Awatar użytkownika
Murio
Posty: 376
Rejestracja: 30-12-2009 18:30

03-01-2011 17:04

case pisze:Nie no, napisz, z czym się nie zgodzisz :)


Ze zwalaniem ułomności takich ludzi (jeżeli nazywają siebie muzykami to są ułomni) na fakt korzystania z tabów ;-) Umiejętność (lub jej brak) improwizacji nie ma z tym wiele wspólnego. Jeżeli ja po trzech miesiącach uczenia się akordów potrafiłem (akordowo) coś zaimprowizować i zauważyłem coś takiego jak ozdobniki (a korzystałem wyłącznie z tabów), to - za przeproszeniem - byle który grajek względnie myślący też potrafi zauważyć, że gra dźwięki, nie "schematy" i może coś pozmieniać. Mam kolegę, grającego na gitarze bodajże 7 lat, który technicznie nieźle wywija, ale niedawno usłyszałem od niego taki komentarz:
On: Ej, ale tego się tak nie gra!..
Ja: ..?
On: No... Bo to się gra próg obok, widziałem na teledysku!
Ja: Ale przecież oni grają w Eb, ja mam E...
On: To co, ucz się tak jak powinno być, bo potem nie będziesz wiedział.
Ja: . . . <palmface>

Naprawdę uważasz, że winowajcą tutaj jest fakt korzystania z tabów? ;-) Jak ktoś nie myśli to i znajomość nut tego nie zmieni.
Obrazek__________________________Obrazek
Vintage VJ6 EMR, Epiphone LP Junior Single Cut VS
Line6 POD Studio GX + Creative Inspire 5.1 5100

Gorgoroth
Moderator
Posty: 184
Rejestracja: 23-03-2010 04:22

03-01-2011 18:11

pgmuzyk pisze:
Gorgoroth pisze: Słuchałem czterech próbek na Twojej stronie i bez urazy, ale to jakieś pitolenie ;-)

Pokaż nam Twoje próbki :-D

Ja raczej nie pcham się z gitarą do neta, a już na pewno nie w celach zarobkowych ;-) Gram sam dla siebie, bo lubię brzmienie gitary i tyle :-)
Ważne, że jak twierdzi Admin towar się sprzedaje i ludzie są zadowoleni.

Awatar użytkownika
pgmuzyk
Doradca
Posty: 263
Rejestracja: 18-07-2008 13:44

03-01-2011 18:54

Gorgoroth pisze:
pgmuzyk pisze:
Gorgoroth pisze: Słuchałem czterech próbek na Twojej stronie i bez urazy, ale to jakieś pitolenie ;-)

Pokaż nam Twoje próbki :-D

Ja raczej nie pcham się z gitarą do neta, (...) Gram sam dla siebie, bo lubię brzmienie gitary i tyle :-).

Wobec tego swoje laickie opinie również zachowaj dla siebie, ponieważ nie jesteś osobą kompetentną w tej kwestii :!:

Koniec offtopu!
Prawdziwy gitarzysta nigdy nie jest w 100% zadowolony ze swojego brzmienia!
ObrazekObrazek
Music Man Silhouette Special LE 2005 . . . . . Music Man John Petrucci Mystic Dream

kyloss
Szkoła gitarowa
Posty: 21
Rejestracja: 01-12-2010 02:13

03-01-2011 19:44

pgmuzyk pisze:
Gorgoroth pisze: Słuchałem czterek próbek na Twojej stronie i bez urazy, ale to jakieś pitolenie ;-)

Pokaż nam Twoje próbki :-D


no przecież już pisałem o tym, zajrzyjcie na www.kyloss.com do działu mp3, na myspace i na tubę :)

Awatar użytkownika
Murio
Posty: 376
Rejestracja: 30-12-2009 18:30

03-01-2011 20:49

To był komentarz skierowany w stronę Gorgorotha ;-)
Obrazek__________________________Obrazek
Vintage VJ6 EMR, Epiphone LP Junior Single Cut VS
Line6 POD Studio GX + Creative Inspire 5.1 5100

kyloss
Szkoła gitarowa
Posty: 21
Rejestracja: 01-12-2010 02:13

03-01-2011 20:58

Murio pisze:To był komentarz skierowany w stronę Gorgorotha ;-)


aha, sry, przejrzałem na szybko :)
btw nie będę przepisywał wybranej strony z kursu, bo to zajmuje dużo czasu; bez urazy, ale w większości sklepów muzycznych powinno się znaleźć ten kurs i to nie problem, żeby przejrzeć, nie jest zafoliowany;
ja zrobiłem wysiłek dla innych i oczywiście nieco dla siebie, choć ja na tym zarabiam raptem 15%, to nie wyciskanie kasy, więc co to za wysiłek pójść do sklepu muzycznego? :)

