1212mat
Posty: 87
Rejestracja: 05-12-2011 18:52

30-06-2012 02:35

Witam wątek dotyczy tej gitary
http://www.rnr.pl/p11110.893_godin_prog ... yczna.html
Godin progression. Przegrywalem ja ostatnio w rnr w Krakowie i wydaje mi sie ze jest naprawde warta swojej ceny wykonana zawodowo ( ludzie w sklepie mowili ze porownywali z fenderem amerykancem i ze ten godin wypadal lepiej).
Moje pytanie jest takie jak oceniacie drewno w tej gitarze?
Szyjka: Twardy klon
Podstrunnica: Klon lub Palisander
Radius podstrunnicy: 12"
Skala: 25 1/2 "
Korpus: Klon + topola
Ja ogrywalem ta gitare tylko w czrnym kolorze i z palisandrem. Bralbym jak cos kremowa wersje z podstrunnica klonową. Slyszalem ze roznica bedzie taka ze bedzie wieksza szklanka, co by mi odpowiadalo. Pomozcie mi bo na drewnie sie nie znam, i czy jest to dobry zakup w tej cenie?
I myslicie czy z ta gitara na piecy myslalem fenderrze jakims princeton chorus wycisne jakas fajna szklanek ;)?

Awatar użytkownika
Rasti
Posty: 79
Rejestracja: 22-01-2008 10:56

30-06-2012 07:58

Będzie jaśniejsza szklanka i tyle, bardziej zauważalna, ogólnie klon to miłe drewno do singli , wyraźne i jasne, ale znosi też miło i selektywnie przestery, Ogólnie wersja od palisandrowej będzie posiadać niuanse, naprawdę drobne, więc na dobrą sprawę nie ma co się pytać.


Jeżeli chodzi o porównanie to pod względem jakościowo i ceny to fender słabiutko wypadnie przy Godinach. To naprawdę świetne wiosła ale zauważyłem że muzyk musi się z nim dogadać. Jak z parkerem czy innym "nowym" "wynalazkiem".

Skoro grałeś i pasuje to przy chęci pozyskania więcej szklanki, a w sumie będzie głownie trochę jaśniejsza, to brać.

Swoją drogą bardzo ładna gitara, aż mi ślina pociekła.
Jeżeli głupota przedłużała by życie, człowiek byłby nieśmiertelny...

Awatar użytkownika
Gumloke
Posty: 140
Rejestracja: 01-03-2012 16:21

30-06-2012 19:06

http://www.gitara-online.pl/viewtopic.php?f=39&t=374 punkt pierwszy masz o drewnie ;)
I gitara naprawde ładna i jak ci pasuje to bierz :)
ObrazekObrazek
Lemon Drop ♥

Wróć do „Gitary elektryczne”