprzedawca sprzedaje po okazyjnej cenie to warto się zainteresować czymś takim.

Ja zawsze dla przykładu podaje Explorera The Edge z U2 (jak ktoś chce szybko to 1:12):

http://www.youtube.com/watch?v=4gpe5cAkIo0

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

24-08-2012 13:37

ksantyp pisze:otrzymywałem 5 pytań tygodniowo >>A ile wysyłka?<<

Patrz, do mnie tak nie piszą :D
Od siebie powiem też conieco, bo zarówno kupowałem jak i sprzedawałem wiosła w sieci.

-KONIECZNIE pytaj o wysyłke kurierem. Nigdy pocztą. Pracowałem na sortowni i nawet paczki 'fragile' bywały obiektami latającymi pomiędzy sortującym a 'działami'. Tam pracuja rozni ludzie w sumie za marne stawki, wiec nie liczcie na to, ze poczta sie prawidłowo obchodzi z przesyłkami.
Zwłaszcza, ze kurier u dobrego brokera wychodzi czasem 2x taniej niz paczka na poczcie. Z ubezpieczeniem i wszystkimi fragilami.
-Dopytuj o jak najwięcej rzeczy. Rysy, pęknięcia - wszystko zresztą koledzy wyzej opisali. Raz, żebys kupił to, co chcesz. Dwa, że gdyby sie okazało, że jest inaczej - zawsze możesz reklamować na podstawie kodeksu cywilnego. Przykład z życia, kiedys przeglądałem gitarki i gość sprzedawał 'uszkodzonego lutnika', który okazał się skajłejem ze startym logo papierem wodnym. Uszkodzenie rzekomo elektroniki, okazało się ze gryf i cała reszta tez była lipna. Sprawa wygrana w sądzie, aczkolwiek musiałem się z gościem naużerać wlasnie z racji lakonicznego opisu. Jak mamy opisane ze 'wszystko git sprawne' i dokladne opisy kazdego elementu wtedy ew. reklamacja albo sprawa cywilna to 1 rozprawa 30 minut, bo mamy dowody ze gitara jest lipna a sprzedajacy pisal, ze jest git. (dokładnie opisywał jej sprawnosc)

Powiem jeszcze - uwazajcie na 'okazje'. Czasem sie trafiaja megaokazyjne sprzety, ale tak naprawdę jest to rzadkość. Nigdy nie napalajcie się 'o super wiosło w dobrej cenie' - bo czasem można się naciąć. Oczywiscie czytajcie opisy itd, w razie wątpliwości walcie na forum - tutaj jest garstka ludzi, którzy znaja sie na wiosłach i wam pomogą. Nigdy nie kupujcie wiosła na już, na szybko - nie warto pchać kasy w ciemno. A jak nie to, to kupi się inną gitarkę - powód okazyjnej ceny zawsze jakiś jest, ja bym raczej nie wierzyl w zapewnienie 'sprzedam tanio bo musze wymienic opony w aucie'. Z reguły niska cena = szrot, który sprzedawca nam wciska. (zeby nie było flame - nie mowie, ze kazda okazja taka jest. Ale troche sprzetu przejrzalem na allegro, sam mialem sporo gitar i basów w łapach także pojęcie nt. okazyjnych aukcji jako takie mam.)

A typowo 'forumowa' porada ode mnie - nie szukaj wiosła zbyt długo. Zwlaszcza w malym budzecie. Czekanie na super ofertę za 500-600 zł mija się wg mnie z celem. OK, mozna przez tydzien, dwa przeglądać gitarki - wrecz jest to wskazane. Ale nie popadajmy w paranoję, ze cort x6 nie bo costam, a v100 nie bo slyszalem ze komustam w chinach się gryf złamal wiec to lipne wiosło. Realnie trafia się srednio 1-2 super okazje na miesiąc, czasem więcej ale rzadko. I z reguły takie okazje sa wyłapywane przez 'ogarniaczy' tematu i nie zdążą poleżeć na allegro paru godzin a już ich nie ma. Zwłaszcza w niskich budżetach, także - szukajcie, pytajcie i kupujcie. Nie warto czekać na cudowne oferty bo w przypadku szarego kowalskiego utrafienie na takową za 500zł to jak wygranie 6mln w totka. A inna kwestia, ze zamiast 3 miesiace szukac gitary to moglibyscie juz całkiem przyzwoicie pogrywać na tejże. (bo mam osoby, którym doradzałem via. gg lub pw tutaj na forum, które od maja szukają wiosła budżetowego i nie mogą nic kupić. Ja przez ten czas miałem w lapach kilkanascie wioseł do ogrania i wszystkie były bardzo przyzwoite, a budżet ten sam..)
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

Awatar użytkownika
ksantyp
Doradca
Posty: 1124
Rejestracja: 26-03-2010 08:13

24-08-2012 13:45

bobpl pisze: powód okazyjnej ceny zawsze jakiś jest, ja bym raczej nie wierzyl w zapewnienie 'sprzedam tanio bo musze wymienic opony w aucie'. Z reguły niska cena = szrot, który sprzedawca nam wciska. (zeby nie było flame - nie mowie, ze kazda okazja taka jest. Ale troche sprzetu przejrzalem na allegro, sam mialem sporo gitar i basów w łapach także pojęcie nt. okazyjnych aukcji jako takie mam.)

