maxxam97
Posty: 25
Rejestracja: 17-03-2014 18:35

30-06-2014 23:02

witam,
mam do Was pewne pytanie. Czym może być spowodowany pisk w głośnikach gdy ustawimy maksymalną głośność? Są one podpięte do "zielonego" z tyłu, kabel minijack-duży jack do line'a z tyłu oraz mikro podłączony na przednim panelu. Robiłem wczoraj format komputera więc nie sądzę, żeby to miał być jakiś wirus czy coś... bardziej prawdopodobna wydaje mi się możliwość "źle ustawionych sterowników" które oczywiście zainstalowałem- Realtek HD Audio. Ten pisk nie przeszkadza tak bardzo, gdy zwyczajnie słucham muzyki czy coś, ale gdy chcę zmienić na sterowniki ASIO żeby grać na gitarze elektrycznej to nie da się wytrzymać :/ Czego to może być wina? Sprawdzałem i to na pewno nie głośniki bo ten pisk jest zarówno słyszalny w głośnikach jak i słuchawkach, natomiast gdy podłącze telefon zamiast komputera wszystko jest ok (no, może jakieś delikatne buczenie na głośności na maksimum)
Specyfikacja?
Windows 7 64 bit Prof.
Asus P5KC
Sterowniki Realteka (były instalowane jako pierwsze bo często są z nimi problemy jeżeli instalowałem je np. po chipsecie czy grafice) oraz ASIO4ALL czyli sterownik do grania na gitarze ;)
Jakieś pomysły czym to może być spowodowane? Dodam, że przed formatem wszystko działało jak malina :3 Myślicie, że coś w sprzęcie czy raczej w ustawieniach sterowników itd?

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

01-07-2014 11:45

maxxam97 pisze:witam,
mam do Was pewne pytanie. Czym może być spowodowany pisk w głośnikach gdy ustawimy maksymalną głośność? Są one podpięte do "zielonego" z tyłu, kabel minijack-duży jack do line'a z tyłu oraz mikro podłączony na przednim panelu.

Zmniejsz czułość mikrofona...?
Robiłem wczoraj format komputera więc nie sądzę, żeby to miał być jakiś wirus czy coś...

"Never have so many understood so little about so much", jak powiedział Churchill.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

maxxam97
Posty: 25
Rejestracja: 17-03-2014 18:35

01-07-2014 14:53

Dzięki za odpowiedź i zainteresowanie ale wszystko się samo naprawiło o.O aż sam się dziwie. Jak na razie nic nie piszczy, nie buczy itd. Jest dziwnie cicho... za cicho... ;)

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

01-07-2014 19:38

Zresetuj komputer. Może pisk wróci. Bądź przy nadziei, Windows w takich sprawach nie zawodzi :)
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
Gerex2000pl
Posty: 8
Rejestracja: 28-08-2014 22:11

28-08-2014 23:09

no przecie ci mikrofon sprzężał. W sterach ASIO włącz opcje zaawansowane i odznacz wejście twojego mikrofonu. Możliwe tez, we twoja gitara jest za blisko głośników.

Wróć do „Guitar Rig”