Jedrula98
Posty: 20
Rejestracja: 16-11-2013 11:57

02-01-2014 20:07

Witajcie! Od niedawna mam akustyka Epiphone DR 100 (wiem że nic specjalnego ale mnie zadowala), wcześniej grałem na klasyku. Czas na wymianę strun (brzmią coraz gorzej), no właśnie, jest to temat rzeka. Obecnie z tego co wiadomo mam założone 0.11 (jeszcze fabryczne) a z tego co wyczytałem to większość osób mówi że prawdziwe brzmienie akustyka dostaniemy przy strunach 0.12. o palce się nie boje.
No właśnie i teraz mam parę pytań:
Czy trzeba jakoś specjalnie przystosowywać wiosło do grubszych strun? Wiem że będzie potrzebna regulacja krzywizny gryfu ale czy coś poza tym ? Typu szlif siodełka czy coś ? (bo nie wiem jak się jeszcze grubsze struny w nim zmieszczą jak te 0.11 wypełniają mi całe rowki szczelnie)
Mostek mi wytrzyma taką zmianę naprężenia ?
Czy ktoś miał styczność z Martinami?
Lepiej fosforowo-brązowe czy brązowe ?
Jakie struny polecacie ?


Pozdrawiam

piotrek11123
Posty: 10
Rejestracja: 31-07-2013 19:04

03-01-2014 23:13

Witam!

Nic nie trzeba przygotowywać do grubszych strun :D.
nie będę się rozpisywał bo nie mam na to teraz czasu, ale z całego serca mogę ci polecić struny Dunlop ZWP1254 - sygnatura Zakka Wylde'a.

http://www.bigbeat.pl/gitara/struny/str ... 254-10412/

Mam takie do elektryka o grubości 10-60 i na żadne inne nie zmienię. Znajomy ma akurat te na akustyku i bardzo je sobie chwali, zresztą sam je ogrywałem i brzmienie jest po prostu piękne :D

A o palce też nie ma co się martwić, nawet jak bolą to maksymalnie po paru dniach grania wszystko przejdzie :)
Obrazek
Obrazek

Cort KX5 "KATANA" --> ROLAND MICRO CUBE --> Laney LV100

LIVE TO PLAY LIVE

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”