ogir
Posty: 10
Rejestracja: 09-04-2013 21:36

01-07-2013 01:35

Witam.

Gram już jakiś czas na mustangu I ustawiłem sobie parę swoich ulubionych brzmień, lubię czasem zagrać solowe partie z wysokim gainem a'la Slash czy More, ale celuję głownie w angielskie brzmienie z lat 60, mruczenie w stylu VOXa. Gram w progresywnym zesople i czasami moje 20W to jednak za mało. Fender jest zaskakująco głośny, i ten 8'' głośnik potrafił zaskoczyć, jednak powyżej 7/10 brzmienie się traci i zaczyna męka. Przez perkusje wcale nie ciężko się wybić gdyż mamy wyciszoną perkusję + nieco jazzowego perkusistę.

Tutaj mam pytanie, co tak na prawdę się liczy? Moc, wielkość głośnika, moc głośnika? Jak się przebić ponad perkusję i klawisze. Już się gubię, 100W z tranzystora behringera, przy 12'' głośniku, 5W bugery przy 10'' głośniku, przy czym Harley Benton GA15 z 10" głośnika wyciąga 30W.

Mam do wydania ok 1000zł, pierwsze skojarzenie - VOX, można znaleźć VOX AD50VT z 12" głośnikiem i lampą na przedwzmacniaczu, ale chyba jednak ta lampa dużo nie daje, a brzmienie będzie dalej trącić cyfrą? Jeśli chodzi o hybrydy to polecany przez wszystkich V8080, o mocy 80W na 12" głośniku też jest dobry? Podobają mi się tu footswitche, wygodna rzecz.

Teraz jeśli chodzi o lampy, podobno moc z nich jest o wiele większa, polecany przez wszystkich VOX AC4TV, czy 10" głośnik i 4W starczą by się przebić przez zespół? VOX posiada fajny system ograniczania mocy który pozwoli mi ćwiczyć w domu, jednak czy gdybym miał możliwość podłączenia pod zewnętrzną kolumnę, np 2x12 takiego pieca, czy wtedy będzie ograniczeniem to 4W?

Bardzo fajnym lampowym piecykiem jest też bugera V5. Posiada wyjście na słuchawki, ograniczenie mocy i reverb. Nie wiem czemu na forum tak mało o niej jest. Czy jest sporo gorsza od VOXa AC4TV? Cena przystępna, nawet za nowy piec.
http://www.thomann.de/pl/bugera_v5.htm

Czytałem też sporo o Harley Bentonie GA15, czy można do niego dokupić 2x12 i posiadać ten zapas mocy? Jego cena pozwala na zakup porzadnego analogowego overdrive np. mxr.

Pozdrawiam.

legus
Posty: 19
Rejestracja: 08-05-2012 15:19

01-07-2013 08:41

Witam.4-5 watt nie zagwarantuje ci, że będziesz slyszalny przy nawet spokojnym perkusiscie. Podpiecie kolumny o mocy załóżmy 100watt też niewiele da bo wzmak nie będzie w stanie jej rozbujac. Lampa na próby czy mniejsze występy to myślę, że minimum 15-18 watt z wydajnym glosnikiem. Wspomniany przez Ciebie Valvestate spokojnie da radę.
Gibson Les Paul Studio 50's Tribute, Orange Dark Terror+paczka Laboga 212SV , Zoom G2.u1, Dunlop Cry Baby.

Awatar użytkownika
krisdj
Posty: 555
Rejestracja: 03-06-2012 13:47

01-07-2013 10:42

Vs100 albo vs8080 to uniwersalne hybrydy, jeszcze poniżej 1000zł znajdziesz uzywke peaveya valvekinga, dobra z niego lampka. Tamten wspomniany vox też nie jest zły.

Wysłane za pomocą aplikacji Tapatalk 2
LTD EC-500 > Dunlop Cry Baby 95Q > Marshall AVT150

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

01-07-2013 10:53

Jeśli na próby i do domu, to w tym budżecie najrozsądniejszym wyjściem moim zdaniem jest kupno 8080. O ile brzmieniowo pasuje, rzecz jasna.
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