To nie będzie regułą, bo ja swoje ceny ustalam tak, żeby sprzedac i kupić nowe wiosło, i zawsze opisuję wszystko zgodnie ze stanem faktycznym. czasem nawet pisze że cena jest atrakcyjna bo coś tam...
Nie wszystkie okazje to szroty których ludzię sie chcą pozbyć, czasem po prostu komuś sie udalo wyrwac gitarkę za dobre pieniądze i nie potrzebuje czekac miesiąc aby ją sprzedać, wtedy robi sie cenę niższą niż najtańsza na rynku i stara szybko sprzedać.
Coraz wiecej jest okazji, bo coraz więcej gratów płynie do nas z tak zwanego Zachodu, a tam ceny to marzenie i można wyrywać tanie wiosła, a potem je sprzedawać tanio i dobrze w Polsce - wiem coś o tym LOL
FILMIKI O GITARACH - vlog gitarowopodobny

WYPRZEDAJE KOLEKCJE - DOBRE GITARY W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.


NTK Ekipa

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

24-08-2012 14:55

ksantyp pisze:To nie będzie regułą, bo ja swoje ceny ustalam tak, żeby sprzedac i kupić nowe wiosło

Ty to akurat masz okazje przez wiekszosc czasu, takze tutaj komentarz chyba byłby zbędny. :)
ksantyp pisze:Nie wszystkie okazje to szroty których ludzię sie chcą pozbyć, czasem po prostu komuś sie udalo wyrwac gitarkę za dobre pieniądze i nie potrzebuje czekac miesiąc aby ją sprzedać

+1. Sam o tym wiem, bo tez bawie sie w ogrywanie, tylko basówek. Szukam i licytuje sobie okazje, potem odsprzedaję w tej samej cenie + ew. koszt strun. Fajna zabawa dla mnie, a ludzie moga sobie wyhaczyc u mnie ciekawe wiosełka w dobrych cenach. Tak jak i u Ciebie, Ksantypie. :P
Aczkolwiek wspomnialem o tym, zeby uwazac na okazje, bo mozna sie ostro naciąć. Chociazby na wiosla rzekomo po lutniku, ktore faktycznie maja kosmiczna akcje strun i wymagaja ogolnej regulacji a pewnie i szlif by im dobrze zrobił. I zamiast okazji dokładamy kolejna stówe na szlif i regulacje u lutnika. Aczkolwiek nie mówię, że się nie da - tylko, zeby szukac faktycznych 'perełek' trzeba dosc dobrze znać temat. Nie jest ciezko sie wtopic w 'jacksona japan' ktory sie okazuje przerobionym dimavery (vide. temat obok na forum :P)
Okazjom warto sie przyjrzec, jak nie wiemy o co chodzi to zapytac forumowych speców albo wrzucic temat. Ja uwazam, ze jak nei ta gitara, to inna, nie ma sie co napalać na 'super oferty'.
ksantyp pisze:Coraz wiecej jest okazji, bo coraz więcej gratów płynie do nas z tak zwanego Zachodu, a tam ceny to marzenie i można wyrywać tanie wiosła, a potem je sprzedawać tanio i dobrze w Polsce - wiem coś o tym LOL

ano prawda. Ja sam musze przejrzec i ogarnac ebaya, bo tam czasem wypaśne wiosła chodzą w smiesznych cenach. Ale nie róbmy offtopu ;P
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

Frycek
Posty: 9
Rejestracja: 06-02-2013 00:05

06-02-2013 00:25

Ja właśnie jakiś czas temu kupiłem gitarę w necie - a konkretnie, zamówiłem w Thomannie.
Przysłali mi gówno za trzy tysiące złotych o dźwięcznej nazwie Fender Strat Classic Player 60s.
Zapewniam Was, że gdybyście wykonali prosty test i nawalili kloca, a obok niego postawili tę gitarę
to nie odróżnicie jednego od drugiego.
Pomimo, że w uwagach wysyłki zaznaczyłem żeby gitarę sprawdzić, Szkopy w Thomannie olały sprawę
i tylko przepakowały gitarę, która była już bublem za sprawą jakiegoś Pedro Alonso Lopeza w Meksyku,
który niby robił to jako custom shop.
Skontaktowałem się z nimi, to jedną z propozycji było zrobienie mi upustu o 25 Euro (z 733)
oraz głupie tłumaczenie, że im przykro, a także zapewnienia, że mają wyszkolony profesjonalny
personel.
Myślę, że wiele osób może mieć pozytywne doświadczenia z Thomannem,
ale przestrzegam, bo takie kwiatki - jak sam się przekonałem - też są na porządku dziennym.
Mamy to nieszczęście, że dla nich jesteśmy podludźmi i dokładnie tak samo się przejmują
naszymi groszowymi (w ich mniemaniu) zamówieniami.