Awatar użytkownika
Murio
Posty: 376
Rejestracja: 30-12-2009 18:30

03-01-2011 21:16

kyloss pisze:w większości sklepów muzycznych powinno się znaleźć ten kurs i to nie problem, żeby przejrzeć, nie jest zafoliowany


W Empiku i pobliskim sklepie muzycznym jej nie ma. Jest dostępna w zasadzie wyłącznie wysyłkowo. Bynajmniej w Białymstoku. Gdybym miał taką możliwość, to oczywiście bym z przyjemnością ją przejrzał ;-)

Nie mówię, że Ty masz to robić. Może ktoś kupił, jest tutaj na forum i miałby ochotę zacytować fragment, czy coś.
Obrazek__________________________Obrazek
Vintage VJ6 EMR, Epiphone LP Junior Single Cut VS
Line6 POD Studio GX + Creative Inspire 5.1 5100

kyloss
Szkoła gitarowa
Posty: 21
Rejestracja: 01-12-2010 02:13

03-01-2011 21:19

Murio pisze:
kyloss pisze:w większości sklepów muzycznych powinno się znaleźć ten kurs i to nie problem, żeby przejrzeć, nie jest zafoliowany


W Empiku i pobliskim sklepie muzycznym jej nie ma. Jest dostępna w zasadzie wyłącznie wysyłkowo. Bynajmniej w Białymstoku. Gdybym miał taką możliwość, to oczywiście bym z przyjemnością ją przejrzał ;-)


dziwne, bo przecież Białystok to duże miasto, no niestety to nie ja dystrybuuję tylko Absonic, zapytam o to przy okazji, dzięki za cynk... w zasadzie zaraz zapytam, jak dostanę maila zwrotnego, to poinformuję

Awatar użytkownika
Murio
Posty: 376
Rejestracja: 30-12-2009 18:30

03-01-2011 21:30

Na stronie Empiku książka widnieje jako "Produkt niedostępny", na półkach jej nie ma. W sklepach muzycznych jej nie widziałem i wątpię, czy zobaczę, bo nie jest ani śpiewnikiem ani typowym zbiorem nut - a takie pozycje widuję w tutejszych sklepach muzycznych głównie.
Obrazek__________________________Obrazek
Vintage VJ6 EMR, Epiphone LP Junior Single Cut VS
Line6 POD Studio GX + Creative Inspire 5.1 5100

kyloss
Szkoła gitarowa
Posty: 21
Rejestracja: 01-12-2010 02:13

03-01-2011 22:01

Murio pisze:Na stronie Empiku książka widnieje jako "Produkt niedostępny", na półkach jej nie ma. W sklepach muzycznych jej nie widziałem i wątpię, czy zobaczę, bo nie jest ani śpiewnikiem ani typowym zbiorem nut - a takie pozycje widuję w tutejszych sklepach muzycznych głównie.


to serio nie moja wina, odpowiem jak się dowiem

Awatar użytkownika
DemoniX
Posty: 61
Rejestracja: 26-02-2009 00:05

03-01-2011 23:19

Wydaję mi się że książka ta jednak ma jakąś wartość. Nie każdy jest geniuszem i super samoukiem że okiełzna wszystko sam. Niektórzy potrzebują szczegółowych informacji i konkretów, niektórzy tylko ogólnego nakierowania i pokazania "kształtu" a niektórzy nie potrzebują nic, tak było, jest i będzie. To tylko od Nas zależy czy pójdziemy na łatwizne i od samego początku bez własnego wysiłku zaczniemy korzystać z wszelakich poradników gdzie wszystko jest napisane krok po kroku i broń boże niczego nie zrób inaczej - i takich ludzi jest niestety coraz więcej.

