Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator

26-12-2016 18:37

Najwięksi odchodzą. Strach wychodzić z domu.
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Awatar użytkownika
huberdt
Moderator

26-12-2016 20:11

Adios muchachos

Awatar użytkownika
boden7

26-12-2016 22:41

KERLES ŁISPER NYGA
FAJNY PRS
Blackstar ID:Core

Awatar użytkownika
starahuta

29-12-2016 07:13

Glazus pisze:
starahuta pisze:gdyż miałem kiedyś we familii dziadka, co ze specjalności był mianowicie bynajmniej wędliniarzem.

?

Czegoście mianowicie bynajmiej nie zrozumili, panie kulego? Chętnię wyklaruję.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
Glazus

29-12-2016 12:48

Sensu zdania przez Ciebie zbudowanego.
Że kim ze specjalności był Twój dziadek? Napisane przez Ciebie zdanie bynajmniej nie ma sensu.
Nie pamiętam.

Awatar użytkownika
starahuta

29-12-2016 19:08

Wędliniarz. Taki typ, co odymia mięsiwa i tak o sobie by najmiej mawiał, a co do sensu to przynajmiej nie masz się co naspinać. Jako widzisz, piszę nie poprawnie. Jeźli chce wersję poprawno, da znać.

Awatar użytkownika
Glazus

29-12-2016 19:28

starahuta pisze:Wędliniarz. Taki typ, co odymia mięsiwa i tak o sobie by najmiej mawiał, a co do sensu to przynajmiej nie masz się co naspinać. Jako widzisz, piszę nie poprawnie. Jeźli chce wersję poprawno, da znać.

Jesteś taki zabawny.

starahuta pisze:PS Przed znakiem zapytania nie powinno być spacji, a po przecinku tak. Wracaj do szkoły.
starahuta pisze:raff, przecinek, przecinek przed "więc"! Ale jeśli jest "tak więc", to przed tak.

Zrozumiano? Wiem, że nie...
starahuta pisze:Graj, to ci dobrze wychodzi, aleś jest analfabetą i nie widzę przeciwwskazań, żeby to wytykać: trzy razy napisałeś przecinek bez spacji, "poza" oddzielnie i niepotrzebny znak zapytania. Wracaj na Sorbonę.

itp., itd.

Nawet bym to olał, ale tak bardzo lubisz poprawiać innych, że fakt braku umiejętności składania zdań zawsze chętnie Ci wypomnę.
Nie pamiętam.

Awatar użytkownika
6nt

29-12-2016 20:43

Glazus - trafiony zatopiony. Tak patrzyłem i byłem ciekaw czy rzeczywiście nie rozumiesz, czy (jak sądziłem) celujesz "kto z Mieciem wojuje...". Nie zawiodłeś mnie.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."
Obrazek

Awatar użytkownika
RiffingMan
Doradca

29-12-2016 20:54

Ja tam nawet lubię poczytać takie barwne wypowiedzi. Według mnie świadome wariacje w składni nie są błędem. Wprowadza to trochę kolorytu na tym forum. Szczególnie widoczne jest to w zestawieniu z moimi wielokrotnie złożonymi i wręcz formalistycznymi zdaniami. Naprawdę starałem się tym razem takiego "potworka" nie popełnić. Musiałem się wrócić. Powstawiać niezbędne kropki.
Praktyka > Teoria > Sprzęt
Służę pomocą w zrozumieniu teorii muzyki, wystarczy wysłać prywatną wiadomość.

Awatar użytkownika
starahuta

29-12-2016 21:39

Bynajwięcej gratulowam Koledze ostatniemu. Głazusiu gratuluję albo arcywyrafinowania w udawaniu, że go coś razi, albo pomijam milczeniem, które jest złotem. A jak wiadomo, nie wszystko złoto, co się święci garnki lepią; nie mój tekst, ale dobry.

@6nt tradycyjnie, miserable bloody Rumuns, no sense of Humer.. Ale nauczy się Pan. Podobnie, jak o Jacksonach JS, zapytując po pięć razy.

