Awatar użytkownika
DarthD
Posty: 51
Rejestracja: 13-02-2011 14:57

28-08-2012 22:45

Słucha ktoś naszego rodzimego zespołu?
Ja osobiście lubię, niedługo obie płyty zagoszczą na półce. Moim zdaniem aktualnie jedna z lepszych kapel na polskim rynku, bardzo podoba mi się brzmienie gitar i ogólnie ten "garażowy" sound na albumach. Wyraźnie jest to muzyka tworzona z pasją, teksty niosą jakiś przekaz i nie są o niczym. Na koncercie jeszcze nie miałem okazji być, ale bardzo chciałbym się wybrać (jak w niedzielę grali w mojej okolicy, nie było mnie w kraju niestety).
Zapraszam do dzielenia się opiniami. :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Marcinkult
Posty: 934
Rejestracja: 02-08-2010 13:15

29-08-2012 00:07

Dla mnie najlepszy zespół hardrockowy. A sound dzięki voxowi two rock:) choć już podmieniony na bognera . luxi są najlepsi
Epiphone Custom Prophecy SG GX --> Joyo JT-305 --> Joyo Ultimate Drive --> Randall RH50T + Jet City JCA24S+

Awatar użytkownika
lol3k
Posty: 91
Rejestracja: 29-12-2010 19:52

29-08-2012 18:06

A ja mam autograf Hansa na akustyku :P
Obrazek
//Ulubieni gitarzyści: Slash(!), Gary Moore, Yngwie Malmsteen, Marty Friedman, Tommy Emmanuel

Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 847
Rejestracja: 27-08-2011 22:19

30-08-2012 23:18

lol3k pisze:A ja mam autograf Hansa na akustyku :P

Zazdroszczę.
Fenix Stratocaster, Acoustic Model 114, Boss Me-70

Awatar użytkownika
pohybel666
Posty: 7
Rejestracja: 29-12-2011 12:48

30-08-2012 23:49

Bardzo fajny zespół. Zaliczyłem już dwa koncerty, w niedziele będę na trzecim. Pierwszy oczywiście w maju na Sonisphere, Drugi na Woodstocku, a trzeci będzie w Lubinie w ramach 'Muzyki z Oblężonego Miasta'. A wracając do Woodstocku, w pewnym momencie (jeśli dobrze pamiętam, to przy piosence 'Autystyczny') przed sceną grupa fanów próbowała dość nieudolnie zrobić ścianę śmierci, która była na tyle mała, że Litza myślał, że ktoś zemdlał, lub coś się komuś stało. Na jego znak, przestali grać i zapytał ze sceny, czy wszystko w porządku, i czy coś tam się stało. WIELKI szacunek dla niego! Z czymś takim jeszcze się nie spotkałem.
Ostatnio zmieniony 31-08-2012 14:20 przez pohybel666, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek
Ibanez grg270 + Roland Cube 20XL

Awatar użytkownika
FoxChan
Posty: 72
Rejestracja: 05-06-2010 10:59

31-08-2012 11:37

Bo litza to spoko gość.

Ja czekam na jakiś koncert w pobliżu. W końcu jakaś konkretna polska grupa(of korz z nowszych, dzisiejszych). A hans się zajefajnie wpasował.
♪♫ ♪♫ Epiphone G-400 ♪♫ ♪♫ Dunlop Tortex 1.14mm♪♫ ♪♫Fender Frontman 15R♪♫ ಠ_ಠ
"So you wish to die quickly" -Xiahou Dun
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcinkult
Posty: 934
Rejestracja: 02-08-2010 13:15

31-08-2012 13:01

Panie kolego to był :autystyczny : :) A tak poza tym to komuś Litza tam wyrył na gitarze scyzorykiem autograf:)
Epiphone Custom Prophecy SG GX --> Joyo JT-305 --> Joyo Ultimate Drive --> Randall RH50T + Jet City JCA24S+

