Awatar użytkownika
patryklen
Posty: 23
Rejestracja: 25-03-2012 14:00

05-07-2012 23:31

Witam!

Nabyłem bardzo tanim kosztem piecyk firmy Guyatone. Jest to piecyk starszyzna jak ja to mówię, ale mimo to ma pazur i jest co najważniejsze na 12'' [pewność - 100%] głośniku [w dobrym stanie], albo nawet więcej [cali], nie weryfikowałem tego. Wzmak ma 30W z możliwością boostu do 50W także martwić o brak hałasu, w mieszkaniu, w bloku się nie muszę. Najgorsze jest to, że piecyk ma jedynie clean i to nawet nie jest jakiś efekt cleanu tylko dźwięk gitary podłączony jakby do komputerowych głośników - po prostu czysty sygnał z gitay! Jest w nim jeszcze poza tym Reverb sprężynowy co prawda, ale jest. Tremolo [choć ma jakiś problemy, ale to naprawię] no i fajne udogodnienie - 2 inputy no i headphone output :). Piec to taki staruszek bardziej przeżył już swoje, a jako, że nabyłem go już na wstępie pisząc tanim kosztem tak też chciałbym sprawdzić na ile staruszka stać. Przy podłączeniu pieca pod kompa jak normalny głośnik :D i z gitarą pod LineIn z zaprzęgiem jakim był Guitar Rig - głośnik gadał całkiem zacnie, dołu nie brakowało, ogólnie miodzio jak dla mnie, ale z kompem na plecach nie będę latał grając małe koncerty lub nawet próby.
Dlatego przychodzę do Was z pytaniem co polecacie do takiego typowego nisko strojowego łojenia [drop C/B]. Potrzeba mi czegoś mocnego, a nawet bardzo mocnego, bo nie będzie to jako dopałka, a jako cały efekt rzeźni. Niestety zdaje sobie sprawę z tego, że szatana pewnie nie ukręcę, a na tym mi zależy, bo mnie nie stać na efekt za 400-500zł. Mam jedynie 100zł [łącznie z przesyłką] - wiem bieda, ale cóż. Póki co nastawiłem się na kopie metal zone wykonaną przez behringer'a, a produkt nosi nazwę - "Behringer UM300" - ogólnie wg. YT wypada on lepiej lub mało znacząco, ciut gorzej niż oryginał - oto dowód : http://www.youtube.com/watch?v=5fD34Yy1wqw

Towarzysze pomożecie ?
Jestem otwarty na propozycje. Piszcie!

Dzięki piękne z góry :) pozdro.
AvE!

Awatar użytkownika
Havok
Posty: 324
Rejestracja: 25-09-2011 21:51

06-07-2012 07:36

patryklen pisze:Witam!

Nabyłem bardzo tanim kosztem piecyk firmy Guyatone. Jest to piecyk starszyzna jak ja to mówię, ale mimo to ma pazur i jest co najważniejsze na 12'' [pewność - 100%] głośniku [w dobrym stanie], albo nawet więcej [cali], nie weryfikowałem tego. Wzmak ma 30W z możliwością boostu do 50W także martwić o brak hałasu, w mieszkaniu, w bloku się nie muszę. Najgorsze jest to, że piecyk ma jedynie clean i to nawet nie jest jakiś efekt cleanu tylko dźwięk gitary podłączony jakby do komputerowych głośników - po prostu czysty sygnał z gitay! Jest w nim jeszcze poza tym Reverb sprężynowy co prawda, ale jest. Tremolo [choć ma jakiś problemy, ale to naprawię] no i fajne udogodnienie - 2 inputy no i headphone output :). Piec to taki staruszek bardziej przeżył już swoje, a jako, że nabyłem go już na wstępie pisząc tanim kosztem tak też chciałbym sprawdzić na ile staruszka stać. Przy podłączeniu pieca pod kompa jak normalny głośnik :D i z gitarą pod LineIn z zaprzęgiem jakim był Guitar Rig - głośnik gadał całkiem zacnie, dołu nie brakowało, ogólnie miodzio jak dla mnie, ale z kompem na plecach nie będę latał grając małe koncerty lub nawet próby.
Dlatego przychodzę do Was z pytaniem co polecacie do takiego typowego nisko strojowego łojenia [drop C/B]. Potrzeba mi czegoś mocnego, a nawet bardzo mocnego, bo nie będzie to jako dopałka, a jako cały efekt rzeźni. Niestety zdaje sobie sprawę z tego, że szatana pewnie nie ukręcę, a na tym mi zależy, bo mnie nie stać na efekt za 400-500zł. Mam jedynie 100zł [łącznie z przesyłką] - wiem bieda, ale cóż. Póki co nastawiłem się na kopie metal zone wykonaną przez behringer'a, a produkt nosi nazwę - "Behringer UM300" - ogólnie wg. YT wypada on lepiej lub mało znacząco, ciut gorzej niż oryginał - oto dowód : http://www.youtube.com/watch?v=5fD34Yy1wqw