Niemniej jednak ta książka może pomóc tym którzy mają pewien zastój w rozwoju, i potrzebują ogólnych porad do dalszego postępu.
Mayones Flame exg6 || Ibanez SM7 || Harley Benton Hb80r
Obrazek.......Obrazek........Obrazek

kyloss
Szkoła gitarowa
Posty: 21
Rejestracja: 01-12-2010 02:13

03-01-2011 23:42

DemoniX pisze:Niemniej jednak ta książka może pomóc tym którzy mają pewien zastój w rozwoju, i potrzebują ogólnych porad do dalszego postępu.


dzięki za miłe słowa, ale książkę czytał? ;)

Awatar użytkownika
DemoniX
Posty: 61
Rejestracja: 26-02-2009 00:05

04-01-2011 14:08

kyloss pisze:
DemoniX pisze:Niemniej jednak ta książka może pomóc tym którzy mają pewien zastój w rozwoju, i potrzebują ogólnych porad do dalszego postępu.


dzięki za miłe słowa, ale książkę czytał? ;)


Przeglądał. Jak sąsiad wróci z Niemiec a nie prędko to bedzie to i skana dam o ile nikt mnie nie uprzedzi.
Mayones Flame exg6 || Ibanez SM7 || Harley Benton Hb80r
Obrazek.......Obrazek........Obrazek

kyloss
Szkoła gitarowa
Posty: 21
Rejestracja: 01-12-2010 02:13

05-01-2011 18:25

już wiem czemu nie ma w niektórych sklepach, zresztą domyślałem się tego:

"Wszystkie sklepy dostają od nas raz na rok drukowaną ofertę, a raz na miesiąc przypomnienie mailem. Nie jestem jednak w stanie zmusić nikogo do zamówień. Cóż, niektóre sklepy kontrolują stan towaru i uzupełniają, inne olewają to, dając tym samym większe pole do działania internetowi, na który później narzekają"

Awatar użytkownika
GitarzysciPL
Administrator
Posty: 659
Rejestracja: 26-01-2007 19:28

05-01-2011 21:35

pamietajcie ze w necie macie 10 dni na zwrot, wiec zakup bez ryzyka, nie spodoba ci sie ksiazka to ja oddasz i dostaniesz kase z powrotem
pozdrawiam
=> Katalog Muzyczny - dodaj swój profil lub stronę
=> Sklepy Muzyczne - ranking sklepów muzycznych - sprawdź sklep zanim kupisz!!!

softnet
Posty: 11
Rejestracja: 02-01-2011 04:23

19-01-2011 10:49

Ja książki JESZCZE nie czytałem, bo JESZCZE jej nie kupiłem. Najpierw chciałbym poszukać jej w lubelskich sklepach muzycznych. Jak nie znajdę to dopiero wtedy zamówię przez net'a (mniejsza z tym dlaczego).

Kilka tygodni temu przeczytałem tu na forum taką wypowiedź. Streszczam jej sens:

1. Chciałbym kupić sobie gitarę, następnie
2. Chciałbym nauczyć się na niej grać, następnie
3. Chciałbym zacząć komponować, by wreszcie
4. Zostać gwiazdą rocka

Z przeczytanych recenzji książki wnioskuję, że odpowiada ona na pytanie "czy dziś nie umiejąc jeszcze grać mam szansę zostać za parę lat gwiazdą rocka?". Jeżeli autor książki oprócz umiejętności komponowania umie również tak interesująco pisać aby zainspirować czytelnika to taka pozycja jest potrzebna i ciekawa. Na pewno dla marzycieli. Bo w końcu wszystko zaczyna się od marzeń. Później pozostaje już tylko determinacja w dążeniu do ich realizacji.

I zapewne jest to książka dla marzycieli. Bo nie sądzę aby Jan Borysewicz, Robert Gawliński czy Grzegorz Skawiński znaleźli w niej coś o czym by nie wiedzieli. Ale dla Janka Kowalskiego, któremu rodzice kupili gitarę może to być podręcznik, który okaże się kamieniem milowym w jego dalszym muzycznym rozwoju. Może, ale nie musi. Bo książka nie napisze dzieła muzycznego. Napisać je może tylko człowiek - przykładowy Janek Kowalski, zainspirowany taką pozycją jaką napisał Kyloss.

Pozdrawiam serdecznie!
Tomek
Obrazek
Career Stratocaster + BOSS JS-8

By życie bajką było... wystarczy tylko chcieć

Awatar użytkownika
pgmuzyk
Doradca
Posty: 263
Rejestracja: 18-07-2008 13:44

19-01-2011 15:21

Maly offtop:
softnet pisze:Bo nie sądzę aby Jan Borysewicz, Robert Gawliński czy Grzegorz Skawiński znaleźli w niej coś o czym by nie wiedzieli.

