Opinie i dyskusje o gitarach akustycznych i klasycznych

Postprzez marcowyzajac » 2014-03-02, 16:41

chyba wreszcie zaczynam dojrzewać: znalazłem takie coś http://www.thomann.de/pl/ovation_celebrity_ce44_1.htm i bardzo mi się to spodobało. grałem kiedyś na podobnej(niestety nie wiem czy to było wtedy ovation czy podróba) i była wygodna, brzmiała całkiem fajnie, zastanawiam się czy nie sprawić sobie takiego czegoś, ale...

zawarł ktoś bliższą znajomość z takim wiosłem, posiada ktoś? czy to to ma jakieś szczególne przypadłości?

może ktoś wie gdzie kupić coś takiego(niekoniecznie musi być ovation) taniej?
będzie to grane w domu, na wyjazdach i ew. małych koncertach. obejdę się bez elektroniki wbudowanej, jeśli gitarę z takim charakterystycznym pudłem uda się dostać poniżej tysiąca polskich złociszy
Obrazek
Zaczynam zdania od wieklich liter. Kończę zdania kropką. Znaków interpunkcyjnych nie poprzedzam spacją. Da się? Da się. Więc piszcie ludzie po polsku.
marcowyzajac

Pochwały: 170

Blues Rock Guitar WorkshopLeszek Cichoński i przykłady skal i riffów bluesrockowych
88,00 zł2xCD + 32 str A4
Rzemiosło i sztukaPonad 2 godziny szkoły gitarowej, improwizacja, skale i techniki
40,00 zł2 płyty DVD

Postprzez sss » 2014-03-03, 01:27

sporo tego się trafia na aukcjach

tu masz dużo tańszą opcję

http://tablica.pl/oferta/gitara-elektro ... 0ea35d8b70

to są raczej typowe gitarki do grania przez wzmacniacz

Autor postu otrzymał pochwałę
sss

Pochwały: 27

Postprzez Goblin » 2014-03-03, 07:23

Mój kolega ma Ovationa i dość często na nim grałem,to bardzo dobre i wygodne gitary,brzmia bardzo fajnie tównież "na sucho",porównywanie jej do Stagga jest mocno nie na miejscu:)

Obrazek
Obrazek
Goblin

Pochwały: 23

Postprzez marcowyzajac » 2014-03-03, 08:51

ok, dzięki.

najbardziej mi zależy na dobrym brzmieniu na sucho, w końcu to akustyk.
ktoś jeszcze się wypowie?
Obrazek
Zaczynam zdania od wieklich liter. Kończę zdania kropką. Znaków interpunkcyjnych nie poprzedzam spacją. Da się? Da się. Więc piszcie ludzie po polsku.
marcowyzajac

Pochwały: 170

Postprzez sss » 2014-03-03, 10:23

Goblin napisał(a):Mój kolega ma Ovationa i dość często na nim grałem,to bardzo dobre i wygodne gitary,brzmia bardzo fajnie tównież "na sucho",porównywanie jej do Stagga jest mocno nie na miejscu:)

to chyba jasne, nie powiedziałem, że jest tej samej jakości tylko zasugerowałem, że w szerokim zakresie cenowym można coś znaleźć z różnych producentów bo taka sugestia była w pierwszym poście ... chociaż może masz trochę racji, skrót myślowy był może zbyt duży ;-)

ovationy w cenie ok. 1000 zl również się pojawiają
fakt są wygodne

co do brzmienia to ja próbowałem dwa i "brzmią bardzo fajnie" jest właściwie trafnie powiedziane - taki trochę inny, fajny sound na sucho z naciskiem na inny ;-)

natomiast w tej chwili jestem mocno ukierunkowany na elektronikę albo mieszaną (2 pickupy) lub ewentualnie na elastyczne piezo typu L.R. Baggs element albo shadow nanoflex bo brzmią zauważalnie lepiej od typowych piezaków i uważam, że planując grę zelektryfikowaną trzeba się zastanowić co nam odpowiada brzmieniowo bo wpływ elektroniki jest w tym wypadku ogromny
sss

