Khelid
Posty: 14
Rejestracja: 21-06-2012 17:38

21-06-2012 17:49

Witam,

do tej pory grałem na gitarze akustycznej, będzie już z 10 miesięcy. Realia są takie, że lubię mocniejsze brzmienie i ciągnie mnie w stronę kupna gitary elektrycznej. I tu powstaje problem jaką gitarę wybrać. Zastanawiam się.. i w sumie to jestem niemal zdecydowany na gitarę firmy Schecter, ze względu na to, że są stosunkowo tanie jak na jakość, którą reprezentują, w dodatku ich wygląd jak najbardziej mi odpowiada. Otóż udałem się do kilku sklepów muzycznych, ale modele którymi jestem szczególnie zainteresowany zostały wykupione, albo ich po prostu nie ma. Zastanawiam się nad zamówieniem gitary przez internet. Aaa... zapomniałbym, nie podałem modeli które mnie interesują, oto one :

Schecter Damien-6
Schecter Demon

w ostateczności Schecter Omen choć raczej nie bardzo pasuje mi ta gitara, ewentualnie Schecter Damien Elite, jest o około 800 złotych droższa od Damien-6, ale nie wiem w czym tkwi różnica pomiędzy tymi dwiema gitarami. Dysponuję budżetem w wysokości +/- 1700 złotych. Piec od kumpla kupię, więc z tym nie będzie problemu.

Nie miałem akurat tych modeli przyjemności ograć, jedynie Omena Extreme, ale jego wygląd nie bardzo mi "leży".
Prosze o konstruktywne opinie i czy dobrze zrobię kupując gitarę przez internet, gdyż innej opcji nie widzą, skoro w sklepachw Warszawie nie ma ani jednego Schectera z podanych powyżej przeze mnie...

Khelid
Posty: 14
Rejestracja: 21-06-2012 17:38

21-06-2012 18:34

Sorry za double-post, ale chcę dodać, że interesują mnie oczywiście wyłącznie nówki sztuki ;)

Scorpie
Posty: 736
Rejestracja: 24-11-2011 09:08

21-06-2012 18:39

To zainteresuj się używkami, nie bądź głupi.
I drive a rolls royce, 'cos it's good for my voice

Khelid
Posty: 14
Rejestracja: 21-06-2012 17:38

21-06-2012 19:35

Dlaczego tak sądzisz? Btw. próbowałem wygooglować i nic konkretnego nie znalazłem.

Awatar użytkownika
Sm0k
Posty: 1
Rejestracja: 17-06-2012 11:38

21-06-2012 20:34

Khelid pisze:Dlaczego tak sądzisz? Btw. próbowałem wygooglować i nic konkretnego nie znalazłem.


Używki dlatego, że jak już ktoś napisał ''to co miało się w nich zepsuć, zepsuło się u poprzedniego właściciela, a on to zapewne naprawił''. Możesz uniknąć kupna wadliwej sztuki. Ja sam kupiłem używanego demona i z tego co wiem to jest to jedno z najlepszych wioseł w tym przedziale cenowym. Używkę kupisz już za jakieś.... 800-900 zł, może nawet taniej. 100-200 zl które zaoszczędzisz możesz przeznaczyć na lutnika który ci takie wiosło odpowiednio wyreguluje i będziesz śmigał.

Co do samego Demona:
Polecam ci (o ile nie widziałeś) obejrzeć filmiki vavrzyna na YT. Miałem przyjemność przekonać się, że facet na prawdę zna się na rzeczy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Klawiszowiec
Posty: 1346
Rejestracja: 06-02-2012 19:11

21-06-2012 21:17

z ciekawości - dlaczego Omen nie pasuje ?
Classic Vibe 50 Ltd Candy Apple Red, Yamaha THR10 kremowa, Yamaha F310,