Awatar użytkownika
pohybel666
Posty: 7
Rejestracja: 29-12-2011 12:48

31-08-2012 14:23

Marcinkult pisze:Panie kolego to był :autystyczny : :) A tak poza tym to komuś Litza tam wyrył na gitarze scyzorykiem autograf:)



To miałem na myśli, ale o późnej godzinie już głupoty pisałem ;)
Autograf Litzy na gitarze... oj chciał bym. Może nie wydrapany, ale chciał bym.
Obrazek Obrazek
Ibanez grg270 + Roland Cube 20XL

aventuryna
Posty: 19
Rejestracja: 01-06-2012 21:37

31-08-2012 14:55

Luxtorpeda? Lepiej się nie da.
Lubię, teraz dosyć często słucham, może to zasługa tego, że wszędzie ich pełno.
Jak dla mnie są pomysłowi, mają mnóstwo dobrej energii, a to coś bardzo ważnego, zwłaszcza na koncertach.

Awatar użytkownika
Marcinkult
Posty: 934
Rejestracja: 02-08-2010 13:15

31-08-2012 16:40

Ale zapał mają zajebisty. 3 Lata istnienia i już 3 płyta planowana dosyć mocno. Nie wiem jak z tym dokładnie ale niby już studio zarezerwowane mają.
Epiphone Custom Prophecy SG GX --> Joyo JT-305 --> Joyo Ultimate Drive --> Randall RH50T + Jet City JCA24S+

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

31-08-2012 18:52

aventuryna pisze:Lubię, teraz dosyć często słucham, może to zasługa tego, że wszędzie ich pełno.


W ZYCIU nie mialem stycznosci z tym zespolem. Ale Hansa kojarze i lubie wokal, wiec bede musial w koncu sprawdzic.

aventuryna
Posty: 19
Rejestracja: 01-06-2012 21:37

31-08-2012 18:54

Geohound pisze:
aventuryna pisze:Lubię, teraz dosyć często słucham, może to zasługa tego, że wszędzie ich pełno.


W ZYCIU nie mialem stycznosci z tym zespolem.

Nie wiem, gdzie żyjesz, ale np ja gdzie się nie obrócę, tam ktoś się jara nimi.

Kuber
Posty: 89
Rejestracja: 16-07-2011 13:18

31-08-2012 19:10

Ahh, zespól zajebisty nie ma co gadać, byłem na Sonispherze oraz na Ursynaliach.
Litza na Ursynaliach powiedział że dedykuje kawałek Mowa Trawa swojemu ulubionemu zespołowi, oczywiście chodziło o Slayera przed którym grali :) - kto tego jeszcze nie słyszał, to polecam przesłuchać razem z resztą Robaków.
Poszedłbym na jeszcze nie jeden ich koncert :)
Pozdr.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

31-08-2012 20:41

aventuryna pisze:Nie wiem, gdzie żyjesz, ale np ja gdzie się nie obrócę, tam ktoś się jara nimi.


Czemu sie dziwic skoro masz nascie lat. Poza tym zasadniczo nie znam ludzi ktorzy JARAJA sie czymś.

Roznica jest taka, ze do pewnego wieku muzyką się 'jara' i 'szpanuje', a od pewnego sie jej slucha.

aventuryna
Posty: 19
Rejestracja: 01-06-2012 21:37

31-08-2012 21:48

Geohound pisze:Roznica jest taka, ze do pewnego wieku muzyką się 'jara' i 'szpanuje', a od pewnego sie jej slucha.

Próbujesz mi wcisnąć że jestem pusta czy coś?
Niee, u mnie "jaranie się" to takie jakby chwilowe zaniemówienie. Albo stwierdzenie, że to, czego słuchałam, było naprawdę zajesuper.

Awatar użytkownika
gazon007
Posty: 163
Rejestracja: 12-08-2012 15:48

31-08-2012 21:50

gazon007 pisze:
aventuryna pisze:
Geohound pisze:Roznica jest taka, ze do pewnego wieku muzyką się 'jara' i 'szpanuje', a od pewnego sie jej slucha.