Awatar użytkownika
mrugaczek
Doradca
Posty: 1664
Rejestracja: 28-01-2008 16:15

01-07-2013 11:01

Zawsze możesz polować na Marshalla 3310, 5210 czy jakiś inny Solid State Amp.
Od tego gościa kupowałem wzmaki i są napewno dobre:
http://allegro.pl/kombo-peavey-bandit-6 ... 38142.html
http://allegro.pl/marshall-valvestate-4 ... 33308.html <- Mnie osobiście w zespole brakowało mocy i szybko się ten clean łamał w Crunch. Mój 30 watowy Marshall 5010 jest głośniejszy i nie łamie się tak szybko.
http://allegro.pl/marshall-valvestate-s ... 39297.html <- gościa możesz zapytać czy ci spuści z ceny, bo ja jak kupowałem u niego swego Marshalla to mi spuścił 200 zł i przywiózł do domu.
Dodatkowo możesz zapytać czy ma coś czego nie ma wystawione na allegro.
[b]Gitary:[/b]Squier by Fender Stratocaster 1995r, MPM Germany
[b]Wzmacniacz: [/b]Laney LC15R
[b]Kolumny:[/b] LAC BS112 Custom
[b]Efekty:[/b] za dużo by wypisywać :)
[b]Kable:[/b] RED's MUSIC

Awatar użytkownika
bartkowy
Posty: 584
Rejestracja: 09-09-2012 10:15

01-07-2013 11:22

jeżeli nie grasz ciężkiej muzyki, to możesz rozejrzeć się za fenderem frontmanem i kustomem quadem 100 - mimo tego, że tranzystory, brzmią całkiem całkiem ;)

Awatar użytkownika
mrugaczek
Doradca
Posty: 1664
Rejestracja: 28-01-2008 16:15

01-07-2013 11:29

Kumpel na Wieliczka Rockmania czy jakoś tak właśnie grał Hard Rocka na Frontmanie i dawału mu to radę, ale miał Jacksona z EMG81/85. Jeśli masz dobrą gitarę to możesz o nich myśleć, ale moim zdaniem nie potrzeba aż tyle...
[b]Gitary:[/b]Squier by Fender Stratocaster 1995r, MPM Germany
[b]Wzmacniacz: [/b]Laney LC15R
[b]Kolumny:[/b] LAC BS112 Custom
[b]Efekty:[/b] za dużo by wypisywać :)
[b]Kable:[/b] RED's MUSIC

ogir
Posty: 10
Rejestracja: 09-04-2013 21:36

01-07-2013 13:27

Nie gram cieżkiej muzyki. W takim razie po co są te lampowe 5W piece?

Harley Benton ma 4 lampy, moc 15W i 10" głośnik o mocy 30W, można go zamienić na lepszy, brakuje mu tylko ograniczenia mocy, co sprawia że będzie musiał głośno chodzić. Ewentualnie paczka bo @legus napisał że 15W powinno starczyć, by przebić się przez perkusję.

Dalej nie jestem pewien co do tych tranzystorów, mam możliwość kupna marshalla VS100 niedaleko za 750zł, ale czy 15 letni piec nie będzie wymagał wymiany głośnika?

Valvestate VS8040 co podrzucił mrugaczek też fajnie wygląda. Czy wbudowany w marshalla ovedrive wystarcza i nie trzeba używać dopałek jak mxr? Czasami by się przydał odrobinę mocniejszy crunch.

Na frontmanie grałem, ładny, ale zbyt grzeczny jak dla mnie, nie posiada tego mruczenia o które mi chodzi. A ta lampa na preampie na prawdę dużo daje? Bo osobiście nie grałem na tym Voxie z serii ADxxVT, a jestem ciekaw.

Ew. mam też możliwość kupna AC4TV (head) + dedykowana paczka z 12" głośnikiem, za ok 1000zł ale jak mówicie, że mocy nie starczy to trochę mi smutno.

A co z Crate Black Heart? Widziałem gdzieś na allegro w przystępnej cenie, ale głowa + paczka.

Jeszcze bugera V22, przekracza mój budżet, brzmi bardzo ładnie, 22W, pełna lampa. Nie wiem co mam z tą lampą, po prostu denerwuje mnie brzmienie cyfry powoli. Choć uważam, że mustang na cyfrę nawet ładnie brzmi (jak ukręciłem brzmienia).

Dzięki za odpowiedzi.

fws
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 13-01-2011 21:08

01-07-2013 21:14

ogir pisze:moc głośnika?

Moc glosnika nie ma wplywu na glosnosc.

ogir pisze:można znaleźć VOX AD50VT z 12" głośnikiem

To jest stara wersja, za tyle mozna nowa.

ogir pisze:A co z Crate Black Heart? Widziałem gdzieś na allegro w przystępnej cenie, ale głowa + paczka.

Po rozkreceniu padaja transformatory, nie ma juz ich w sklepach wiec mozliwe, ze wycofali.

ogir pisze:Jeszcze bugera V22, przekracza mój budżet, brzmi bardzo ładnie, 22W, pełna lampa.

Chyba najlepiej, chociaz 22W to nie ma, coś bliżej 18W, ale wystarczy, a uzywane powinny byc ponizej 1000zl.