Khelid
Posty: 14
Rejestracja: 21-06-2012 17:38

21-06-2012 21:23

Chyba podjąłem decyzję i szukam Schectera Damien Elite :D Tylko w żadnym sklepie go nie mają xD
Może ktoś wie gdzie kupić? :P

Nie pasuje ponieważ większość modeli jakie widziałem miała ruchomy mostek, Floyd Rose. A nieliczne modele pozbawione tego dodatku były w nieciekawych wersjach kolorystycznych. Wiem to niby banał, ale chcę by moja pierwsza gitarka fajnie wyglądała :P

noSound87
Posty: 28
Rejestracja: 07-06-2012 15:15

21-06-2012 22:07

Khelid pisze:Chyba podjąłem decyzję i szukam Schectera Damien Elite :D Tylko w żadnym sklepie go nie mają xD
Może ktoś wie gdzie kupić? :P

Nie pasuje ponieważ większość modeli jakie widziałem miała ruchomy mostek, Floyd Rose. A nieliczne modele pozbawione tego dodatku były w nieciekawych wersjach kolorystycznych. Wiem to niby banał, ale chcę by moja pierwsza gitarka fajnie wyglądała :P


W GuitarCenter nie ma...jak zwykle (bo tam nigdy nic nie ma...), na allegro oferuje się jedna firma:
http://allegro.pl/schecter-damien-elite ... 36616.html

Co do używek...to nic do nich nie mam, ale chciałbym zdementować mit o "psuciu się" i wydawaniu dodatkowych pieniędzy na lutnika, skoro zakładamy, że na nowe wiosło obowiązuje gwarancja. Plusem używanych sprzętów jest z reguły niższa cena, pewne modyfikacje przez użytkownika (trafiają się i te niechciane), czasem można nawet znaleźć perfect stan niczym ze sklepu (a cena cały czas jak za używkę) ...jednymi słowy rozejrzyj się na allegro i w dziale Giełda Gitarowa na tym forum.
Co do ustawienia sprzętu przez lutnika, to z reguły nowe gitary mają już tam jakieś "ustawienie", resztę jesteś w stanie wykonać sam...jak będziesz oczytany i "łykniesz haczyk".

Pozdro
Use BRAIN and save RAM BITCH!

Khelid
Posty: 14
Rejestracja: 21-06-2012 17:38

22-06-2012 00:37

No niestety, widać Schectery mają popyt :d Szkoda, że podaż już nie ta ...

Zastanawiam się jeszcze czy Roland 20x za 2 stówy to dobry interes? Bo na pierwszy rzut oka to świetny :P

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

22-06-2012 00:46

noSound87 pisze:Co do używek...to nic do nich nie mam, ale chciałbym zdementować mit o "psuciu się" i wydawaniu dodatkowych pieniędzy na lutnika, skoro zakładamy, że na nowe wiosło obowiązuje gwarancja.

To ciekawe co zrobisz gdy np. serwis/sklep Ci odpisze ze wylazace progi to wina przechowywania wiosła w zle nawilzanym pomieszczeniu (za wilgotne/suche). To raz.
Dwa, ze gwarancje mozna stracic przez banał jak np. 'odpadnięcie' lutu od obudowy pota i chec poprawy tego. Potem pada nam przetwornik i nie mmay na niego gwarancji bo plomba z pokrywy elektroniki jest zerwana.
Albo z autopsji, kiedys jakas laska kupowała przy moim udziale wiosło ze sklepu pomimo usilnych starań, zeby kupila uzywke. Wziela nowego corta, pokazałem jej co i jak, jakos 2 miesiace po zakupie chciala zmienic strun i ułamał się trzpień klucza. Ekspertyza - nieprawidłowe nawinięcie strun spowodowało defekt, nie zrobia na gwarancji bo to wina uzytkownika. Czasem sklepy tak w jajco robią z gitarami, ze niby mamy gwarancje, a w sumie 90% wad mozna wymyslic nieprawidlowym uzytkowaniem wiosła. (brak czyszczenia chociazby albo nieprawidlowe nawiniecie strun/wyregulowanie ruchomego mostka czy tym podobne historie)
Takze nowe wiosła to lipa, zwłaszcza w tej cenie. Kupuj uzywke, za 1k pln kupi sie sredniawa nówke albo 3 klasy lepsze uzywane wioslo na porzadnym osprzecie.
noSound87 pisze:to z reguły nowe gitary mają już tam jakieś "ustawienie"

