ProVincjusz
Posty: 1
Rejestracja: 24-01-2014 00:58

24-01-2014 01:50

Witam
Zakupiłem ostatnio w śmiesznej cenie dwa wiekowe wiosła, których nie mogę zidentyfikować, proszę o pomoc w rozpoznaniu.
Pierwsza gitara to Kramer, początkowo myślałem że to jakaś wierna kopia, ale gryf na 100% oryginalny, a korpus dokładnie taki sam widziałem na ebayu, natomiast nie ma żadnych oznaczeń ani na gitarze ani na osprzęcie, brak również numeru seryjnego.
Konstrukcja:
- główka tzw. banan
- gryf przykręcany, 24 progi
- mostek dwustronne tremolo wygląda mi na konstrukcję Kahler'a
- pickupy HSS
- elektronika 1x Tone 1x Volume 3x On/Off (po jednym dla każdego pickupa)
- gniazdo bez płytki, głęboko wpuszczone w korpus
- wzór Frankenstat nie jest oryginalny, któryś z poprzednich właścicieli okleił wiosło przy pomocy folii samoprzylepnej
- oryginalny kolor widać na pleckach body

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Allegro - darmowe galerie zdjęć

Drugie wiosło to Cort, rocznik 1986, wygląda na 100% oryginalny, ale niestety numer seryjny jest starty.
W katalogu Corta na 86r. jest ten model ale nie mam dostępu do tego katalogu a ciekawi mnie co to za wiosło i z czego zrobione.
Konstrukcja:
- 22 progi
- pickupy HH
- elektronika 2x Volume 2x Tone 3-way switch
- mostek jednostronne tremolo
- brak oznaczeń na mostku i na płytce

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
galeria allegro

Bardzo proszę o pomoc, zależy mi szczególnie na tym Kramerze, nie wiem ile to jest warte, czy bawić się w odbudowę czy posłać komuś dalej (chętnych mam już kilku)
Brzmienie jest powalające i o ile nie lubię ciężkiego łojenia to ta gitara mnie urzekła.
Natomiast Cort zostaje ze mną na 100%, niesamowite wiosło.

Pozdrowienia
ProVincjusz

Awatar użytkownika
sebjus
Posty: 476
Rejestracja: 13-11-2010 21:32

25-01-2014 00:02

Ta pierwsza to coś w stylu Edward Van Halena miała być :-) , szukaj w katalogach Kramera
elekt. Peavey Rotor EXP Limited Edition (black) Tesla AH-2 18V EMG A/B
elekt. Jackson RR5 SH-2 SD Nazgul
elekt. Ibanez MTM10 Seymour Duncan AHB-1n AHB-2b Metal Blackouts

Wróć do „Gitary elektryczne”