Postprzez Goblin » 2014-03-03, 10:59

jest znaczący:)oczywiscie szanuje Twoje zdanie i co nie podlega dyskusji masz wieksze doswiadczenie w elektro-akustykach niz ja,gralem na kilku-dość dobrych,ale jednak elektryk to moja bajka:)jeżeli celowałbym w Ovationa to uzywane USA-to tak jak z Fenderem-jedyna słuszna droga:)
Obrazek
Obrazek
Goblin

Pochwały: 23

Postprzez sss » 2014-03-03, 14:16

heheh ja nie jestem ekspertem tylko mam chęć na elektroakustyka fajnie brzmiącego na wzmaku i doszedłem do wniosku, że super gitara ze słabą elektroniką zagra gorzej niż średnia gitara z dobrą :)

a co do ameryki chyba masz sporo racji z jednym zastrzeżeniem - pojawiają się stare gitarki i sa na pewno fajne ale elektronika sprzed xx lat może być zdecydowanie gorsza niż teraz
sss

Postprzez SklepAkord » 2014-03-04, 11:09

Gitara typu Ovation ma dość specyficzne brzmienie - czy to kopia czy oryginał - i mocno bym się zastanowił, zanim bym ją kupił, a na pewno ograł. Kopie niestety na sucho brzmią jak elektryki hollowbody - brzmienie jest przyjemne dla ucha, ale płaskie jak modelka. Oryginały wypadają tutaj zapewne nieco lepiej, nawet te najniższe modele, robione w Azji. Jeśli chcesz tanią kopię, to jest jeszcze Morrison SW-128 http://sklepakord.pl/search?st_search%5 ... detail%5D=

Oczywiście nie ma startu do oryginału który wrzuciłeś, a zakładam, że masz na niego budżet, więc kopie raczej wszystkie odpadają.

Nie wiem dokładnie na czym Ci zależy, ale jeżeli chodzi Ci o akustyka z wygodą (a może i z opcją brzmieniową) elektryka, to przemyśl jeszcze Ibanez MSC350/600 (już nieprodukowane) i Crafter SA/SAT. Dla mnie sytuacja pod kątem brzmienia akustycznego wygląda tak: Akustyczna=> Ovation=> Hybrid acoustic (np. Crafter SA); co jest raczej oczywiste, ale hybryda da Ci dodatkowo przetwornik magnetyczny (w większości modeli możesz go nawet miksować z brzmieniem akustycznym). Nie bez powodu Taylor T5 cieszy się taką popularnością wśród muzyków koncertujących (zależnie od gatunku muzycznego może być lepszy niż elektryk + piezo).

Jeżeli natomiast chodzi tylko o brzmienie akustyczne i wygodną, małą gitarkę "kanapową" to popatrz jeszcze na akustyki typu OM/OOM. Nie ma ich za wiele w cenie do 1000 zł, ale możesz zerknąć na Ibanez PC15, tanio a przyzwoicie. Między 1k a 1,5k zł są już Breedlove, Richwood, pewnie parę innych. Kształt pudła inny niż Ovation, ale wymiarami wcale nie większa (oczywiście głębsza o parę cm)

http://www.sklepakord.pl
Przydała Ci się moja porada? Daj pochwałę! Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do mnie PM!
SklepAkord
Sklep Muzyczny

Pochwały: 1

Postprzez GeNeX » 2014-03-04, 23:03

Może model od Mayonesa?
http://www.forteart.pl/index.php?p1094, ... ekend-a-80
Jak widać nie jest to gitara taka sama jak Ovation, ale podaję z nadzieją, że może się zainteresujesz.
Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310
GeNeX

Pochwały: 6

Postprzez sss » 2014-03-05, 00:00

O tak ibki MSC są elektrycznie bardzo fajne. Mają wbudowany przester a niektóre i reverb. Mi się podobają bardziej niż OVATION :)
sss