Towarzysze pomożecie ?
Jestem otwarty na propozycje. Piszcie!

Dzięki piękne z góry :) pozdro.
AvE!



http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/w ... shall-ms-2
Peavey 6505+, Diezel Herbert,Fryette Sig X, Marshall/Mesa Boogie Full stack, Jackson RR24YB, DBZ Venom, Ran Custom,Washburn D200 PROE, ZW Overdrive,ZW-45,KK Equalizer, ISP Decimator,TC Hall of Fame, Cioks power supply


GG:13411895

Awatar użytkownika
patryklen
Posty: 23
Rejestracja: 25-03-2012 14:00

06-07-2012 10:50



Kolego! To, że mnie nie stać na coś bardziej wartościowego niż 200-300zł, a Ciebie tak tj. peavey 6505 lub mesa boogie stack - to jeszcze chyba nie znaczy, że można się ze mnie nabijać. Ja rozumiem, że wyciągnę jakiegoś szatańskiego urywającego jaja brzmienia, ale szukam mocnego przesteru, a nie wierze, że jakieś kopie pomimo #### jakości obudów, a nie zależy mi na metalowych i "ni gniotsa ni łamiotsa" - zależy mi na jego wnętrzu. Tak więc prosiłbym o jakąś wyrozumiałość chociaż na forum pisząc, a poza nim róbta co chceta - "Czego oczy nie widzą [ w tym przypadku = "Uszy nie słyszą"], temu nie żal".

AvE!

Awatar użytkownika
emanuel66
Posty: 1535
Rejestracja: 08-01-2011 22:25

06-07-2012 11:16

Z używek nic ciekawego nie znalazłem.

Jeśli chodzi o nówki

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/e ... distortion

najlepszy moim zdaniem wybór do tej kwoty
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuje się - zarobiony jestem."

Awatar użytkownika
Maju
Posty: 89
Rejestracja: 17-08-2010 17:19

06-07-2012 11:19

patryklen pisze:Witam!

Nabyłem bardzo tanim kosztem piecyk firmy Guyatone. Jest to piecyk starszyzna jak ja to mówię, ale mimo to ma pazur i jest co najważniejsze na 12'' [pewność - 100%] głośniku [w dobrym stanie], albo nawet więcej [cali], nie weryfikowałem tego. Wzmak ma 30W z możliwością boostu do 50W także martwić o brak hałasu, w mieszkaniu, w bloku się nie muszę. Najgorsze jest to, że piecyk ma jedynie clean i to nawet nie jest jakiś efekt cleanu tylko dźwięk gitary podłączony jakby do komputerowych głośników - po prostu czysty sygnał z gitay! Jest w nim jeszcze poza tym Reverb sprężynowy co prawda, ale jest. Tremolo [choć ma jakiś problemy, ale to naprawię] no i fajne udogodnienie - 2 inputy no i headphone output :). Piec to taki staruszek bardziej przeżył już swoje, a jako, że nabyłem go już na wstępie pisząc tanim kosztem tak też chciałbym sprawdzić na ile staruszka stać. Przy podłączeniu pieca pod kompa jak normalny głośnik :D i z gitarą pod LineIn z zaprzęgiem jakim był Guitar Rig - głośnik gadał całkiem zacnie, dołu nie brakowało, ogólnie miodzio jak dla mnie, ale z kompem na plecach nie będę latał grając małe koncerty lub nawet próby.
Dlatego przychodzę do Was z pytaniem co polecacie do takiego typowego nisko strojowego łojenia [drop C/B]. Potrzeba mi czegoś mocnego, a nawet bardzo mocnego, bo nie będzie to jako dopałka, a jako cały efekt rzeźni. Niestety zdaje sobie sprawę z tego, że szatana pewnie nie ukręcę, a na tym mi zależy, bo mnie nie stać na efekt za 400-500zł. Mam jedynie 100zł [łącznie z przesyłką] - wiem bieda, ale cóż. Póki co nastawiłem się na kopie metal zone wykonaną przez behringer'a, a produkt nosi nazwę - "Behringer UM300" - ogólnie wg. YT wypada on lepiej lub mało znacząco, ciut gorzej niż oryginał - oto dowód : http://www.youtube.com/watch?v=5fD34Yy1wqw

Towarzysze pomożecie ?
Jestem otwarty na propozycje. Piszcie!

