Awatar użytkownika
Karolex666
Posty: 91
Rejestracja: 13-03-2012 14:36

05-07-2012 12:27

Jak w temacie mam problem z kablem od gitary elektrycznej . Chodzi o to ze jedna koncowka sie ostro pieprzy ( jedna wtyczka czy jakkolwiek to sie nazywa ) . Gdy podlaczam ja do wzmacniacza lub gitary to musze nia troche poruszac zeby jakos sygnal zlapala , czyli wiadomo gora dol i wtedy jakos tam zacznie dzialac . Ale niestety dzis chyba stalo sie powazniejszego bo wlozylem koncowke do wzmacniacza i nie chciala dzialac wogole . A wiec moje pytanie jest nastepujace : Co sie moglo stac ? , Czy mozna to naprawic ? , I czy ktos z was mial juz taki problem ?

Z gory dzieki :)

Awatar użytkownika
Havok
Posty: 324
Rejestracja: 25-09-2011 21:51

05-07-2012 12:48

Karolex666 pisze:Jak w temacie mam problem z kablem od gitary elektrycznej . Chodzi o to ze jedna koncowka sie ostro pieprzy ( jedna wtyczka czy jakkolwiek to sie nazywa ) . Gdy podlaczam ja do wzmacniacza lub gitary to musze nia troche poruszac zeby jakos sygnal zlapala , czyli wiadomo gora dol i wtedy jakos tam zacznie dzialac . Ale niestety dzis chyba stalo sie powazniejszego bo wlozylem koncowke do wzmacniacza i nie chciala dzialac wogole . A wiec moje pytanie jest nastepujace : Co sie moglo stac ? , Czy mozna to naprawic ? , I czy ktos z was mial juz taki problem ?

Z gory dzieki :)



Generalnie najlepiej kupić dobry kabel. Szkoda nerwów.
Peavey 6505+, Diezel Herbert,Fryette Sig X, Marshall/Mesa Boogie Full stack, Jackson RR24YB, DBZ Venom, Ran Custom,Washburn D200 PROE, ZW Overdrive,ZW-45,KK Equalizer, ISP Decimator,TC Hall of Fame, Cioks power supply


GG:13411895

Awatar użytkownika
Konyagi
Posty: 109
Rejestracja: 28-08-2008 13:17

05-07-2012 12:55

Karolex666 pisze:Co sie moglo stac ? , Czy mozna to naprawic ? , I czy ktos z was mial juz taki problem ?


Przewód pękł, jak nim ruszałeś to przy pewnych ustawieniach jeszcze kontaktowało, a teraz już się na tyle wyrobiło, że nie ma opcji by zadziałało. Możesz obciąć końcówkę kabla i przylutować nowego jacka. Swojego Planet Waves'a tak reanimowałem i działa bez problemu dalej.
B.C. Rich Virgin VG-1
Roland Cube 20X
Po 17 latach przerwy powracam do nauki gry na instrumencie...

Dywanu
Posty: 13
Rejestracja: 12-10-2011 22:12

05-07-2012 13:17

Naprawa kabli gitarowych to akurat nie problem, wystarczy lutownica. żyłę bez izolacji lutujesz do do tej większej "blaszki", z izolacją do tej mniejszej. Zawsze naprawiam swoje kable, bo nie uważam, żeby trzeba było go wymieniać gdy tylko zaczyna przerywać. Kiedyś musiałem poprawiać luty w nowym kablu bo były zrobione wyjątkowo kiepsko.
Warwick streamer 5 strings/cort x2/

Awatar użytkownika
Peel
Posty: 30
Rejestracja: 06-07-2012 18:08

07-07-2012 09:04

Tylko po co naprawiać kable ? Kable jak struny, czasem się wymienia.
Covery / Riffy. Soon on Youtube.

Trivium
In Flames
Megadeth

ObrazekObrazek

MarioBB
Posty: 57
Rejestracja: 19-04-2012 19:37

07-07-2012 10:21

Warto naprawiać choćby dla oszczędności funduszy których nigdy za wiele. Jeśli masz kasę oczywiście możesz kupić nowy ale z drugiej strony koszt naprawy to grosze i znów masz działający przewód. Jeśli masz kabel porządnej firmy to i tak pewnie obejmuje go wieczysta gwarancja więc wymienią Ci go na nowy. I wg mnie kabel to jednak nie to samo co struny jeśli chodzi o jego wymienianie. Zużywa się jednak w nieco inny sposób.
ObrazekObrazek

Cort Katana Kustom KG 112FX

Awatar użytkownika
Guzbi
Posty: 238
Rejestracja: 07-07-2008 08:56

07-07-2012 11:13

Peel pisze:Tylko po co naprawiać kable ? Kable jak struny, czasem się wymienia.

Po co naprawiać samochody? Lepiej przecież kupić nowy ;)

Akurat kable mają to do siebie, że lubią się łamać czy odlutowywać. Jak masz zalaną końcówke to musisz kupić wtyk jacka i przylutować. Chyba, że masz odkręcaną końcówke. Zajrzyj tam, jak zobaczysz, że się kabelek odlutował to przylutuj.
"Szła drogą kura i powiedziała mi: kokokokokoko"

Wróć do „Gitary elektryczne”