Awatar użytkownika
ma95
Doradca
Posty: 5303
Rejestracja: 05-10-2012 18:08

06-02-2013 03:29

W thomannie można zawsze zwrócić w ciągu 30 dni czy tam ile , trzeba było tak zrobić ;)

Ja raczej z tym sklepem nie miałem nigdy problemów , ale też mi się cos obiło i szajsowatych gitarach ;p

bTw to ze w thomannie nie sprawdzają to raczej 100% , u nich na stronie jest to opisane nawet o.O

Rock4Ever
Posty: 37
Rejestracja: 28-05-2012 20:28

31-07-2013 13:19

Jak... I gdzie? Proszę o podanie stron internetowych.

Pozdrawiam.

Maillite
Posty: 14
Rejestracja: 19-08-2013 19:03

28-08-2013 23:32

A co sądzicie o sklepie http://sklepmuzycznyonline.pl? Można w nim robić zakupy bez obaw?

Awatar użytkownika
WarwickFramus
Sklep Muzyczny
Posty: 1062
Rejestracja: 30-11-2011 09:07

13-03-2014 10:29

niezbyt rozumiem, dlaczego Polacy robią zakupy w niemieckich sklepach.. przecież tylko się na tym traci (wyższa cena, długo czeka się na przesyłkę) nie wiem dlaczego niektórzy dokonują takiego wyboru (?) Czytałem gdzieś na tym forum, że ktoś sugerował lepsza jakość sprzętu na niemieckim rynku - z doświadczenia wiem, że to kompletna bzdura, nikt nie prowadzi osobnej produkcji dla każdego kraju, to nawet brzmi śmiesznie i generowałoby większe koszty. Magazyn jest jeden, nie ma osobnego dla Polski ;)

W polskich sklepach jest dokładnie to samo, tylko że taniej i sprawa z realizacją gwarancji jest prostsza, a jeśli czegoś nie ma na stanie to i tak polski sklep może WSZYSTKO domówić, zupełnie nie rozumiem po co te alpejskie kombinacje?
Zapraszamy na nasz facebook dystrybucyjny:
https://www.facebook.com/warwickdistributionPL

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

13-03-2014 13:32

Ja też nie rozumiem :)

Co innego kupić w USA coś, czego u nas praktycznie nie ma albo w Hong-Kongu coś co jest 3 razy tańsze.

Nie wiem dlaczego pewne sklepy.de są na wielu forach polecane jako tańsze. Ja w ciągu ostatniego pół roku kupowałem kilka rzeczy i zawsze znalazłem taniej w .pl niż w .de.

Może ludzie kupują u Niemców dlatego, że .de jest dobrze pozycjonowane w google ;-)

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

23-09-2014 09:21

Ostatnio widziałem w jutubie jakiś test (chyba basu spod ciemnej gwiazdy, ale to nieistotne). Gość mówił, że za przesyłkę z pewnego sklepu dał ponad 100E. Zastanowiło mię, czy przypadkiem ktoś z czymś się na głowy nie pozamieniał -- nie lepiej już $100 i 23% VAT na kuroniówkę dla głodującej kasty urzędniczej?
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
Dale Cooper
Posty: 996
Rejestracja: 31-10-2008 10:16

23-09-2014 16:14

przecież tylko się na tym traci (wyższa cena, długo czeka się na przesyłkę)


To chyba oczywiste, że nikt nie kupuje w DE jeżeli w Polsce ma taniej. Tyle że w DE w jednym Thommanie można kupić wszystko, nawet 2 euro drożej, a u nas, żeby kupić kable, wtyki, mostek, potencjometry, struny itd muszę robić zakupy w 10 sklepach i 10 razy płacić za wysyłkę. A dobijając do 200E już mamy darmową.

I nie wiem gdzie się dłużej czeka. 2 tygodnie na domówienie towaru którego nie ma, czy 3 dni na dojście z Niemiec.
To nie komuna. Paczki z UK dochodzą szybciej niż z drugiego końca kraju. I jak się dziwić, że ludzie zamawiają za granicą?

Przyklad:
http://www.thomann.de/pl/seymour_duncan ... string.htm
http://guitarproject.pl/p/87/7323/seymo ... zesci.html

Róznica w cenie żadna. Dzisiaj zamówię w Thomannie, w piątek mam.
Dzisiaj zamówię w GP, przyjadą za tydzień w piątek przy dobrych wiatrach.

MikatrykxD
Posty: 1
Rejestracja: 24-09-2015 19:21

24-09-2015 19:28

Chciałbym poprosić o pomoc. [/url]http://allegro.pl/fender-jazz-bass-jb62-75us-japan-vintage-i5673523649.html#thumb/1 rozmyślam nad tym wiosłem. powiedzcie czy się opłaca i na co patrzeć żeby potem nie żałować. pozdro. :->

Wróć do „Gitary elektryczne”