Dzięki piękne z góry :) pozdro.
AvE!




Może zainteresuj się kostką taką jak koda death metal kd 38, sam mam ją i naprawdę szatani niezle, ostatecznie zainteresuj się exarem kamikadze

P.S SZUKAJ UŻYWEK
Obrazek Fender Classic Player 57'
Obrazek PEAVEY PACER 100 SS ROK PRODUKCJI :1973

Awatar użytkownika
patryklen
Posty: 23
Rejestracja: 25-03-2012 14:00

06-07-2012 11:41

Hmm.. dzięki piękne ludzie za odzew po pewnych przemyśleniach i wyrzeczeniach postanowiłem, że chyba jednak zostanę przy UM300 - kopii Metal Zone -- jego brzmienie podoba mi się najbardziej z podanych, a nasłuchałem się YT sporo.

Próbki z thommana: http://www.thomann.de/pl/behringer_um_300.htm
Takie brzmienia właśnie szukam. Wiem, że wszystko zależy od sprzętu, ale według filmów na YouTube i próbek w necie wg. mnie brzmi on najlepiej. Myślę, że chyba temacik można zamknąć ewentualnie jakby ktoś chciał coś dodać, miał do zaoferowania to można pisać tutaj albo najlepiej na priv.

Dzięki wielkie jeszcze raz.
AvE!

Awatar użytkownika
sloczu87
Posty: 25
Rejestracja: 03-11-2011 22:22

06-07-2012 15:35

No tak jak kolega wcześniej powiedział, Exar Kamikaze urywa jaja. Miałem go parę lat, i służył świetnie. Sporo brzmień w małej kostce... od hard rocka, po brutalny death/black Metal.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
WASHBURN XM STD2 PB; Peavey Vypyr 100; Laney LX12; Zoom G2.Nu

Awatar użytkownika
patryklen
Posty: 23
Rejestracja: 25-03-2012 14:00

06-07-2012 16:06

Rozważam jeszcze tego Exar, ale niestety cena jego jest dosyć mało sympatyczna jak na mój budżet, a póki co ani na tablicy ani allejaja używek, również dużo dobrego słyszałem o tej kosteczce z grona gitarzystów w jakim się bujam, ale niestety nie miałem okazji jej usłyszeć no nie licząc YouTube, która takowa tam brzmi zajebiście, tego mi właśnie trzeba, ale niestety cena ;[

P.S Mógłbyś ktoś przytoczyć różnice miedzy kAMIKAZE Z SERI 3 czyli km-03, a serii 4 km-04, bo ja jedynie widzę, że cena się różni o 100zł [seria 4 -droższa]

Dzięki!
AvE!

Awatar użytkownika
sloczu87
Posty: 25
Rejestracja: 03-11-2011 22:22

06-07-2012 16:38

Miałem trójkę, z czwóreczką nie miałem przyjemności. Ale wątpię, żeby w tym sprzęcie mogły nastąpić jakieś kolosalne różnice. Podejrzewam, że na pierwszy rzut, nawet byś ich nie usłyszał. Kiedyś swojego nówkę, kupiłem za bodajże 160 złociszy... ale to dawne czasy ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
WASHBURN XM STD2 PB; Peavey Vypyr 100; Laney LX12; Zoom G2.Nu

peterrw
Posty: 42
Rejestracja: 24-12-2011 21:22

06-07-2012 23:39

koleś szukaj jakiegoś handmade albo sam sobie zrób kupujesz obudowę potencjometry płytkę pcb z tego co widziałem to płytka do ibaneza ts kosztuje 11 zł w sumie wyjdzie ci jakieś 90zl drogo ja sobie sam zrobiłem zakk wylde signature overdrive pod żadnym pozorem nie kupuj tego gowna bo albo nieodpali albo pochodzi 3 dni
Ibanez rg2ex1 ltd viper 417 boss ds1 Roland cube 40,laboga mr.hector,Dunlop wah wah zakk wylde

