KallyWalker
Posty: 3
Rejestracja: 02-07-2012 13:17

02-07-2012 13:21

cześć!
sprzedaję gitarę elektryczna i mam na pozór śmieszny problem - nie mam kartonu, żeby ja opakować do wysyłki.
chcę gitarę wysłać kurierem, jest w pokrowcu ale nie mam tego nieszczęsnego kartonu.
czy muszę koniecznie mieć pudełko żeby kurier przyjął przesyłkę? czy da się jakos inaczej zapakować? czy może inaczej wysłac?

Awatar użytkownika
Dale Cooper
Posty: 996
Rejestracja: 31-10-2008 10:16

02-07-2012 13:48

Nie przyjmą Ci nieopakowanej paczki. Idź do sklepu AGD/RTV czy choćby głupiego reala/Tesco i spytaj czy nie mogliby Ci dać kilka kartonów, oni wywalają tego tony. Do tego taśma do pakowania i ogień.

Jak sobie w ogóle wyobrażasz transport gitary bez opakowania? Myślisz że oni mają jakieś specjalne stojaki na gitary w kontenerach? Wrzucają gitarę do reszty paczek i tyle, nikt się nad tym nie zastanawia...

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

02-07-2012 14:04

Dale Cooper pisze:spytaj czy nie mogliby Ci dać kilka kartonów*


* kartonu. Jednego. Nie wolno składac paczek z kilku kartonów. I raczej w południe niczego już nie dostanie w takich molochach. Albo z samego rana albo poznym wieczorem.

KallyWalker
Posty: 3
Rejestracja: 02-07-2012 13:17

02-07-2012 14:36

ale taki ton to sobie wypraszam... jak sobie wyobrazam... normalnie, mowie ze gitare mam w pokrowcu, a jak pokrowiec piankowy itp to roznica jest niewielka czy bedzie karton czy bez tylko raczej chodzi wlasnie o to czy przyjma czy nie...

Awatar użytkownika
Dale Cooper
Posty: 996
Rejestracja: 31-10-2008 10:16

02-07-2012 14:45

Geohound pisze:
Dale Cooper pisze:spytaj czy nie mogliby Ci dać kilka kartonów*


* kartonu. Jednego. Nie wolno składac paczek z kilku kartonów. I raczej w południe niczego już nie dostanie w takich molochach. Albo z samego rana albo poznym wieczorem.


Że co? :D Czyli jak skleisz opakowanie z 4 kartonów, następnie opakujesz to szarym papierem, człowiek przyjmujący paczkę w DHLu rozpakuję ją żeby sprawdzić z ilu kartonów się składa? xD

Wysłałem naprawdę miriady paczek, czasami sklejone z 20 kartonów :P

ale taki ton to sobie wypraszam... jak sobie wyobrazam... normalnie, mowie ze gitare mam w pokrowcu, a jak pokrowiec piankowy itp to roznica jest niewielka czy bedzie karton czy bez tylko raczej chodzi wlasnie o to czy przyjma czy nie...


Nie wypraszaj sobie, tylko pomyśl. Pokrowiec to nie case, który usztywnia zawartość. Poza tym wszystko co wysyłasz musi być zapakowane. Czasami przyjmują gitary we flight case'ach, ale też nie zawsze.

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

02-07-2012 14:51

Dale Cooper pisze:Że co? :D Czyli jak skleisz opakowanie z 4 kartonów, następnie opakujesz to szarym papierem, człowiek przyjmujący paczkę w DHLu rozpakuję ją żeby sprawdzić z ilu kartonów się składa? xD


Jak Ci sie w połowie paczka zegnie na złączeniu kartonów to po pierwsze - zauważy, po drugie - nie będzie odpowiadał za zniszczony w ten sposób sprzęt.

To jest dla własnego dobra i bezpieczeństwa. Poza tym regulamin przewozników mowi to wprost. A ze Ty ich 'oszukasz' to już Twoja sprawa.

KallyWalker
Posty: 3
Rejestracja: 02-07-2012 13:17

02-07-2012 14:52

podobno może być tez folia, ale gdzie gitare do folii...

Awatar użytkownika
Dale Cooper
Posty: 996
Rejestracja: 31-10-2008 10:16

02-07-2012 14:55

Naprawdę nie wiem jakie IQ trzeba mieć, żeby sklejać dwa kartony tak, żeby się składały. To chyba oczywiste, że skleja się je na zakładkę.... I powiedz mi skąd wziąć np jeden karton żeby wysłać 412? :P

A dla własnego dobra, wypełnia się paczki kulkami papieru, folią bąbelkową, gąbką, do tego można zapakować przedmiot w podwójny karton.

Folia + karton.

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

02-07-2012 15:23

Chłopie, ja w oryginalny karton ledwo wcisnałem gitare z cienkim pokrowcem, w piankowym w zyciu nie zmiescisz.

LisekL
Posty: 61
Rejestracja: 06-08-2011 10:25

02-07-2012 16:47

Geohound pisze:Chłopie, ja w oryginalny karton ledwo wcisnałem gitare z cienkim pokrowcem, w piankowym w zyciu nie zmiescisz.


Ja w karton on fendera wcisnąłem gitarę w pokrowcu piankowym i musiałem wyłożyć jeszcze grubą warstwą papieru i folii,zależy od producenta/sprzedawcy.
Obrazek

Awatar użytkownika
LukaszK
Posty: 368
Rejestracja: 10-02-2011 19:20

02-07-2012 17:22

No to tak.


Dość często wysyłam modele samolotów. Gdy wysyłam model szybowca o rozpiętości 2m, to trudno mi znaleść taki karton.

Za każdym razem łącze 3 kartony. Oczywiście złączenie kartonu na styk i owinięcie taśmą jest bez sensu. Trzeba wszystko pozmacniać. Zrobienie takiej paczki zajmuje mi około 2 godziny i kosztuje około 10-15 zł co doliczam do ceny modelu (czyli wysyłka razem ksztuje około 30zł)


Wysyłam naczęściej pocztą polską, więć przesyłki tam są równie źle traktowane jak u kuriera.

Przez 5 lat mojego handlu NIGDY nie miałem skargi że coś w transporocie się zniszczyło, a modele są o wiele bardziej delikatniejsze niż gitara.

Gdybym wysyłał gitarę tą:

-GItara
-Pokrowiec
-Worek na śmieci wypełniony papierami
-za worek bąbelki lub znów papiery
-Owinięcie kartonem
-Pudło, złączone, pozmacniane od środka i od zewnątrz
-Szary papier.

Nie ma co oszczędzać 10 zł na przesyłce, bo strzeli Ci gryf albo coś, i później będziesz miał obowiązek oddać pieniądze za gitarę i płacić za przesyłke z powrotem.
ObrazekObrazek

"Rzekł do mnie ojciec dnia pewnego tak Zostawiam ci też próg Próg, na którym siada nocą blues"

Wróć do „Gitary elektryczne”