terminatriks
Posty: 16
Rejestracja: 06-02-2014 22:45

06-02-2014 23:00

Witajcie,
to mój pierwszy post na forum.

Tanio nabyłem klasyka od znajomego, który sprzedał mi właściwie nieużywaną 2 letnią yamahę c-70 za 100zł. Zawsze lubiłem brzmienie gitar akustycznych i klasycznych, dlatego bez wahania odkupiłem. Myślę że to idealny instrument żeby wydobyć kilka pierwszych dźwięków.

Chciałbym nauczyć się techniki klasycznej, jednakże korzystanie z nauczyciela raczej nie wchodzi w grę.
Jestem już starym dziadem i chciałbym zgłębić instrument czysto hobbistycznie.

Póki co od chyba 3 tygodni męczę Powroźniaka ABC gitary i udało mi się dotrzeć do 20 - którejś strony, gdzie wchodzi łączenie strun basowych z wiolinami. Jednak sama ta książka daje bardzo mało rad odnoście techniki gry, zapobiegania błędom itp, poza tym sporo ćwiczeń jest na dwie lub trzy gitary, co na początku wyklucza je dla mnie.

Chciałbym abyście polecili mi jakieś materiały (najlepiej kilka), które dość dobrze i szczegółowo będą wszystko tłumaczyły, odnoście techniki tak aby nie robić błędów. Plus oczywiście sporo przydatnych ćwiczeń, które potem ułatwią grę, a to wszystko z jak najlepszą systematyką.

Wpadło mi w oko Gitara z nauczycielem i bez Zielmańskiego + płyta, ale nie wiem czy spełnia ww. warunki.

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”