malo sprzetów ograłeś, oj mało..
Do mnie ludzie czasem przychodza z wiosłem ze sklepu to mona z tego strzelać jak z łuku. Zwłaszcza ze sklepów interentowych, gdzie sprzedajacy ma to w tyłku czy jest wyregulowana gitara czy nie. A na gwarancji nam tego nie zrobia, bo gwarancja nie obejmuje regulacji gitar.
Khelid pisze:Wiem to niby banał, ale chcę by moja pierwsza gitarka fajnie wyglądała :P

błąd. Pierwsza gitarka ma byc jak najlepsza w danej cenie, jak najwygodniejsza. Ja bym olał wyglad na rzecz dostania jak najlepszego wiosła. Bo granie na gównianej gitarce ktora wyglada (np. jak skajłeje czy staggi rozne tanie) zamiast na porzadnym wiosle z danej polki cenowej to niebo a ziemia.
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

Awatar użytkownika
Klawiszowiec
Posty: 1346
Rejestracja: 06-02-2012 19:11

22-06-2012 06:08

rzeczywiście,
Omeny niebieskie, czerwone wycofali - zostały czarne, brązowe, białe,
mostki mają stałe i struny przewlekane przez dechę, więc strój trzymają długo,
Classic Vibe 50 Ltd Candy Apple Red, Yamaha THR10 kremowa, Yamaha F310,


Vorador188
Posty: 145
Rejestracja: 18-04-2011 21:18

22-06-2012 08:11

Wiecie, ja myślę że choćbyście nie wiem ile pisali o wyższości gitary używanej nad nową to i tak tylko jakiś tam procent ludu się posłucha a reszta zrobi swoje, zwłaszcza jeśli to kasa "od rodziców". Dopiero jak ktoś się przekona na własnej skórze to zrozumie.

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

22-06-2012 10:54

Vorador188 pisze:Wiecie, ja myślę że choćbyście nie wiem ile pisali o wyższości gitary używanej nad nową to i tak tylko jakiś tam procent ludu się posłucha a reszta zrobi swoje, zwłaszcza jeśli to kasa "od rodziców". Dopiero jak ktoś się przekona na własnej skórze to zrozumie.

Nie mój cyrk nie moje małpy. Ja wole sobie kupic wiosło sporo lepsze w tej samej cenie co taka sobie nówkę.
Albo to samo wioslo co nowe kosztuje tysiak wyrwac za 650 zł. Zwlaszcza ze masa gitarzystów ma wiosła w ogóle nie grane praktycznie i wygladajace jak nowe, roznia sie od nowki ze sklepu jedynie ceną.
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

Awatar użytkownika
MadYarpen
Posty: 188
Rejestracja: 28-01-2012 23:37

22-06-2012 11:50

Ja swojego jacka kupiłem za niecałe 800, a gość zapłacił chyba ok 1200 - używany tylko kilka miesięcy, gitara jak nowa praktycznie. Mogłem więc sobie wsadzić do niej fajne pickupy i jestem bardzo zadowolony. Tylko dla wielu osób to jest bariera, że używana, że nie wiadomo czy z nią wszystko OK (zwłaszcza jak to pierwsza gitara) i że bez gwarancji. Trzeba się przełamać, i jest git;)
Obrazek
Jackson JS32RT Dinky (Merlin Hellfire & Legend Ceramic) -> Line 6 POD HD300