Awatar użytkownika
Rethfing
Posty: 825
Rejestracja: 30-01-2011 10:02

07-07-2012 00:29

peterrw pisze:koleś szukaj jakiegoś handmade albo sam sobie zrób kupujesz obudowę potencjometry płytkę pcb z tego co widziałem to płytka do ibaneza ts kosztuje 11 zł w sumie wyjdzie ci jakieś 90zl drogo ja sobie sam zrobiłem zakk wylde signature overdrive pod żadnym pozorem nie kupuj tego gowna bo albo nieodpali albo pochodzi 3 dni


co?

peterrw
Posty: 42
Rejestracja: 24-12-2011 21:22

07-07-2012 12:01

exar kamikadze ma straszna siarę ,lepszy boss ds2 ds1.digitech deathmetal ,muff metal .
Ibanez rg2ex1 ltd viper 417 boss ds1 Roland cube 40,laboga mr.hector,Dunlop wah wah zakk wylde

peterrw
Posty: 42
Rejestracja: 24-12-2011 21:22

07-07-2012 12:03

reth ty się nadałeś do grania na gitarze,ile grasz, jaki masz sprzęt
Ibanez rg2ex1 ltd viper 417 boss ds1 Roland cube 40,laboga mr.hector,Dunlop wah wah zakk wylde

Awatar użytkownika
mrugaczek
Doradca
Posty: 1664
Rejestracja: 28-01-2008 16:15

07-07-2012 13:03

[b]Gitary:[/b]Squier by Fender Stratocaster 1995r, MPM Germany
[b]Wzmacniacz: [/b]Laney LC15R
[b]Kolumny:[/b] LAC BS112 Custom
[b]Efekty:[/b] za dużo by wypisywać :)
[b]Kable:[/b] RED's MUSIC

Awatar użytkownika
Havok
Posty: 324
Rejestracja: 25-09-2011 21:51

07-07-2012 13:12




Nie bądź śmieszny. Polecasz coś, a sam w życiu nic cięższego od Iron Maiden nie grałeś.
Peavey 6505+, Diezel Herbert,Fryette Sig X, Marshall/Mesa Boogie Full stack, Jackson RR24YB, DBZ Venom, Ran Custom,Washburn D200 PROE, ZW Overdrive,ZW-45,KK Equalizer, ISP Decimator,TC Hall of Fame, Cioks power supply


GG:13411895

Awatar użytkownika
Maju
Posty: 89
Rejestracja: 17-08-2010 17:19

07-07-2012 13:23

Havok pisze:



Nie bądź śmieszny. Polecasz coś, a sam w życiu nic cięższego od Iron Maiden nie grałeś.


Znawco to że masz dobry sprzęt( o ile masz ?) nie zwalania cie z szacunku wobec innych, co pokazałeś w swoim pierwszym poście w tym temacie oraz wielu innych nabijając się z ludzi, powagi trochę...
mrugaczek wobec ciebie ma większe doświadczenie sądząc nawet po jego postach czy nawet rejestracji/stażu na forum


P.S skąd wiesz że nie grał? coś mocniejszego niz Iron Maiden śledzisz go, spisz u niego ?
Obrazek Fender Classic Player 57'
Obrazek PEAVEY PACER 100 SS ROK PRODUKCJI :1973

Awatar użytkownika
mrugaczek
Doradca
Posty: 1664
Rejestracja: 28-01-2008 16:15

07-07-2012 14:19

Jedyne co cięższego niż TERAZ gram to muzyka pokroju Tetric, SoaD czy Kontrust... Po za tym Z kody i exarów wiem co jest warte uwagi po za tym można zapytać samego Exara na forum. Jeśli Ci to nie wystarcza posłuchaj próbek na Y2B...
[b]Gitary:[/b]Squier by Fender Stratocaster 1995r, MPM Germany
[b]Wzmacniacz: [/b]Laney LC15R
[b]Kolumny:[/b] LAC BS112 Custom
[b]Efekty:[/b] za dużo by wypisywać :)
[b]Kable:[/b] RED's MUSIC

Awatar użytkownika
Havok
Posty: 324
Rejestracja: 25-09-2011 21:51

07-07-2012 19:06

Maju pisze:
Havok pisze:



Nie bądź śmieszny. Polecasz coś, a sam w życiu nic cięższego od Iron Maiden nie grałeś.