Crushman

29-12-2016 21:40

Czy mi się wydaje czy tu większość jest po filologii polskiej? Aż się boję cokolwiek napisać... Huciu jak zwykle nie wychodzisz z roli? 6nt tylko się nie denerwuj na koniec roku... Pax inter pares! Czy jakoś tak...
Jackson DK2T SH-1'59/SH-6
Blackstar HT5 R Metal

rafi23

30-12-2016 00:04

O jak tutaj miło, nie to co Forum-gitara......... co jeden to tam mądrzejszy.

Awatar użytkownika
starahuta

30-12-2016 06:01

@Kretschmann: nie dorabiaj mnie gęby równego ("pares") z panem 6nt. I chyba nikomu oprócz niego (bo równość relacją zwrotną być musi i basta), choć, jak pedział peota, to kwestia smaku. Np. wawelskiego. Wolę już figurować jako parias.

Crushman

30-12-2016 08:09

Złośliwcze permanentny masz chyba jakieś hobby związane z SS bo ciągle do nich nawiązujesz... ale jak to mówią: "o gustach się nie dyskutuje".
Blackstar HT5 R Metal

Awatar użytkownika
6nt

30-12-2016 09:59

Crushman, całe szczęście mnie nie tak łatwo zdenerwować. Ta jednostka zdenerwowała mnie naprawdę tylko raz, gdy nieuczciwym atakiem okraszonym własną niewiedzą próbował on podważyć moje dobre imię, a jak brakowało argumentów (bo i wiedzy, jak sam zaznaczył, nie posiadał, więc skąd argumenty brać?) jechał kiepskimi dowcipami opartymi na stereotypach z amerykańskich filmów klasy B. Potem próbował jeszcze kilka razy, wykorzystując moją na niego alergię mentalną. Po kolejnej wpadce jego roboty, zdałem sobie sprawę, że nie warto. Obecnie staram się ignorować. Nie odpowiadam nawet na oczywiste zaczepki i powtarzanie uparcie tych samych, tak samo głupich, tekstów. Po co? Współczuć trzeba, bo ewidentnie poszukiwanie własnego "ja" poprzez taką aktywność świadczy o naprawdę głębokim nieszczęściu samej jednostki "w realu". Toteż z politowaniem jedynie spoglądam. Nie mogłem jednak nie zauważyć inteligentnej uszczypliwości Glazusa, który wypunktował bardzo celnie. Potwierdza tę celność dalsza "dyskusja", z użyciem umyślnie nieprawidłowych zwrotów, umyślnie rażących błędów (poczucie humoru? słabe... Benny Hill w porównaniu z tym to szczyt humoru intelektualnego) dla przykrycia intelektualnej porażki. Ot, takie gołębiowe sru i fru.

Nie denerwuję się, uśmiecham z politowaniem. Mam chwilkę spokoju w pracy, to sobie czytam, piszę, grzebię w internecie i dokształcam w różnych dziedzinach, jednocześnie słuchając przeróżnej fajnej muzyki, a po południu siądę w domu i sobie pogram. To jest moje życie na dziś, nie frustrackie bzdury wypisywane przez kogoś udającego "inteligentnie śmiesznego".
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."
Obrazek

Crushman

30-12-2016 10:06

U mnie też trochę luzu, ale zamiast grać w wolnych chwilach szukam części do starych polskich motorów - wzięło mnie na całego - chyba tak jak Ciebie z gitarami:) - ciągle powtarzam sobie, że ten będzie ostatni a potem... ;-) zresztą sam wiesz.
Blackstar HT5 R Metal

Awatar użytkownika
6nt

30-12-2016 11:26

Crushman pisze:U mnie też trochę luzu, ale zamiast grać w wolnych chwilach szukam części do starych polskich motorów - wzięło mnie na całego - chyba tak jak Ciebie z gitarami:) - ciągle powtarzam sobie, że ten będzie ostatni a potem... ;-) zresztą sam wiesz.

