Zenon
Posty: 308
Rejestracja: 13-10-2012 22:47

10-02-2015 22:17

Witam. Mam pytanie. Nie stać nas na demo więc wpadłem na pomysł nagrania go w domu.
Perkusista jeśli się ociepli to mógłby wynieśc gary na pole i nagrać w dobrej jakości.
Natomiast ja chciałbym kupić Behringer C1-u i nagrać nim gitary, bas i wokal. Potem złączyć to wszystko w domu. Myślicie żę dało by się promować takim demo na różnych przeglądach? nieraz szkoły muzyczne prywatne coś takiego organizują ale wymagają nagrania , i wydaje mi się że nagranie dyktafonem w komórce to nie bardzo, a z drugiej strony skąd taki młody zespół ma miec swoje nagranie? Próbować w domu czy odpuścić i zbierać na studio jakieś proste?

Awatar użytkownika
maros223
Posty: 257
Rejestracja: 26-02-2014 10:16

11-02-2015 10:09

Cześć.
Identyczny problem miałem ze swoją kapelą. Wszyscy teraz chcą usłyszeć demo. W temacie nagrywania samemu orientuję się od jakiegoś czasu i powiem tak: zależy co chcesz osiągnąć. Najcięższe jest nagrywanie perkusji. O nagrywaniu perkusji przez interfejs - jeśli nie macie kasy - zapomnij. Potrzebujesz minimum 6 separatywnych wyjść, a takie interfejsy już trochę kosztują. Metodą chałupniczą moim zdaniem nie da się ładnie nagrać perkusji, ale dźwięk może być powiedzmy akceptowalny.
Z gitarami, basem i wokalem dałoby radę, może tylko inny interfejs, nie ten behringer. Poczytaj o latencji i jakościach dźwięku.
Kolejny problem to DAW. Jeśli umiesz już trochę ogarniać jakiś bardziej profesjonalny program typu Pro Tools, Cubase to ok. Jeśli nie, to początek może być udręką. Zwłaszcza jeśli coś zagrane będzie nierówno. O masteringu nie wspominam.

Nie piszę tego dlatego żeby Was zniechęcić, ale żebyście byli świadomi tego że możecie wydać np. kasę na mikrofony, kable, interfejs a efekt końcowy może być słaby. Zorientujcie się czy koło Was nie ma jakiegoś półprofesjonalnego studia. U nas średnia cena za 1 numer /100zł. Więc 3 numery na jakieś demo to koszt 1 używanego interfejsiku pod gitarę. Co się bardziej opłaca? Zdecydujcie sami.

Pozdrawiam
Jackson DK2m Snow White Obrazek
Marshall 1936 V30 + G12t-75; Marshall Valvestate 8100; Line 6 Pod HD500; JamMan Solo XT Looper
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.forpoczta.com
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Awatar użytkownika
dead2582
Posty: 1109
Rejestracja: 23-02-2013 14:37

11-02-2015 19:19

Popieram Marosa jeżeli chodzi o DAW. Bez dobrej obróbki ni cholery dobrze to nie zabrzmi, takie nagrywanie w domowych warunkach. A trochę doświadczenia i obycia w programie wymagane jest, żeby to dobrze zrobić. Możecie pomyśleć o kupieniu jednego interfejsu który ma wejscie jack i XLR (ewentualny phantom, zależy jakich mikrofonów będziecie używać), i robić perkę w MIDI, używając jakiegoś Addictive Drums czy innych Superior Drummerów. Jak nie macie dobrych pieców to prawdopodobnie również gitary lepiej by brzmiały z VST niż nagrane mikrofonami. Akustyki najlepiej pojemnościówkami jak używacie, wokal to już wokalista powinien wiedzieć najlepiej co i jak, jakiego mikrofonu używa i dlaczego. Jak nie wie to coś jest nie tak :)
ObrazekObrazek
Sterling JP60 blblblblblblblblbllblblblbSterling JP70 (Liquifire+Crunchlab )
Obrazek
Axe FX II Mark2

Wróć do „Gitara i komputer”