Próbujesz mi wcisnąć że jestem pusta czy coś?
Niee, u mnie "jaranie się" to takie jakby chwilowe zaniemówienie. Albo stwierdzenie, że to, czego słuchałam, było naprawdę zajesuper.

Gdzie sie nie obrócę widze koleżanki jarające się One Direction. I jakoś nie jest to wyznacznikiem wielkości tego "bojsbandu".
Tokai tst-50 Stratocaster + Line 6 Pocket Pod

Awatar użytkownika
DarthD
Posty: 51
Rejestracja: 13-02-2011 14:57

31-08-2012 23:09

Geohound pisze:
aventuryna pisze:Lubię, teraz dosyć często słucham, może to zasługa tego, że wszędzie ich pełno.


W ZYCIU nie mialem stycznosci z tym zespolem. Ale Hansa kojarze i lubie wokal, wiec bede musial w koncu sprawdzic.

Sprawdź, sprawdź. Nie każdemu musi przypasować, ale jak już się wkręcisz to naprawdę dużo czasu można spędzić na słuchaniu.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

02-09-2012 13:23

Sprawdzilem i zauwazylem ze gdzies juz widzialem tego glownego wokaliste. Facet nie do strawienia kompletnie.

Puscilem chyba Hymn - rap Hansa + ska bicie na przesterach + darcie tego frontmana. Nic ciekawego totalnie.

Kuber
Posty: 89
Rejestracja: 16-07-2011 13:18

02-09-2012 14:14

Ten główny wokalista, jak to powiedziałeś to Litza - grał min. w Kwasożłopach i KNŻ.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

02-09-2012 14:25

I ani jednego ani drugiego nie sluchalem - tutaj niestety również nie mam ochoty.

No to tyle, w temacie juz koncze bo nie mam nic wiecej do powiedzenia, a i przekonywanie mnie ze to jednak fajnie nie bedzie mialo sensu.

EDIT: I jeszcze zalozyciel Arki Noego... nie, to za wiele dla mnie.

Awatar użytkownika
DarthD
Posty: 51
Rejestracja: 13-02-2011 14:57

02-09-2012 15:12

Hymn to chyba akurat najgorszy ich kawałek, ale jak sam napisałeś, nie mam zamiaru przekonywać.
Obrazek Obrazek

janniko
Posty: 13
Rejestracja: 11-01-2011 16:47

02-09-2012 16:45

A mi się bardzo podoba ten kawałek (i teledysk) "Niezalogowany" (jest świetny), ale ogólnie trochę mnie wkurzają ci panowie tzw. raperzy .. polscy raperzy.
Generalnie polski rap i hip-hop (include Scyzoryk czyli ten pan z Kielec) to lipa i prymityw (szczególnie krakowsko-nowohucki hip-hop).
Lubię Eminema (bo syn słucha) i lubię też prawdziwych czarnych naturalnych raperów, ale te polskie częstochowskie poezje w rytmie hip-hopu to generalnie żenada.

A Luxtorpeda na dłuższą metę trochę męczy, ale na polskim rynku to i tak zjawiskowa kapela i wielki szacun dla pana Litzy.
Drugi szacun (a może i pierwszy) dla tego pana, że nie wstydzi się swoich poglądów i nie boi się przygłupich prześmiewców, którzy podśmiechują się z tego, że koleś jest otwarcie religijny i w sposób b. fajny łączy to z rockiem.
A to że miał do czynienia z Arką Noego to tylko na plus.