A co obecnie składasz? Też jestem fanem motocykli, tyle że jeżdżę włoskim. WSKi i WFMkę jednak składałem kiedyś, kupując części na złomowiskach. Ech, koniec lat 1990 to było złomowe Eldorado dla motocyklistów...
Obrazek

Awatar użytkownika
boden7

30-12-2016 12:32

A odchodząc od tematów niemiłych do tematów niemiłych to zdiagnozowali u mnie zespół cieśni nadgarstka i jest mi bardzo smutno.
FAJNY PRS

Awatar użytkownika
6nt

30-12-2016 12:35

boden7 pisze:A odchodząc od tematów niemiłych do tematów niemiłych to zdiagnozowali u mnie zespół cieśni nadgarstka i jest mi bardzo smutno.

Współczuję. To niestety stało się już cholerstwo choroba cywilizacyjną. Komputery, smartfony, tablety... coraz więcej tego używamy i coraz intensywniej, a organizmy jednak mamy dość mało zaawansowane motorycznie i pod tym względem jednak nie tak plastyczne, by dogonić postęp technologiczny.
Obrazek

Awatar użytkownika
boden7

30-12-2016 12:45

Akurat niestety to nie od smartfona czy komputera, grałem w piłkę ręczną za gówniaka i odzywają się stare kontuzje... Wszystkie palce miałem połamane a powybijane niezliczoną ilość razy. Moje palce są tak krzywe, że to jest po prostu parodia. Ale, co dziwne!, granie na gitarze uspokaja mój ból (niestety już nie mogę grać tak szybko jak kiedyś).
FAJNY PRS

Awatar użytkownika
6nt

30-12-2016 12:52

Tja... sport to zdrowie... skąd ja to znam? 20-25 lat temu judo, a teraz mogę przepowiadać pogodę lepiej niż TVN Meteo, hehe. Powiem jednak, że u mnie akurat z nadgarstkiem też przez kilka rzeczy się uspokoiło - trochę pingponga + gitara i mimo zdiagnozowanego uszkodzenia chrząstki trójkątnej, po kilku latach permanentny ból znikł (odzywa się bardzo rzadko teraz) i póki co przestała mi grozić operacja, a to mnie cieszy. A tak - lewa kostka nawala, prawy łokieć do wymiany (tysiące kilometrów w aucie też na to wpływają), prawy nadgarstek jak wyżej... możemy, jak to stare dziady, długo wymieniać się informacjami o "odniesionych ranach" ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
boden7

30-12-2016 13:15

Hah, dokładnie. Kiedyś krzywo stanąłem (stanąłem to złe słowo, zeskoczyłem) w klapkach za dużych na kamienny schodek, jakieś pół metra w dół. Roztrzaskane kości śródstopia, operacyjnie musieli złożyć kość w całość - nigdy nie zapomnę tego bólu.
FAJNY PRS

Awatar użytkownika
6nt

30-12-2016 13:29

boden7 pisze:Hah, dokładnie. Kiedyś krzywo stanąłem (stanąłem to złe słowo, zeskoczyłem) w klapkach za dużych na kamienny schodek, jakieś pół metra w dół. Roztrzaskane kości śródstopia, operacyjnie musieli złożyć kość w całość - nigdy nie zapomnę tego bólu.

Ha, a ja wszedłem wślizgiem gdy na rozgrzewce graliśmy na macie (boso) piłką lekarską w nogę, kolega podskoczył, żeby mnie nie zahaczyć i spadł mi na staw skokowy - koniec "kariery" judoki, pół roku o kulach i lasce, a teraz TVN meteo w lewej nodze. Żeby było śmieszniej, po 20 latach w czasie biegania pojechałem tą samą nogą na krzywej płycie chodnikowej w czasie biegania i znów torebka stawowa rozleciała się, a kostka zamieniła w balon... Ale najlepiej to się załatwiłem biegając długie dystanse po twardej nawierzchni - kompresyjne zmiany w obrębie kości piszczelowej, 8 miesięcy rekonwalescencji i fizjoterapia z użyciem m. in. fali uderzeniowej... to jest ból, jak Ci przykładają głowicę do kości, jeżdżą po niej, a w środku głowicy dwa wściekłe krasnale nawalają prosto w kość młotami kowalskimi...
Obrazek