Troche mnie porazilo umieszczenie Gawlińskiego obok dwoch pozostalych panow, bowiem jako gitarzysta znaczaco od nich odstaje.
Prawdziwy gitarzysta nigdy nie jest w 100% zadowolony ze swojego brzmienia!
ObrazekObrazek
Music Man Silhouette Special LE 2005 . . . . . Music Man John Petrucci Mystic Dream

softnet
Posty: 11
Rejestracja: 02-01-2011 04:23

19-01-2011 23:54

Dobór był przypadkowy :) Chodziło o to, że ci trzej Panowie są znanymi polskimi kompozytorami.
Obrazek
Career Stratocaster + BOSS JS-8

By życie bajką było... wystarczy tylko chcieć

kyloss
Szkoła gitarowa
Posty: 21
Rejestracja: 01-12-2010 02:13

09-02-2011 08:12

softnet pisze: Jeżeli autor książki oprócz umiejętności komponowania umie również tak interesująco pisać aby zainspirować czytelnika to taka pozycja jest potrzebna i ciekawa. Na pewno dla marzycieli. Bo w końcu wszystko zaczyna się od marzeń. Później pozostaje już tylko determinacja w dążeniu do ich realizacji.


Jest w tym dużo prawdy, ale to nie jest wszystko, co zawiera podręcznik.

softnet pisze:I zapewne jest to książka dla marzycieli. Bo nie sądzę aby Jan Borysewicz, Robert Gawliński czy Grzegorz Skawiński znaleźli w niej coś o czym by nie wiedzieli. Ale dla Janka Kowalskiego, któremu rodzice kupili gitarę może to być podręcznik, który okaże się kamieniem milowym w jego dalszym muzycznym rozwoju. Może, ale nie musi. Bo książka nie napisze dzieła muzycznego. Napisać je może tylko człowiek - przykładowy Janek Kowalski, zainspirowany taką pozycją jaką napisał Kyloss.

Pozdrawiam serdecznie!
Tomek


Jeśli mogę - to nie wydaje mi się, żebyś miał rację tak bardzo. Generalnie podręcznik pokazuje jak uniknąć rażących błędów, jak rozbudować kompozycję, jak zrobić ją ciekawszą itp.
Byłoby nonsensem, żebym dawał komuś "przepis na przebój", bo takich podręczników nie ma :) Można tylko rozwinąć swoje myślenie w sensie "aha, można tak, tamto może być do bani, tak mogę polepszyć, tak mogę pogorszyć" itp. Jeśli to dla kogoś jest bezwartościowe - okay, jeśli jest - fajnie.

Po to napisałem ten podręcznik, dla każdego z was o nieco mniejszym doświadczeniu niż moje. Jeśli to szajs - piszcie, jeśli pomógł - będę zadowolony, że moja praca komuś pomogła. To wszystko.

btw jeśli ktoś chce (może już podawałem), to może posłuchać moich drobnych kompozycji na www.myspace.com/kylosscom i ocenić czy to warte kupienia ze te drobne grosze (ja z tego mam bardzo drobne).

softnet
Posty: 11
Rejestracja: 02-01-2011 04:23

09-02-2011 08:34

Kyloss - a orientujesz się, gdzie w Lublinie mogę ją kupić?
Niestety - nadal się nie zdecydowałem na wysyłkę droga pocztową i pewnie szybko się nie zdecyduję.
Obrazek
Career Stratocaster + BOSS JS-8

By życie bajką było... wystarczy tylko chcieć

Ryszard66
Posty: 1
Rejestracja: 17-03-2011 08:00

17-03-2011 08:05

Mam bardzo przykrą wiadomość.
Mój brat Krzysiek (kyloss) zmarł w środę, 16.03 w Lublinie, na zawał serca.
W razie pytań proszę o kontakt na gg 2136075 lub skory@wp.pl

softnet
Posty: 11
Rejestracja: 02-01-2011 04:23

17-03-2011 18:22

Ta wiadomość zwaliła mnie z nóg. Zaskoczenie jest tak wielkie, że nie wiem co powiedzieć. Jeszcze wczoraj myślałem aby do niego napisać. Dziś wchodzę na forum i widzę, że cokolwiek bym mu napisał, on tego już nie przeczyta... :(

Przyjmij Ryszard ode mnie wyrazy szczerego współczucia :(
Obrazek
Career Stratocaster + BOSS JS-8

By życie bajką było... wystarczy tylko chcieć

Wróć do „Szkoły gitarowe”