Awatar użytkownika
Sebal
Posty: 210
Rejestracja: 08-08-2009 00:04

22-06-2012 12:08

Właśnie u mnie nie jest tak. Na swojego pierwszego, dobrego elektryka zarabiam sam i po prostu chcę mieć nową gitarę (nie muszę). To jest tak samo jak wolę mieć nowy komputer niż po kimś, i zawsze tak jest na początku ze wszystkim prawie. Mój znajomy nie dziwi się, że chce mieć pierwszą gitarę nową co nie oznacza, że jak większość ludzi forumowych jest im przeciwny. W końcu ktoś musiał kupić nową, żebyś Ty kupił używaną : ) Ja po prostu mam wiosło które mi się podoba, i szukam używanego ale jak już zarobie a dalej nie będzie, to po prostu kupie nowe.

Awatar użytkownika
Klawiszowiec
Posty: 1346
Rejestracja: 06-02-2012 19:11

22-06-2012 12:15

a jak natniemy się na wadę ukrytą i niby wszystko jest z wyglądu dobrze, a po czasie wychodzą kłopoty ?
opisane były przypadki przewrócenia, upadku gitary - główka odpada od razu albo niby jest ok,
potem z czasem pojawia się minimalne pęknięcie, które wraz z naciąganiem strun powiększa się,
to scenariusz pesymistyczny, ale przeżyłem wiele z innymi instrumentami dlatego coś wiem,

masz rację - bierz nową
Classic Vibe 50 Ltd Candy Apple Red, Yamaha THR10 kremowa, Yamaha F310,

Khelid
Posty: 14
Rejestracja: 21-06-2012 17:38

22-06-2012 12:28

Dzięki za info:) Vorador mylisz się, bo pracuję i zarabiam na siebie, więc o rodzicach-sponsorach mowy nie ma :P
Zakładając, że uzywka będzie "bezawaryjna" przez następne 2-3-4 lata to rzeczywiście świetny interes, ale kto mi zagwaranuje że mostek nie pieprznie po tygodniu? Kupując w sklepie mam większą pewnosć, że gitara przeżyje dłuższy okres czasu ..

Awatar użytkownika
Sebal
Posty: 210
Rejestracja: 08-08-2009 00:04

22-06-2012 12:39

A tak nawiązując trochę do tematu, to teraz widziałem nowa kolekcja, 2012 Schecter Blackjack SLS <- są jak dla mnie ciekawe.

Khelid
Posty: 14
Rejestracja: 21-06-2012 17:38

22-06-2012 13:00

Mam pytanie jeszcze odnośnie tej gitary - http://www.megamusic.pl/ProdInfo.aspx?prodCode=12796

Słyszał ktoś o wersji Hellraiser C-1 Special, bo ten dodatek Special mnie niepokoi. Czy to nie podróba jakaś.

A te Blackjacki to pewnie prędko do Polski nie zajadą skoro dopiero wychodzą :P

Awatar użytkownika
Sebal
Posty: 210
Rejestracja: 08-08-2009 00:04

22-06-2012 13:19

Khelid pisze:Mam pytanie jeszcze odnośnie tej gitary - http://www.megamusic.pl/ProdInfo.aspx?prodCode=12796

Słyszał ktoś o wersji Hellraiser C-1 Special, bo ten dodatek Special mnie niepokoi. Czy to nie podróba jakaś.

A te Blackjacki to pewnie prędko do Polski nie zajadą skoro dopiero wychodzą :P



Ten sklep jest dystrybutorem potwierdzonym przez Schectera, więc raczej nie podróba a poza tym:

http://www.schecterguitars.com/Products ... l-C-1.aspx

A co do Blackjacków to gdzieś czytałem, że całkiem niedługo mogą być ale wolę zapytać się sklepu jak już, i tak właśnie robię.

noSound87
Posty: 28
Rejestracja: 07-06-2012 15:15

22-06-2012 13:39

bobpl pisze:
noSound87 pisze:Co do używek...to nic do nich nie mam, ale chciałbym zdementować mit o "psuciu się" i wydawaniu dodatkowych pieniędzy na lutnika, skoro zakładamy, że na nowe wiosło obowiązuje gwarancja.