Crushman

30-12-2016 13:57

W skrócie - starzejemy się:) Co do cieśni nadgarstka - szwagier miał zabiegi w Trzebnicy na obydwie ręce (praca przy pulpicie sterowniczym od 20 lat) - dzisiaj wszystko w porządku - palce nie cierpną, nie ma mrowienia itp. tak więc będzie dobrze:)
Co do motorków - poskładałem Kosa z 1979/80, motorynię dla starszego syna i Komara-sztywniaka dla teścia - teraz finiszuję WSK Z2 z 1961 - robię ją trochę po swojemu i będzie lekki custom, ale to już ostatnia... chyba... o żesz ja pierdzielę kogo ja oszukuję - rano szukałem następnej bazy do odbudowy - kobieta mnie zatrzaśnie.
Blackstar HT5 R Metal

Awatar użytkownika
6nt

30-12-2016 15:28

Piękne hobby.
Obrazek

Awatar użytkownika
starahuta

30-12-2016 20:32

Crushman pisze:Złośliwcze permanentny masz chyba jakieś hobby związane z SS bo ciągle do nich nawiązujesz... ale jak to mówią: "o gustach się nie dyskutuje".

Pudło, koralu. Kretschmann to taki typ od niezmienników krzywizny w geometrii. Chyba nazywało się to skalary Kretschmanna, ale nie rachowałem tego nigdy (nawet na kompiutrze). A że Niemiec -- wcale nie znaczy, że z Schutzstaffeln.

6nt pisze:Crushman, całe szczęście mnie nie tak łatwo zdenerwować.

Ale wypracowania pisać lubi Pan. Na zdrowie, może ciśnienie Panu spada.
atakiem okraszonym własną niewiedzą próbował on podważyć moje dobre imię,

Pana "dobre imię" jest pysznym żartem -- proszę o jeszcze; a co do "ataku" -- wszystko zostało z mojej strony w oryginale, przeprosiny też. Czy nie odnosi Pan wrażenia, że uprawia tu jakiś niesmaczny, cierpiętniczy ekshibicjonizm? Weźmie Pan kolorową pigułkę, może to Panu poprawi widzenie świata i okolic.

Awatar użytkownika
boden7

01-01-2017 15:23

Novyi God bumbały.
FAJNY PRS

Awatar użytkownika
RiffingMan
Doradca

02-01-2017 22:53

Właśnie zauważyłem, że chyba powinienem przeprowadzić analizę socjologiczną fenomenu tematu "432 Hz a 440 Hz". Biorąc pod uwagę średnią liczbę odsłon niepodpiętych tematów w dziale "Teoria muzyki", nie mam pojęcia dlaczego akurat taka ciekawostka (o której zacząłem temat dla śmiechu, bo przydatność tego zagadnienia jest wątpliwa), osiągnęła ponad 10000 odsłon.
Praktyka > Teoria > Sprzęt
Służę pomocą w zrozumieniu teorii muzyki, wystarczy wysłać prywatną wiadomość.

Awatar użytkownika
Adios
Moderator

03-01-2017 00:41

Ten temat to swoisty fenomen, mnie najbardziej intryguje dlaczego kilku użytkowników potworzyło konta tylko po to żeby tam napisać, że 440 Hz to dzieło szatana. Wyczuwam jakiś spisek :D
Martch, Takamine EG-116

Awatar użytkownika
boden7

03-01-2017 11:49

432Hz jest bardzo fajne, szczególnie D standard w tym świetnie brzmi.
FAJNY PRS

Wróć do „Hyde Park”