Awatar użytkownika
bartex2x
Posty: 68
Rejestracja: 26-05-2010 17:54

22-10-2013 19:08

Witam. Przedstawiam wam mój najnowszy numer :) Każdy kto słyszał wcześniej moje nagranie zauważy nowy element, mianowicie smyczki. Jak te smyczki brzmią ? nie są sztuczne :D ? Może jakiś fragment komuś się szczególnie spodoba, to byłbym wdzięczny gdyby napisać o tym w komentarzu :) Czekam na krytykę !
Pozdro . http://www.youtube.com/watch?v=iYvhPs81 ... e=youtu.be

Awatar użytkownika
adamkudrzik
Doradca
Posty: 156
Rejestracja: 01-09-2009 19:35

22-10-2013 19:38

ZAJEBISTA kompozycja. Gratuluje!

Fajny melodyjny temat, ciekawie wszedles w solo na wahu. Podoba sie:)

Opiernicz powinienes tylko dostac za niespodzianke w ostatnich 4 sekundach:D Na 3/4 glosnosci w sluchawkach zatyka lewe ucho i przeszywa mozg;)
Fender American Deluxe Stratocaster SSS |MEG Axis
Hughes&Kettner Trilogy Head | Hughes&Kettner Zentera Combo | Hughes&Kettner Z-Board
Hughes&Kettner Tubeman Plus | George Dennis GD65 Parametric Wah/Volume | George Dennis GD230 King Bee
Focusrite Saffire PRO 14

Awatar użytkownika
bartex2x
Posty: 68
Rejestracja: 26-05-2010 17:54

22-10-2013 19:44

adamkudrzik pisze:ZAJEBISTA kompozycja. Gratuluje!

Fajny melodyjny temat, ciekawie wszedles w solo na wahu. Podoba sie:)

Opiernicz powinienes tylko dostac za niespodzianke w ostatnich 4 sekundach:D Na 3/4 glosnosci w sluchawkach zatyka lewe ucho i przeszywa mozg;)

O jakiej niespodziance mówisz ;D ? bo tam już tylko cichy szum jest ;p

Awatar użytkownika
adamkudrzik
Doradca
Posty: 156
Rejestracja: 01-09-2009 19:35

22-10-2013 19:46

na lewym kanale nagle zupelna cisza:) Wsysa ucho do sluchawki :)
Fender American Deluxe Stratocaster SSS |MEG Axis
Hughes&Kettner Trilogy Head | Hughes&Kettner Zentera Combo | Hughes&Kettner Z-Board
Hughes&Kettner Tubeman Plus | George Dennis GD65 Parametric Wah/Volume | George Dennis GD230 King Bee
Focusrite Saffire PRO 14

Awatar użytkownika
bartex2x
Posty: 68
Rejestracja: 26-05-2010 17:54

22-10-2013 19:52

adamkudrzik pisze:na lewym kanale nagle zupelna cisza:) Wsysa ucho do sluchawki :)

a to tak może być :D nie słuchałem tego w słuchawkach, ale wyobraziłem sobie co czułeś ;)

Awatar użytkownika
Mayo
Posty: 333
Rejestracja: 03-08-2012 21:29

22-10-2013 20:59

bartex2x pisze:Witam. Przedstawiam wam mój najnowszy numer :) Każdy kto słyszał wcześniej moje nagranie zauważy nowy element, mianowicie smyczki. Jak te smyczki brzmią ? nie są sztuczne :D ? Może jakiś fragment komuś się szczególnie spodoba, to byłbym wdzięczny gdyby napisać o tym w komentarzu :) Czekam na krytykę !
Pozdro . http://www.youtube.com/watch?v=iYvhPs81 ... e=youtu.be



1. Na początku skrzypce plastik.
2. 1:48, smyczek do poprawy, plastik. Ciekawe jakby zabrzmiał melotron.
3. 2:53- smyczek do poprawy, ale już jest lepiej. Używasz chyba słabej wtyczki. Dźwięk smyczka nie narasta naturalnie, nie czuć ruchu smyczka.
4. Kompozycja bardzo dobra, nośna. Wokal nadałby ostateczny charakter utworu. Można sobie wyobrazić jakby tu zaśpiewał Bruce Dickinson.
http://soundcloud.com/Myhard

http://www.youtube.com/MayoProject

Kramer Pacer Classic | Flame Bell | Cort GB JB

Awatar użytkownika
bartex2x
Posty: 68
Rejestracja: 26-05-2010 17:54

22-10-2013 21:14

Mayo pisze:
bartex2x pisze:Witam. Przedstawiam wam mój najnowszy numer :) Każdy kto słyszał wcześniej moje nagranie zauważy nowy element, mianowicie smyczki. Jak te smyczki brzmią ? nie są sztuczne :D ? Może jakiś fragment komuś się szczególnie spodoba, to byłbym wdzięczny gdyby napisać o tym w komentarzu :) Czekam na krytykę !
Pozdro . http://www.youtube.com/watch?v=iYvhPs81 ... e=youtu.be



1. Na początku skrzypce plastik.
2. 1:48, smyczek do poprawy, plastik. Ciekawe jakby zabrzmiał melotron.
3. 2:53- smyczek do poprawy, ale już jest lepiej. Używasz chyba słabej wtyczki. Dźwięk smyczka nie narasta naturalnie, nie czuć ruchu smyczka.
4. Kompozycja bardzo dobra, nośna. Wokal nadałby ostateczny charakter utworu. Można sobie wyobrazić jakby tu zaśpiewał Bruce Dickinson.


I to jest opinia :D Używam edirol orchestral , widziałem a raczej słyszałem na yt jak ludzie to wykorzystują i zrobiło na mnie wrażenie. Może mógłbyś mi polecić jakąś lepszą wtyczkę ?