To ciekawe co zrobisz gdy np. serwis/sklep Ci odpisze ze wylazace progi to wina przechowywania wiosła w zle nawilzanym pomieszczeniu (za wilgotne/suche). To raz.
Dwa, ze gwarancje mozna stracic przez banał jak np. 'odpadnięcie' lutu od obudowy pota i chec poprawy tego. Potem pada nam przetwornik i nie mmay na niego gwarancji bo plomba z pokrywy elektroniki jest zerwana.
Albo z autopsji, kiedys jakas laska kupowała przy moim udziale wiosło ze sklepu pomimo usilnych starań, zeby kupila uzywke. Wziela nowego corta, pokazałem jej co i jak, jakos 2 miesiace po zakupie chciala zmienic strun i ułamał się trzpień klucza. Ekspertyza - nieprawidłowe nawinięcie strun spowodowało defekt, nie zrobia na gwarancji bo to wina uzytkownika. Czasem sklepy tak w jajco robią z gitarami, ze niby mamy gwarancje, a w sumie 90% wad mozna wymyslic nieprawidlowym uzytkowaniem wiosła. (brak czyszczenia chociazby albo nieprawidlowe nawiniecie strun/wyregulowanie ruchomego mostka czy tym podobne historie)
Takze nowe wiosła to lipa, zwłaszcza w tej cenie. Kupuj uzywke, za 1k pln kupi sie sredniawa nówke albo 3 klasy lepsze uzywane wioslo na porzadnym osprzecie.
noSound87 pisze:to z reguły nowe gitary mają już tam jakieś "ustawienie"

malo sprzetów ograłeś, oj mało..
Do mnie ludzie czasem przychodza z wiosłem ze sklepu to mona z tego strzelać jak z łuku. Zwłaszcza ze sklepów interentowych, gdzie sprzedajacy ma to w tyłku czy jest wyregulowana gitara czy nie. A na gwarancji nam tego nie zrobia, bo gwarancja nie obejmuje regulacji gitar.


Nie będę w żaden sposób kłócić się czy kwestionować tego co piszesz, ale Twoje wersje są co najmniej pesymistyczne - nie twierdzę, że może nie dojść do takiej sytuacji z "zimnym lutem", ale bądź co bądź póki co nie słyszałem o sytuacjach rodem "oszukać przeznaczenie"
Być może faktycznie, mało sprzętu ograłem, lutnictwem zajmuję się czysto hobbystycznie, być może Ty posiadasz większe doświadczenie w set-up gitar, ale dotychczas spotkałem się z sytuacją 2-wioseł, które wymagały naprawdę niewielkiej korekcji po zakupie ze sklepu (korekcja krzywizny gryfu, korekcja menzury). Niektóre sklepu posiadają na zapleczy mini-warsztat lutniczy, gdzie wykonują teki zabieg np. sieć sklepów MusicStore czy Musicman.

Gwarancja faktycznie...na tle "chorego prawa", nie napisałem że jestem wrogiem używek i w 100% zgodzę się z tym, że można znaleźć używkę danego modelu, który różni się tylko ceną na metce...bo ślady (np. ryski od kostkowania - widoczne pod światło) normalnego użytkowania znajdą się i na nowym wiośle po tygodniu użytkowania.

Wracając do tematu autora, to sam zastanawiam się nad kupnem "na test" Schectera z serii Damien (na używki nie ma co polować bo to i tak "świeży sprzęt" - chyba, że znajdzie się okazja cenowa) ale coś mnie ostatnio zniechęca "dostępność"
Use BRAIN and save RAM BITCH!

Wróć do „Gitary elektryczne”