Awatar użytkownika
Marcinkult
Posty: 934
Rejestracja: 02-08-2010 13:15

03-09-2012 20:34

Ja wiem można nie lubić, nie słuchać, ale znać? To chyba trzeba. Co do wokalisty który się drze. Właśnie to darcie jest w nim zajebiste, i przynajmniej słychać co on mówi a nie przyjedzie zespół za którym nastolatki szaleją bo wokal drze ryj i jedyne co słychać to : Łeeeeeeee, Eeayyyyyyyyyyyyaach !! fuck . erghhyyryrrr!! To całe zespoły te nowoczesne szczególnie. Teraz rozwodzimy się w sprawie "hymnu". Tekst jak i teledysk jest zajebisty, wolę słuchać zespołu który ma coś do przekazania, Niż np. gównianego hemp gru. jakie kurwa gru?? Albo jeb..tego Peji, a przy okazji piorą mózgi młodzieży. Ja chodzę do Gimnazjum na sto parę osób może z 10 słucha rocka włącznie ze mną. Cała reszta jara się tym jebaniem policji i innymi podobnymi hawudepami. Przy czym automatycznie nastawiają się że policja to czyste zuo, w takim razie bierzemy przykład ktoś ci się włamuję do domu ty akurat wracasz ze sklepu widzisz że ktoś jest to skoro policja to czyste zło to czemu po nich zadzwonisz bo jest włamywacz?? chyba że jesteś Prozajebisty i sam go obezwładnisz. Co do "Hymnu" tekst jest napisany dla drużyny rugbystów Balian. Podziwiam niektórych inwalidów gdyż po mimo tego że nie są sprawni fizyczne, "to ból wśród nieszczęść uczynił ich skałą" mają siłę do takich rzeczy. Tak samo jak olimpiady dla niepełnosprawnych. coraz więcej inwalidów przełamuje się i pomimo tego co z nimi jest oni chcą sprawdzić swoją siłę. udowodnić innym że inwalida nie jest gorszy, jest taki sam, i jemu także należny okazać szacunek. Wróćmy może do zespołu. Chłopaków podziwiam, od przesympatycznego Drężmaka z którym zamienisz słowo, zresztą tak jak reszta chłopaków nie zbywa, tylko odpowiada, i jeszcze Ci taki browara postawi. Jeśli chodzi o to bezpieczeństwo to poza Luxtorpedą to tym zainteresowani są muzycy z zespołów głównie Kazikowych. Ile to razy na Kulcie przerywali piosenkę bo coś się stało. ile to razy Kazo przestał śpiewać na KNŻ gdy widział że jakiś tępy ochroniarz wykręca fanom ręce a to tylko dla tego że chcieli wskoczyć na tłum i popłynąć w głąb sali. Temu zespołowi klimat nadaje wszytko. Świetni muzycy, dobre instrumenty, Vox two rock i także efekty Petea Cornischa. Jeśli o muzyków to Krzyżyk jest jednym z lepszych perkmenów, lepszy był tylko Stopa. Zaraz obok Tomka można postawić Ślimaka, można postawić Tomka Goehsa. A co do tego że Litza założył sobie Arkę Noego nie przeszkadza mi to, miał taką potrzebę, to niech sobie zagra z dzieciakami, nic do tego nie mam chociaż sam jestem bardzo słabo religijny. Ten zespół ma coś do przekazania ludziom, jest bardzo niewiele zespołów które grają z przyjemności a nie dla tego że są z tego pieniądze. A takich prawdziwych rockowych zespołów w Polsce już prawie nie ma bo kto został? Lejdi pank się sprzedał, perfekt też. Z takich prawdziwych właśnie został Knż, została Luxtorpeda, KNŻ, Hey też został ale coraz słabiej trzyma się tego. Myślę że to wszystko co miałem do napisania, podziękował. A Tobie Geo polecam posłuchać KNŻ. To jest jednak kawałek historii Polskiego rocka, acidów nie musisz sam za nimi nie przepadam.
Epiphone Custom Prophecy SG GX --> Joyo JT-305 --> Joyo Ultimate Drive --> Randall RH50T + Jet City JCA24S+

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

03-09-2012 21:22

Jesli pisales tu cos do mnie to wez to sformatuj do czytelnej formy, bo oczy bolą patrząc na to.

