Awatar użytkownika
chemiorro
Posty: 2
Rejestracja: 04-02-2017 22:16

04-02-2017 22:25

Witam wszystkich na forum!!!

Sprawa jest taka: szukam loopera do grania na żywo muzyki akustycznej. Potrzebuję takie funkcje jak:
- możliwość nałożenia na siebie co najmniej 3ch ścieżek i możliwość wyłączania ich w trakcie piosenki
- kasowanie ścieżki na wypadek pomyłki
- kwantyzację dla zatuszowania poślizgu w tempie
- output metronomu do słuchawek
- w miarę długi czas nagrywania ścieżki.

Czy jest coś takiego na rynku?

Widziałem Digitech JamMan Stereo i Boss RC-30 ale z opisów nie mogę wyciągnąć czy te urządzenia posiadają wszystkie wymienione wyżej funkcje.

Pozdr!

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

05-02-2017 20:32

Mam Digitecha Jammana Stereo i jest trochę skomplikowany w obsłudze, albo ja jestem upośledzony. Więc poleciłbym ci raczej Bossa, którego nie kupiłem i dziś żałuję. Wiem tez że boss ma kwantyzację, jemman nie wiem, gdyż jak wspomniałem jestem chyba zbyt głupi na jego obsługę.

Awatar użytkownika
chemiorro
Posty: 2
Rejestracja: 04-02-2017 22:16

06-02-2017 10:18

Dzięki za odpowiedź. Niewiele mi jednak pomogła bo nie mam pewności, że z Bossem też nie miałbys problemów:))) Może za mało posiedziałeś nad tą zabawką?

Awatar użytkownika
chodnik
Posty: 538
Rejestracja: 07-02-2010 21:54

07-02-2017 22:06

Długo szukałem lopera i wybrałem ostateczie ten JamMan Stereo. Nie pamiętam co z BOSSem było nie tak, ale dla mnie głównym wymaganiem była właśnie kwantyzacja. I ten digitech ma kwantyzację. Wystarczy, że zostanie włączony metronom i kwantyzacja jest dorzucana niejako w pakiecie. Ma też osobne wyjście, na które można wyprowadzić metronom tyle, że niekoniecznie do słuchawek (ale jakaś przejściówka pewnie to załatwi). Co do innych kwestii, to jest tak:
Czas nagrywania chyba jakieś 24 minuty, ale po włożeniu karty pamięci to już w godzinach jest.
Kasowanie i nadpisywanie - to działa jak w większości, jedna ścieżka bieżąca i jedna zmiksowana. Teraz możesz tą bieżącą wykasować a potem przywrócić ewentualnie. Jak zrobisz nagrywanie kolejnej, to bieżąca miksuje się nieodwracalnie do tej zmiksowanej, a nowa staje się bieżącą, którą możesz wykasować. Ilość tych nałożonych ścieżek jest nieograniczona, bo tak na prawdę zawsze masz tylko dwie.

Z problemów, które mnie na początku przeszkadzały: nie możesz sobie ustawić tempa na 120bpm, musisz tempo nabić nogą i tyle ile ci wyjdzie to się zapamięta. Można to obejść wpisując na kartę pamięci ścieżki z ręcznie wpisanym tempem i kopiować je do bieżącej, ale tak po prostu w looperze nie da się wpisać tempa.

To tyle tak na szybko o tym Digitechu.
665 sąsiad diabła

Wróć do „Efekty gitarowe”