Z innych lamp Laney VC15, dwa 20W Jet City, no i jeszcze
http://allegro.pl/wzmacniacz-peavey-win ... 68232.html

Awatar użytkownika
Adios
Moderator
Posty: 518
Rejestracja: 29-12-2008 12:20

01-07-2013 21:42

ogir pisze:Harley Benton ma 4 lampy, moc 15W i 10" głośnik o mocy 30W, można go zamienić na lepszy, brakuje mu tylko ograniczenia mocy, co sprawia że będzie musiał głośno chodzić. Ewentualnie paczka bo @legus napisał że 15W powinno starczyć, by przebić się przez perkusję..


Ograniczenie mocy nie jest do szczęścia potrzebne. To nie jest tak, że rozkręcona lampa brzmi cudownie, a skręcona do domowych warunków beznadziejnie. Faktem jest, że grając ciszej nie przesteruje się końcówki i w związku z tym nie będzie można wykorzystać w pełni walorów brzmieniowych wzmacniacza, ale mimo wszystko jeśli domowa gra nie jest głównym celem to nie warto traktować ogranicznika mocy jako bardzo istotnego kryterium.

Sam Harley Benton podobno potrzebuje paru drobnych modyfikacji w układzie, żeby grał jak należy (widziałeś pewnie obszerny temat na forum o tym wzmaku) i do tego dochodzi kolumna/wymiana głośnika. Do tego musisz doliczyć jeszcze troszkę na jakiś overdrive, bo to wzmacniacz typowo do cleana.

Osobiście na Twoim miejscu zainteresowałbym się Peaveyem Windsorem z linku fws, idealnie wpasowuje się w Twoje potrzeby i nawet ma ten ogranicznik mocy :)
Martch, Takamine EG-116

ogir
Posty: 10
Rejestracja: 09-04-2013 21:36

02-07-2013 01:03

Peavey Windsor rzeczywiście wygląda fajnie, jednak czytałem że ciężko o dobry clean i głośnik nadaje sie do ostrzejszych klimatów.

Problem jest też taki, że mam nieplanowany wyjazd na ponad tydzień i muszę przełożyć trochę kupno wzmacniacza.

Laney VC15 też prezetnuje się nieźle, właśnie w taki bluesowo rockowy wzmacniacz celowałem, VHT special 6ultra też zapowiadał się nieźle, jednak skoro mówicie, że 6W to za mało, to nawet nie mam się co za nim rozglądać.

@Adios masz rację, naczytałem się sporo dobrych rzeczy o Harley Bentonie GA15, kilka osób używało go jako lampowej głowy, bądź wymieniało głośniki, widziałem też parę ciekawych schematów, i tak myślę 600zł za piec (używany) + overdrive + lampy lepsze, może by się w 1000 zmieścić. Jednak ten piec jest u nas tak zachwalany, za granicą mają do niego chłodniejsze podejście.

Bugera V22 - gdybym znalazł używaną poniżej 1000zł brałbym w ciemno, strasznie podoba mi się to brzmienie, w przeciwieństwie do tak polecanego marshalla VS8080 (ale może to kwestia filmików, jakości i mikrofonów).

A tak z ciekawości jeszcze się zapytam, czasami w combach gitarowych są po 2 głośniki, i można też poniżej 1000zł znaleźć, ma to jakiś szczególny sens? Sam grałem na behringerze i wcale specjalnie głośny nie był.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ma95
Doradca
Posty: 5303
Rejestracja: 05-10-2012 18:08

02-07-2013 01:14

212 w combie - pełniejszy dzwięk . ale zejdzmy na ziemie

nie ma to sensu w takich np bugerach czy czymś, dostajesz 2x kijowy głośnik z niską skutecznością.
Lepiej mieć jeden a porządny niż takie dwa bugero-crato podobne wyroby głośnikowe :)

co do głośnośći - jezeli mamy 2x taki sam głośnik to głośność będzie lekko podbita, ale przez wrażenie pełniejszego tonu i większego "roomu " :)

ogir
Posty: 10
Rejestracja: 09-04-2013 21:36

14-07-2013 15:20

Dzięki wszystkim za rady zakupiłem Bugerę V22, używka, ze zmienionymi lampami, półtorej roku - 820zł razem z wysyłką. Przyjdzie jutro i zobaczymy co i jak. Nie umiem się doczekać pierwszej lampy. Grałem w sklepie, ale nie na swojej gitarze, i na oryginalnych lampach.

Gdyby ktoś był chętny w dziale sprzedam wisi mustang I i mayones KTM :)

Pozdrawiam.

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo od 500zł - 1000zł”