Znawco to że masz dobry sprzęt( o ile masz ?) nie zwalania cie z szacunku wobec innych, co pokazałeś w swoim pierwszym poście w tym temacie oraz wielu innych nabijając się z ludzi, powagi trochę...
mrugaczek wobec ciebie ma większe doświadczenie sądząc nawet po jego postach czy nawet rejestracji/stażu na forum


P.S skąd wiesz że nie grał? coś mocniejszego niz Iron Maiden śledzisz go, spisz u niego ?


polecam jego nagrania na yt gdzie próbuje ( to za dużo powiedziane ) grać number of the beast podczas testu jakiejś kosteczki :-)
No tak... data rejestracji na forum wyznacznikiem zajebistości. Zejdz na ziemie.
A mój post na 1 stronie był jak najbardziej serio. Połączenie Guyatone z kostką spowoduje trwałe uszkodzenia płyty chodnikowej przez zestaw podczas upadku z okna...
Peavey 6505+, Diezel Herbert,Fryette Sig X, Marshall/Mesa Boogie Full stack, Jackson RR24YB, DBZ Venom, Ran Custom,Washburn D200 PROE, ZW Overdrive,ZW-45,KK Equalizer, ISP Decimator,TC Hall of Fame, Cioks power supply


GG:13411895

Awatar użytkownika
AvengedBlood
Posty: 279
Rejestracja: 17-06-2011 19:09

08-07-2012 12:32

Polecam dr. boogeya
Obrazek

Awatar użytkownika
patryklen
Posty: 23
Rejestracja: 25-03-2012 14:00

09-07-2012 10:41

Kur##a ludzie! Po co ta kłótnia ?

@Havok Twoje posty nieco pod trolling podpadają, a takimi ludźmi jak Ty, którzy śmieją się z innych, którym w życiu się nie potoczyło tak jak Tobie - gardzę, bo prawdziwa muzyka i piękno owej muzyki nie tkwi w piecu za 10k czy wiośle za 2 razy tyle, muzyka płynie z serca. Chociaż wiem, że grając szatana ciężko mówić o muzyce, która płynie z serca, bo to raczej płynie z chęci i zamiłowania do ostrych dźwięków, i fanów dobrego pier##nięcia, które urywa jaja co nie zmienia faktu, że muzyka ma Cię ujmować i rajcować. A pięknym przykładem jest polak, człowiek o pseudonimie Magik tj. materiały :
cz 1: http://www.youtube.com/watch?v=yo5r9JkABVg
cz 2: http://www.youtube.com/watch?v=Q6yVNsdE5mg
cz 3: http://www.youtube.com/watch?v=QSy9PsMv1ng
lub nawet sam Jack White.

Nie mam zamiaru drążyć dalej tematu, bo nie ma sensu. Bo jak Ty to ujmujesz. Biedak to biedak, a bogacz to klasa - błędne myślenie pokroju dyktatury z lat 40'-50' - za czasów hitlera i stalina [tak małą literą, bo nie są godni, by ich dotyczyła zasada pisownie języka polskiego mówiąc o wielkich literach dla nazwach własnych ze względu na szacunek - osobiście gardzę nimi] co te łajzy robiły z ludźmi uboższymi od siebie czyli właściwie wszystkimi oprócz tych od których był zależny i z tymi z którymi trzymał.

@Wszyscy inni :

Nad DIY to na razie zastanawiam się nad KRANK'iem, ale na razie pytałem tylko ludzi czy daliby radę to zrobić i jaka cena by tego była.
Co do brzmienia. Brzmienie to rzecz gustu ja na przykład lubię brzmienie typu metalowej próbki owego efektu : http://www.thomann.de/pl/behringer_um_300.htm

Takie mi się podoba! :D

Ogólnie mogę kupić od exara metal mind [md-03] za 100zł, a heavy metal [HM - 03] za 50 zł oraz exar metal za 90zł.

CISZA! APEL!

Nie kłócić się, bo nie warto. Czasami lepiej przytaknąć na głupotę i nie tolerancje. Dać głupocie satysfakcje, że coś mu się w życiu udaje, bo inteligencja jaką dysponują na nic więcej jak na wychwalanie i pokazywanie swojej wyższości na nic więcej mu nie pomoże.

KONIEC APELU!

AvE!

Wróć do „Efekty gitarowe”