sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

24-09-2014 10:40

Czy graliście na małych gitarkach typu parlour, mini jerry itp.?
Jak się na nich gra? Jak brzmią na żywo?

Miałem krótki kontakt z taką gitarką ale produkcji lutniczej w cenie ponad 2000$ w USA więc raczej wyższa półka niż to co mnie interesuje. Wrażenie niesamowite. Każdy kto wziął gitarkę do ręki miał banana na twarzy. Coś w tej gitarze było. Chociaż basu było relatywnie mniej to przy graniu palcami nie było uczucia jego braku ale po przejściu z dredonught albo jumbo wydawało się, że każdy niski dźwięk ma swoje miejsce a po powrocie z małego na duże wydawało się w pierwszej chwili jakby coś hmmm dudniło. Mała gitarka była cała lita bardzo cienkim topem i to też na pewno miało ogromne znaczenie. Świerk Egelmana i palisander. Podstrunnica heban. Bajeczka ;-)

Od dłuższego czasu szukam gitarki z krótką menzurą (630-634mm) i nieco szerszym siodełkiem (44,5-45mm) oraz z mniejszym pudłem. Celowałem w pudło folk. Na oku mam gitarkę ALVAREZA AF60CE - AF70CE lub używkę MF75CE. Gitarki bardzo fajne chociaż nie lepsze od mojego LAGa. Wszystko super ale czekam na kolejna dostawe do Polski z uwagi na prawdopodobieństwo, że w nowej dostawie siodełka będą 44,5 zamiast 43mm.

Ale jest jeszcze gitarka T.Burton Bobby MJ13.
http://www.e-gitara.net.pl/testy-mainme ... ggs-anthem

Siodełko 45mm, menzura 630mm i do tego gryf nie rozszerza się adekwatnie do szerokości siodełka tylko na mostku ma standardowa szerokość - dla mnie super :)

Ale hmm T.Burton i do tego to matowe wykończenie....

Grał ktoś na Bobby?

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna powyżej 1000zł”