Awatar użytkownika
Marcinkult
Posty: 934
Rejestracja: 02-08-2010 13:15

03-09-2012 21:30

To było chwilowe natchnienie. W szkole mimo tego że oceny mam dobre, to jednak przelewanie myśli dajmy na to na papier nie przychodzi mi z taką łatwością, a jak się rozpiszę to już leci po kolei.
Epiphone Custom Prophecy SG GX --> Joyo JT-305 --> Joyo Ultimate Drive --> Randall RH50T + Jet City JCA24S+

Awatar użytkownika
Redhead
Pomocnik
Posty: 72
Rejestracja: 02-07-2012 13:56

21-12-2012 13:57

Słyszałam, że mają być we Włocławku w styczniu, jeśli tak, to z chęcią się na ich koncert wybiorę. Mają potencjał by zakotwiczyć na polskim rynku muzycznym na dłużej. Fajnie, że wkładają w swoją muzykę tyle energii... To chyba jeden z najciekawszych obecnych polskich zespołów rockowych.
Marcinkult pisze:Ten zespół ma coś do przekazania ludziom, jest bardzo niewiele zespołów które grają z przyjemności a nie dla tego że są z tego pieniądze. A takich prawdziwych rockowych zespołów w Polsce już prawie nie ma bo kto został? Lejdi pank się sprzedał, perfekt też. Z takich prawdziwych właśnie został Knż, została Luxtorpeda, KNŻ, Hey też został ale coraz słabiej trzyma się tego.

Zgadzam się z tym.
Obrazek

Awatar użytkownika
huberdt
Moderator
Posty: 446
Rejestracja: 31-01-2007 08:38

21-12-2012 20:02

A ja się nie zgodzę. Bo w kwestii "sprzedajności" prowadzi właśnie Luxtorpeda. Prosta muzyka, dla prostych ludzi. No ale o to chyba w rock'n'rollu chodzi.

Z takich prawdziwych właśnie został Knż

Tak. Zwłaszcza Pan Staszewski nie patrzy na liczby.
Hey też został ale coraz słabiej trzyma się tego.

Bo nie gra już grunge'u i nie nagrywa w garażu?
http://www.youtube.com/user/McsLk17
https://soundcloud.com/ent3x15

Awatar użytkownika
Marcinkult
Posty: 934
Rejestracja: 02-08-2010 13:15

21-12-2012 20:15

A czy Hey kiedykolwiek grał Grundże? KNŻ? Fakt że wkurwiające akcje były z np. Pozwaniem Likusa to jest głupota. Ale nie sprzedał się w takim stopniu typu występy w Polsacie w Sopocie, Fakt było Opole, sam się dziwiłem po co, ale odpuszczam. Klei dupe do TVN Gówno czy herbata?

To co według ciebie sie nie sprzedało?
Epiphone Custom Prophecy SG GX --> Joyo JT-305 --> Joyo Ultimate Drive --> Randall RH50T + Jet City JCA24S+

Awatar użytkownika
huberdt
Moderator
Posty: 446
Rejestracja: 31-01-2007 08:38

21-12-2012 21:36

Dla mnie podział "sprzedał się/jest tró, nie sprzedał się" nie istnieje. To, że ktoś idzie na jakieś kompromisy, sprzedaje więcej płyt, mniej, występuje w Opolu czy na Woodstocku nie ma znaczenia. Słucham muzyki a nie cudzych opinii o artystach.
http://www.youtube.com/user/McsLk17
https://soundcloud.com/ent3x15

Awatar użytkownika
RATM01
Posty: 288
Rejestracja: 02-12-2012 14:21

02-06-2013 11:33

Niedawno ten zespół nie wywoływał u mnie żadnych emocji, potem przesłuchałem z ciekawości płyte "Robaki" i o jest SUPER. Najbardziej mi sie podoba utwór "3000 świń". Byłem na ich koncercie w poznaniu, coś niezwykłego !
gitara - B.C. Rich Beast Platinum
wzmacniacz - Peavey Solo Renown 212
efekty - Korg AX3000G

„Nieważne, jak to się robi. Ważne, aby nie przejmować się tradycyjnym podejściem do instrumentu. To tylko kawałek deski, sześć drutów, trochę elektroniki”.

Wróć do „Rock”