Awatar użytkownika
kubzun
Posty: 1360
Rejestracja: 28-11-2011 17:27

23-07-2015 19:45

Witam.
Nie znalazłem nigdzie takiego tematu, więc tu zapytam, ale zanim co to objaśnię sytuację. Posiadam heada crate black heart 15 wat, za nic w świecie nie pamiętam na jakich lapmach, a nie chcem już szukać śrubokrętu i sprawdzać. Tak czy inaczej to piec ma 15 wat mocy. Posiada przełącznik ograniczający jego moc do 7 wat. Jednak to wciąż dużo, wpinam go do paki 2x12 i gram w domu, więc nie mam nawet okazji usłyszeć tego lampowego charakteru. Piec ma volume i gain. Interesi mnie natomiast dorobienie do niego gały master volume. W zasadzie gałka volume to końcówka mocy, a gain to preamp. Jeśli wyposażę piec w MV, to obydwie gałki volume i master będą odpowiadały za końcówkę? Bo o ile dobrze rozumiem muszę ją rozkręcić, żeby mi grało tak jak każdy lubi kiedy lampiak gra?
No i do tego momentu było świetnie. A teraz pytanie. Poszukuję śmiałka w radomiu/starachowicach/skarżysku kamiennej, ostatecznie w kielcach, który mnie to wykona za jakieś godziwe pieniążki. Boję się trochę oddać to do byle speca od telewizorów, bo ich narzędzia pracy to raczej młotek i obcęgi, albo jeszcze co gorszego.
Pozdrawiam
vinta9e pisze:W życiu potrzebne ci będą tylko dwie rzeczy: WD40 i taśma klejąca. Jeśli coś się nie rusza a powinno, użyj WD40. Jeśli się rusza, a nie powinno, użyj taśmy klejącej.

Awatar użytkownika
cygaro1886
Posty: 252
Rejestracja: 15-10-2009 17:32

24-07-2015 10:55

można dodać master volume za inwerterem ale nie ma to większego sensu

najlepszym rozwiązaniem było by zrobienie regulatora napięcia robiłem to mnóstwo razy i całkiem nieźle się sprawdza

albo możesz tez dokupić attenuator bad cat robi bardzo dobre
Naprawa wzmacniaczy gitarowych i innego sprzętu muzycznego

tel 669941869

Przemo

Awatar użytkownika
kubzun
Posty: 1360
Rejestracja: 28-11-2011 17:27

24-07-2015 11:31

cygaro1886 pisze:można dodać master volume za inwerterem ale nie ma to większego sensu

najlepszym rozwiązaniem było by zrobienie regulatora napięcia robiłem to mnóstwo razy i całkiem nieźle się sprawdza

albo możesz tez dokupić attenuator bad cat robi bardzo dobre

To czy regulator napięcia to nie to samo co ten pierwszy pomysł Twój? Skoro "tradycyjny" MV pozwala na rozkręcenie końcówki mocy, to przecież nam chodzi o to, by ona pracowała przy maksymalnej mocy, a zaoszczędzić chcemy raczej na przedwzmacniaczu, ja to tak rozumiem. Jeśli ogranicze napięcie, to na moją logikę minie się to z celem, bo przecież nie uda mi się tej końcówki maksymalnie rozbujać, tak?
Ten attenautor jest bardzo drogi, kosztuje 2x tyle co wart moj piec :/
vinta9e pisze:W życiu potrzebne ci będą tylko dwie rzeczy: WD40 i taśma klejąca. Jeśli coś się nie rusza a powinno, użyj WD40. Jeśli się rusza, a nie powinno, użyj taśmy klejącej.

Awatar użytkownika
cygaro1886
Posty: 252
Rejestracja: 15-10-2009 17:32

24-07-2015 13:57

Naprawa wzmacniaczy gitarowych i innego sprzętu muzycznego

tel 669941869

Przemo

Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”