vampireanon
Posty: 35
Rejestracja: 03-12-2011 20:05

20-06-2015 23:58

Tak jak w temacie Mam gitarę Jackson js32rr gdzie gryf jest przykręcany a nie wklejany mozliwe ze wielu uzytkowników boryka się z opadającym gryfem również w innych gitarach, więc piszę jak rozwiązać ten problem oraz pytanie moje do bardziej doswiadczonych ale to później.
Mianowicie w mojej gitarze miejsce mocowania paska jest nad płytką która mocuje gryf. są tam jakby ustawić gitare pionowo 4 śruby -> :: wystarczy wykręcić mocowanie paska, oraz wykręcić jedną ze srub. Jeśli trzyma się gitarę gryfem do góry to proponuje wykręcić lewą górną śrubę. i w to miejsce zamontować uchwyt oczywiście na śrubie do tego przeznaczonej gdyż jest ona dłuższa. W stare miejsce wkręcić spowrotem razem z podkładką gdyż chroni ona lakier. I gotowe.

Moje pytanie do znawców, śruba trzymająca gryf po założeniu nakładki trochę się skraca więc czy możliwe jest aby gryf się trzymał tylko na 3 tak by instrument się nie rozpadł ?? Mam cienkie struny i myślę że siła naciągu nie jest aż tak duża by jedna mniej zaszkodziła. zwłaszcza że telecastery mają niekiedy właśnie trzy. :-?
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

21-06-2015 07:31

W której klasie jesteś?
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Wróć do „Poradniki (sprzęt muzyczny)”