Awatar użytkownika
Mayo
Posty: 333
Rejestracja: 03-08-2012 21:29

22-10-2013 21:25

Nie znam się za bardzo na orkiestracjach, jeszcze ; ), ale kiedy podłożyłem Edirola zamiast MIDI, to czasem gorzej to brzmiało ;) Wydaje mi się, że można próbować z Miroslav Philharmonik. Oczywiście jest też East West Orchestral, Symphobia, itd.
http://soundcloud.com/Myhard

http://www.youtube.com/MayoProject

Kramer Pacer Classic | Flame Bell | Cort GB JB

Awatar użytkownika
lordJim
Posty: 637
Rejestracja: 21-05-2013 19:34

23-10-2013 08:54

bartex2x pisze:...

Przyjemny,urozmaicony kawałeczek jednak solo 2.32-2.36 (w zaokrągleniu) troszkę mi nie podchodzi. Oczywiście to Twój zamysł całości :o) i nie chcę kwestionować tego fragmentu ale... pozostaje mi to małe ale ;o)
Obrazek Obrazek
Fender FSR STD STRAT MN BLK / Fender Mustang GT 40

Awatar użytkownika
bartex2x
Posty: 68
Rejestracja: 26-05-2010 17:54

23-10-2013 11:44

lordJim pisze:
bartex2x pisze:...

Przyjemny,urozmaicony kawałeczek jednak solo 2.32-2.36 (w zaokrągleniu) troszkę mi nie podchodzi. Oczywiście to Twój zamysł całości :o) i nie chcę kwestionować tego fragmentu ale... pozostaje mi to małe ale ;o)

Tutaj miałem problem z wymyśleniem jakiegoś sola i zaczęło mnie to denerwować, to przysiadłem i zaimprowizowałem ;p Zamysł na to solo był zupełnie inny :)

Awatar użytkownika
lordJim
Posty: 637
Rejestracja: 21-05-2013 19:34

23-10-2013 17:07

Jak nic więc musisz dopracować jeszcze właściwą solóweczkę (skoro się przyznałeś ;o))
Obrazek Obrazek
Fender FSR STD STRAT MN BLK / Fender Mustang GT 40

Awatar użytkownika
bartex2x
Posty: 68
Rejestracja: 26-05-2010 17:54

23-10-2013 20:23

Tylko gdybym siedział i ją dopracowywał, straciła by trochę na wartości, ponieważ byłoby to planowane:D a taka improwizowana solówka oddaje nastrój chwili i to co czułem w tej sytuacji :D

Awatar użytkownika
Televisaur
Posty: 237
Rejestracja: 27-03-2012 13:39

24-10-2013 08:01

to ją tak zaplanuj żeby, wyglądała na zaimprowizowaną a nie było potknięć i rażących niedociągnięć, heheh
swoją drogą to kawał naprawdę dobrej roboty, posłuchałem też innych Twoich numerów i też nieźle, gratulacje, tak trzymać
a edirol to faktycznie taki bardzo prosty instrument, mimo to gdy się przyłożysz, to można coś tam niezłego wykombinować ... jednak uciążliwe jest w nim to, że nie zapisuje się w sekwencji w DAWie, trzeba niestety jeszcze wczytywać pliczki z zapisanymi ustawieniami, z czasem tak mnie to zaczęło irytować, że potraktowałem go deletem.. i Tobie też to radzę, hehe

Awatar użytkownika
bartex2x
Posty: 68
Rejestracja: 26-05-2010 17:54

24-10-2013 11:41

Televisaur pisze:to ją tak zaplanuj żeby, wyglądała na zaimprowizowaną a nie było potknięć i rażących niedociągnięć, heheh
swoją drogą to kawał naprawdę dobrej roboty, posłuchałem też innych Twoich numerów i też nieźle, gratulacje, tak trzymać
a edirol to faktycznie taki bardzo prosty instrument, mimo to gdy się przyłożysz, to można coś tam niezłego wykombinować ... jednak uciążliwe jest w nim to, że nie zapisuje się w sekwencji w DAWie, trzeba niestety jeszcze wczytywać pliczki z zapisanymi ustawieniami, z czasem tak mnie to zaczęło irytować, że potraktowałem go deletem.. i Tobie też to radzę, hehe

TO ja Ci powiem brachu że wszedłem na Twój profil muzoo i posłuchałem rex strikes back :D i utwór wgniótł mnie w fotel, bo strasznie przemyślana kompozycja :D nie wiem czy mam cierpliwość do tworzenia czegoś takiego (w sensie na tyle doskonałego) , ale powiedz mi jakich wtyczek użyłeś do tego, smyczki klawisze itd, to mi się przyda :D albo jakie polecasz :)

Awatar użytkownika
Televisaur
Posty: 237
Rejestracja: 27-03-2012 13:39

24-10-2013 15:05

hehe, ja też nie jestem pewien czy jeszcze mam cierpliwość, o której mówisz... dzięki, cieszę się że się podoba
odpowiadając na Twoje pytanie: zdaje się że większość wtyk z bibliotekami kilkugigowymi już jakotako brzmią, pewnie podstawą jest żeby je dobrze opanować
używałem kiedyś miroslav filharmonik (nada się), a w numerze o którym mówisz używałem głównie symfobii, która chodzi pod kontaktem... ale nie każdemu by pewnie spasowała bo mimo że świetnie brzmi, nie ma zbyt wielu opcji które są u konkurencji... east west quantum leap podobno miażdżą, hehe
ale i tak za wszystkie trzeba płacić jak za mięso więc powodzenia w poszukiwaniach...

Wróć do „Wasza twórczość”