MikeEX
Posty: 37
Rejestracja: 28-07-2011 14:09

11-07-2012 19:08

Witam,
Gdy gram na stojąco trzymam gitarę (explorer) na takiej wysokości, że róg przy którym są potencjometry jest kilka centymetrów nad kolanem, ręka która trzyma kostkę jest mniej więcej na kroczu. Mój problem polega na tym, że gdy właśnie gram na stojąco praktycznie nic nie mogę zagrać. Explorera wyżej nie założę, bo wygląda to lekko mówiąc słabo a jakoś na koncertach trzeba wyglądać. Painkillera jak siedzę gram bez problemu a jak stoję to gitara lata we wszystkie strony i nie potrafię nadążyć z tempem. Szyba część One jak siedzę gram na lajcie a na stojąco nic. Co mam zrobić aby to poprawić?
Gibson Explorer Gothic 99', Marshall DSL100H, Mesa 2x12 na V30 i podłoga.

Awatar użytkownika
Maselko
Posty: 198
Rejestracja: 11-11-2011 13:20

11-07-2012 19:15

Trzymaj wyżej, a jak się już oswoisz możesz powoli opuścić gitarkę.

Awatar użytkownika
miklej
Posty: 872
Rejestracja: 27-11-2011 18:25

11-07-2012 19:18

Master of Puppets na siedząco nie zagram. Rozluźnij nadgarstek (mi pomaga) .
Peace \m/

Awatar użytkownika
Excubitor
Posty: 689
Rejestracja: 11-05-2008 22:11

11-07-2012 19:53

http://www.youtube.com/watch?v=btPJPFnesV4
http://www.youtube.com/watch?v=yOAl0enE7kI

Co się nie da. Explorer i Vka mają to do siebie, że wyglądają dobrze nawet jak są wysoko. Tak jak już zostało powiedziane. Na razie graj wyżej, wszystko przyjdzie z czasem. Weikie z Helloween też zaczynał tak jak widać, a teraz jak się schyli to może wyszorować gitarą podłogę.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."
Obrazek

Awatar użytkownika
Radzimex
Posty: 417
Rejestracja: 04-06-2011 20:45

11-07-2012 20:41

Daj gitarę tak wysoko żeby było Ci wygodnie przy grze. Z czasem (nie, nie po kilku dniach, co najmniej po kilku tygodniach) pomalutku opuszczaj. I tak to powtarzaj, aż będzie ona tak nisko, że będzie Ci tak pasować ;P

Ex, fajny ten Helloween, tylko kurde wokal mi się nie podoba (znaczy podoba, tylko nie cierpię jak facet w niektórych momentach tak wysoko skrzeczy :P)

Awatar użytkownika
KillemAll
Posty: 145
Rejestracja: 28-12-2011 03:02

11-07-2012 21:29

Przyczepię się do tematu nie chcąc zakładać nowego. Niedawno co kupiłem pas do gitary i mam taki problem po wyregulowaniu do mniej więcej komfortowej gry mam taki problem z palcami, jak by straciły szybkość i rozciągnięcie. Na siedząco było wszystko pięknie a na stojąco nie mogę złapać niektórych rzeczy , czy to kwestia przyzwyczajenia się do gry na stojąco i rozciągnięcia palcy ? Duży problem mam też z strunami basowymi za 12 progiem , gdy próbuje " rozpłaszczyć" tam palce np E6-11-12-15(wskazujący,serdeczny i mały) strasznie mam napięty nadgarstek i małym palcem nie dociągam do progu 15. Czy to kwestia rozciągnięcia palcy czy ułożenia gitary podczas grania na dalszych progach ?
Obrazek
Dean Vendetta 1.0,Samick C2 ,DigiTech Metal Master, Peavey BackStage, Kustom KG 112FX

Awatar użytkownika
Maselko
Posty: 198
Rejestracja: 11-11-2011 13:20

11-07-2012 21:55

KillemAll pisze:Przyczepię się do tematu nie chcąc zakładać nowego. Niedawno co kupiłem pas do gitary i mam taki problem po wyregulowaniu do mniej więcej komfortowej gry mam taki problem z palcami, jak by straciły szybkość i rozciągnięcie. Na siedząco było wszystko pięknie a na stojąco nie mogę złapać niektórych rzeczy , czy to kwestia przyzwyczajenia się do gry na stojąco i rozciągnięcia palcy ? Duży problem mam też z strunami basowymi za 12 progiem , gdy próbuje " rozpłaszczyć" tam palce np E6-11-12-15(wskazujący,serdeczny i mały) strasznie mam napięty nadgarstek i małym palcem nie dociągam do progu 15. Czy to kwestia rozciągnięcia palcy czy ułożenia gitary podczas grania na dalszych progach ?


Musisz się po prostu przyzwyczaić, bo to tak jakbyś chciał zagrać dajmy na to Van Halena po tygodniu grania na gitarze.

Awatar użytkownika
Peel
Posty: 30
Rejestracja: 06-07-2012 18:08

11-07-2012 23:11

grocholik pisze:Master of Puppets na siedząco nie zagram. Rozluźnij nadgarstek (mi pomaga) .


Rozluźnij całą rękę, to jest klucz do grania, a jeśli chodzi o nadgarstek to on powinien wszystko napędzać.
Ogólnie nie patrz jak wyglądasz z Gitarą tylko naucz się grać, bo na scenę Cię nikt nie wypuści żebyś dobrze wyglądał. Zajmij się wyglądem jak dopiero zaczniesz dla kogoś grać. A i tak baj de łej, Na siedząco każdy głupi zagra, ale na koncercie już się nie siedzi.
Covery / Riffy. Soon on Youtube.

Trivium
In Flames
Megadeth

ObrazekObrazek

Wróć do „Gitary elektryczne”