bombel
Posty: 4
Rejestracja: 28-06-2012 11:50

28-06-2012 12:15

Witam szanownych forumowiczów ;] .

Mam problem moi mili , a mianowicie po dłuższych poszukiwaniach gitary zdecydowałem że wybiorę którąś z niżej wymienionych :

Godin Progression

Parker p44V

Czy ktoś z was wie coś o tych gitarach ( grał na nich , posiada którąś z nich ) , bo jak dotąd nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi ?
Moje preferencje jeśli chodzi o brzmienie , rodzaj muzyki oscylują między jazzem , bluesem , rockiem , fusion , a nawet kapeczką hard rocka jednym słowem gitara w miarę uniwersalna by się przydała ;]
Gitary pod względem miejsca produkcji , wyglądu ,budowy jak i brzmienia są bardzo odmienne , co wprawia mnie w niemałe zakłopotanie .

Z góry dzięki z pomoc ;]

Scorpie
Posty: 736
Rejestracja: 24-11-2011 09:08

28-06-2012 12:43

Jak masz dylemat między dwoma gitarami to rusz dupę ograj i problem z głowy.
I drive a rolls royce, 'cos it's good for my voice

markovcd
Posty: 192
Rejestracja: 16-05-2012 13:52

28-06-2012 12:44

Na Godinie nie grałem, ale ogrywałem Parkera.
Wg mnie to bardzo uniwersalna gitara - posiada podwójne cewki świetnie brzmiące w klimatach metalopodobnych. Nie wyciągniesz na nich mega mięsistego przesteru jak na niektórych Jacksonach i Ibanezach, ale do hard rocka jak znalazł. Cewki po rozłączeniu przełącznikiem, brzmią szkliście i klarownie, więc możesz mieć szeroką paletę brzmień w bluesie i jazzie. Całość uzupełnia przetwornik piezo. Jest to jedyna gitara, na jakiej grałem z takim przetwornikiem, więc nie mogę obiektywnie ocenić jego jakości. Wrażenia moje jednak były pozytywne, brzmienie było czyste i pełne, prawie tak jak w akustyku. Dodam, że czytałem opinie o tej gitarze, wszystkie były pozytywne.
Sam rozważałem kupno tego modelu jednak obecnie potrzebuję bardziej "metalowe" wiosło. Jak będę robił zakup drugiej gitary to na pewno rozważę zakup tego cuda.

EDIT:
Dodam jeszcze, że P44 jest budżetową wersją Parkera Fly.
Obrazek
Ibanez RG721RW, Boss GT-8, Jet City JCA2212C

bombel
Posty: 4
Rejestracja: 28-06-2012 11:50

28-06-2012 13:19

Co do "ruszenia dupy " i ogrania obu gitar to niespecjalnie to wygląda gdyż parkera mogę jedynie sprowadzić do najbliższego sklepu , a żeby ograć godina muszę wiedzieć czy w ogóle warto się do ów jego ogrania fatygować ( 120 km w jedną stronę ;] )
Ostatnio zmieniony 28-06-2012 13:29 przez bombel, łącznie zmieniany 1 raz.

Scorpie
Posty: 736
Rejestracja: 24-11-2011 09:08

28-06-2012 13:21

No to jedź. Lepiej wydać te 100zł na dojazd i podjąć właściwą decyzję.
I drive a rolls royce, 'cos it's good for my voice

platon10
Posty: 167
Rejestracja: 22-11-2010 09:40

28-06-2012 13:34

Ja gram na progresionie, i moge powiedziec ze tak, wykonanie jest miod malina, gitara stroi jak ta lala. Osprzet bardzo fajny. Drewno mam wersje z klonowa podstrunnnica i jest bardzo grywalna. Sloje drewna na gryfie wygladaja jak z gitary zupelnie z wyzszej polki. Tremolo pozostawia do zyczenia nie pomachasz tym niewiadomo czego. HDR jest swietny szczegolnie jak chcesz sie podbic na solo. Bardzo fajny twang. Treaz tak, ja przesiadlem sie z szerszego gryfu i z humbow, i nie wiem czy to moja technika ale z poczatku na gitarze gralo mi sie strasznie ciezko. Kazde solo ktore z latwoscia gralem na humbach ( jamaszka semi hollow) tu rozjezrzalo mi sie pod paluchami zupelnie. Natomiast teraz juz mam gitare troche bardziej ograna i lepiej mi to wychodzi. Narzekac mozna troche, wrecz minimalnie na brzmienie, przynajmniej u mnie, ja podpinam swoja pod fender stage 112 i do tego kostki VSound. Gitara lepiej odzywalal mi sie w sklepie jak ja ogrywalem na lampie. Takze przynajmniej na moim tranzysciaku nie jestem do konca zadowolony z brzmienia, aczkolwiek bije na glowe jakies squire czy inne badziewia typu cort. Osobiscie mysle albo o wymianie przystawek albo o zmianie pieca. Natomiast z zastrzezeniem, gitara ma ogolnie sprawe niorac fajne brzmienie, natomiast mi jsscze brakuje tam przyslowiowej wisienki do tortu. Wioslo jesli chodzi o ton jest bardzo bezposrednie bije szklanka potki dzialaja jak trzeba nie ma jakichs przeskokow na vol i tone. Gdybym mial kupic gitare ponownie to wybralbym to wioslo, za taka cene to gra moim zdaniem rewelacyjnie. Tego parkera nie slyszalem.

Tu jest probka nagrane przez digitech rp 1000 bezposrednio do kompa.
http://sendfile.pl/179834/Solozycia2012platon10.wma

bombel
Posty: 4
Rejestracja: 28-06-2012 11:50

28-06-2012 14:36

Znalazłem jeszcze jedną ciekawą gitarę ( nie wiem jak jej nie zauważyłem ) a mianowicie Godin Velocity .
Jeśli ktoś miał z nią do czynienia to prosiłbym o podzielenie się wrażeniami ;]

platon10
Posty: 167
Rejestracja: 22-11-2010 09:40

28-06-2012 14:44

To jest abrdzo podobna gitara do progresji, ogrywalem ja tez w sklepie, tyle ze ma humba SH5 w moscie. Bedzie bardziej uniwersalna jesli chcesz grac jakies mocniejsze rzeczy. Z tego co pamietam jest tez pare stow drozsza. Mi nie byl potrzebny humb ale jak masz grac cos ciezkiego to bierz,

Awatar użytkownika
WarwickFramus
Sklep Muzyczny
Posty: 1062
Rejestracja: 30-11-2011 09:07

28-06-2012 14:50

Jesli whcodza w gre uzywki to polecam ten sprzet:
http://www.maczosbass.pl/product-pol-51468-Framus-Renegade-Pro-Uzywana-Rewelacyjne-wioslo-.html

Zadzwon do Maczosbass i zobacz w jakim maja stanie ta gitare. GItarka za te pieniadze bardzo dobra. WYprodukowana w fabryce w Niemczech. Na Seymourach, z mozliwoscia rozdzielenia cewki takze mozesz uzyskac brzmienie ala singiel.
http://www.youtube.com/watch?v=Bszd2rpKsLE

http://framus.de/modules/produkte/produkt.php?submenuID=21340&katID=11047&linkID=18000&cl=EN
Zapraszamy na nasz facebook dystrybucyjny:
https://www.facebook.com/warwickdistributionPL

bombel
Posty: 4
Rejestracja: 28-06-2012 11:50

28-06-2012 14:57

Zdecydowanie opowiadam się z kupnem nowej gitary ;]

Wróć do „Gitary elektryczne”